Tirdzniecības karu rēgs stimulē zelta, jenas un franka pieprasījumu

Treideri.lv | 7. augusts 2019 17:29
Tirdzniecības karu rēgs stimulē zelta, jenas un franka pieprasījumu

Tirdzniecības spriedze Pekinas un Vašingtonas starpā skārusi arī valūtu tirgus, kas pastiprina spiedienu uz Japānas un Šveices valdībām.

Šonedēļ ASV finanšu ministrija nosaukusi Ķīnu par valūtu manipulatoru pēc tam, kad Ķīnas Banka pieļāva juaņas kursa lejupslīdi pārī ar dolāru zem 7.0 atzīmes, veicinot pieprasījumu pēc aizsargaktīviem. Zelts, kura vērtība tradicionāli pieaug stresa periodos, kopš gada sākuma sadārdzinājies par 14%.

Patvēruma valūtu vērtība aktīvi pieaug. Jena šogad ir līdere, pārī ar dolāru, kurš nesen atzīmēja jaunus minimumus ap 105.50, iegūstot gandrīz 3%.  Franks pret eiro, kurš pirmdien noslīdēja līdz 1.0862 atzīmei, tirgojas kopš 2017. gada jūnija augstākajos līmeņos.

Gan ŠNB, gan Japānas Bankai ir valūtu intervences pieredze ar mērķi atdzesēt pieprasījumu pēc savām nacionālajām valūtām.

JPMorgan valūtu stratēģis Pols Hjū norāda, ka tirdzniecības karu eskalācija starp divām lielākajām ekonomikām “stiprina un piedod impulsu dominējošajiem makro-virzieniem valūtu tirgos”. Tas paredz turpmāku jenas un franka pozīciju nostiprināšanos.

Dilemma

Tirdzniecības karu eskalācija salikumā ar pieaugošajām bažām par pasaules ekonomikas stāvokli paredz franka un jenas paaugstinātā pieprasījuma saglabāšanos. Taču ņemot vērā valūtu manipulāciju tēmu un valūtu karu draudus, valdības saskaras ar smagu izvēli.

Tās var vai nu radīt spiedienu uz savām valūtām ar likmju pazemināšanas vai tiešu tirgus intervenču palīdzību vai arī ļaut valūtu kursiem nostiprināties un apdraudēt savu ekonomiku.

Jūlija sanāksmē FRS pirmo reizi kopš 2008. gada pazemināja procentu likmi, savukārt ECB signalizēja par gatavību papildināt stimulus, iespējams, jau septembrī. Tikmēr tirdzniecības attiecības starp ASV un Ķīnu strauji pasliktinājušās.

Japāna nogaida

Tikmēr Japānas monetārā vara, kas savulaik kļuva par monetārās politikas mīkstināšanas pionieri kvantitatīvās mīkstināšanas formā, turpina saglabāt piesardzību.

Kamēr citas centrālās bankas rīkojas, Japānas Banka sēž rokas salikusi. Jena jau tuvojas 105.00 atzīmei, liekot treideriem aizdomāties par intervences iespēju no centrālās bankas puses.

Pēdējo reizi Japānas Banka valūtu intervenci veica 2011. gadā, koordinētu ECB un FRS pasākumu laikā.

Tikmēr Šveices CB visdrīzāk turpinās intervences, nevis gr3emdēs procentu likmes vēl dziļāk negatīvajā zonā. Jautājums ir – kāda ir iespēja, ka ASV valdība ienāks tirgū, lai devalvētu dolāru, ja tirdzniecības karš ar Ķīnu pāraugs valūtu karos.

Analītiķi prognozē, ka juaņa turpinās lejupslīdi, un līdz nākošajam gadam sasniegs 7.5 atzīmi, turklāt šāda scenārija realizācijas iespēja pieaug, uzskata JPMorgan.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv