Tirdzniecības konflikti, par nožēlu Trampam, palīdz dolāram nostiprināties

Treideri.lv | 3. augusts 2018 13:21
Tirdzniecības konflikti, par nožēlu Trampam, palīdz dolāram nostiprināties

Pēdējie ASV administrācijas draudi bruģē ceļu turpmākam dolāra vērtības pieaugumam. Tas notiek vien divas nedēļas pēc prezidenta Donalda Trampa sūdzībām, ka spēcīga valūtas mazina valsts konkurētspēju.

Dolārs ceturtdien pakāpās attiecībā pret daudzām jaunattīstības valstu valūtām pēc Trampa rīkojuma administrācijai izskatīt jautājumu par nodokļu paaugstināšanu Ķīnas precēm no 10 līdz 25%, savukārt Pekina solīja atbildes pasākumus. Rezultātā juaņa sasniedza 2017. gada maija minimumu, savukārt Dienvidāfrikas rands piedzīvoja apjomīgāko kritumu divu nedēļu laikā.

Trampa cerības uz dolāra kritumu, tirdzniecības konflikta eskalācijas dēļ, arī turpmāk var būt veltas, uzskata Džims Kerons no Morgan Stanley Investment Management. Pēc viņa teiktā, apstākļos, kad pieaug bažas par tirdzniecības draudu sekām ekonomiskajai izaugsmei, jaunattīstības tirgu valūtas var nopietni ciest, savukārt dolāra patvēruma statuss piesaista kvalitāti meklējošos investorus.

Ja ir bažas attiecībā uz tirdzniecību, dolārs izjūt pieprasījumu, jo pastāv bažas, ka situācija var novest pie jūtami lēnākas globālās izaugsmes. Un tas patiesībā ir pretrunā ar to, ko vēlas panākt Tramps, konkrētāk: izdevīgākus tirdzniecības nosacījumus”,

– uzskata Kerons, kurš piedalās fiksēta ienesīguma aktīvu pārvaldībā par 80 miljardiem ASV dolāru.

Juaņa pret dolāru kopš jūnija zaudējusi 6%, un analītiķi runā, ka, ja kritums turpināsies, tad salikumā ar ASV valsts kases obligāciju ienesīguma pieaugumu un ASV valūtas nostiprināšanos tas radīs apstākļus volatilitātes pieaugumam.

Investoriem radīsies vēlme izņemt kapitālu no dažādiem jaunattīstības tirgiem, jaunattīstības valstu monetārās varas iestādes būs spiestas atbildēt ar procentu likmju paaugstināšanu.

Savā 1. augusta apskatā Deutsche Bank AG paziņojusi, ka šogad prognozē juaņas pret ASV dolāru kursu 6.65 un 2019. gadā – 7.4. Iepriekš šī prognoze bija attiecīgi 6,80 un 7,20.

Ķīnas Tautas banka var veikt pasākumus krituma mīkstināšanai, taču mēs šaubāmies, ka regulators veikt apjomīgas intervences ar mērķi mainīt krītošās tendences virzienu”,

– teikts bankas ekonomistu sagatavotajā ziņojumā.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv