Tirdzniecības karš palēnām pārceļas arī uz finanšu tirgiem

Treideri.lv | 20. jūlijs 2018 09:05
Tirdzniecības karš palēnām pārceļas arī uz finanšu tirgiem

Ķīnas un ASV “tirdzniecības karš” uzņem apgriezienus un pārceļas uz finanšu tirgiem.

Pekina paziņojusi par QE programmas analoga palaišanu, kas izraisījis strauju juaņas devalvāciju.

Savienotajām Valstīm nekas cits neatlika, kā pielietot “smago artilēriju”: informācijas telpu uzspridzināja ASV prezidents Donalds Tramps, paziņojot, ka “nav sajūsmā” par monetārās politikas normalizāciju no FRS puses.

Šādi Donalds Tramps paziņoja intervijā TV kanālam CNBC, norādot, ka procentu likmju paaugstināšana no FRS puses noved pie dolāra kotāciju kāpuma un citu valstu valūtu vērtības krituma, kuras pieturas pie stimulējošākas monetārās politikas. Intervijā Tramps arī vairākas reizes minēja ĶTR nacionālās valūtas vērtības kritumu, norādot, ka Ķīnas valūta “krīt kā akmens”.

Tajā pašā laikā viņš atzinis, ka šādi komentāri no valsts vadītāja puses attiecībā uz FRS var šķist neparasti.

Pēc intervijas Trampa preses dienests paziņoja CNBC, ka prezidents ciena FRS neatkarību un tās monetārās politikas lēmumu pieņemšanā neiejaucas.

Mēs redzam, kā “tirdzniecības kari” pārcēlušies uz finanšu tirgiem un galvenie notikumi tagad norisinās tieši šeit.

Goldman Sachs eksperti ir pārliecināti, ka Ķīnas valdība veiks turpmākus pasākumus, lai nodrošinātu ekonomikās izaugsmes stabilitāti, tajā skaitā turpinot samazināt banku rezervju prasības.

Kvantitatīvās mīkstināšanas programmas analoga palaišana kopumā šķiet loģiska. Pēdējā laikā Ķīnā jūtami pieaudzis korporatīvo defoltu līmenis, un Ķīnas Tautas Bankai nepieciešams sniegt atbalstu banku sektoram.

Šis lēmums uzsver arī apzināto Pekinas lēmumu par labu turpmākai juaņa devalvācijai. Ļoti ticams, ka ASV dolāra kurss attiecībā pret Ķīnas juaņu jau drīzākajā laikā sasniegs atzīmi 7 juaņas par dolāru.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv