Tirdzniecības karus zaudējusī Ķīna cenšas saglabāt cieņu

Treideri.lv | 15. janvāris 2020 18:04
Tirdzniecības karus zaudējusī Ķīna cenšas saglabāt cieņu

Ķīnas plašsaziņas līdzekļi iedzīvotājiem apgalvo, ka “karš vēl nav beidzies”, un pagaidu vienošanās parakstīšana ar Amerikas Savienotajām Valstīm ir tikai “mača pirmā puse”.

“Liels, skaists monstrs”, – tā Donalds Tramps raksturoja tirdzniecības darījuma ar Ķīnu pirmo posmu, uzstājoties savu atbalstītāju priekšā. Viņa padomnieki to sauc par Amerikas “uzvaru”.

Tomēr Ķīnas valsts plašsaziņas līdzekļi nesteidzas atzīt sakāvi dokumenta parakstīšanas priekšvakarā, kurai šodien jānotiek Baltajā namā. Viena no ķīniešu publikācijām skaidro, ka Pekinas piekrišana amerikāņu preču iegādei nav padošanās, tā ir šī brīža nepieciešamība. Kāds cits medijs ziņoja, ka “šī ir tikai pirmā mača puse”, norādot uz tirdzniecības konflikta turpinājumu.

Laikraksts Global Times, kas tiek uzskatīts par oficiālās Ķīnas neoficiālo ruporu, šodien publicēja uzreiz divus rakstus par šo tēmu.

“Mums ir daži vārdi ķīniešu publikai”, – teikts pirmajā. “Tirdzniecība starp ASV un Ķīnu bija nelīdzsvarota, tāpēc Amerikas preču pirkšana ne tikai apmierinās mūsu valsts iedzīvotāju vajadzības, bet arī pastiprinās divpusējos sakarus un uzlabos attiecības starp ASV un Ķīnu”.

Citā rakstā, ko angļu valodā uzrakstījis izdevuma galvenais redaktors, teikts, ka abas valstis cenšas uzlabot attiecības pēc ilgstošas nesaprašanās. Taču tas nebūs vienkāršs uzdevums, jo faktori, kas izprovocēja tirdzniecības karu, nekur nav zuduši.

“Pašlaik valstis šajā konfliktā cietušas ierobežotus zaudējumus”, – norāda žurnālists.

Taoran Notes, blogs, kas saistīts ar valsts izdevumu Economic Daily, brīdina, ka “tirdzniecības karš vēl nav beidzies”.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv