Tirdzniecības kari investoriem liek izvēlēties dolāru

Treideri.lv | 18. jūnijs 2018 14:53
Tirdzniecības kari investoriem liek izvēlēties dolāru

Tirdzniecības karu tēma, kas uz laiku zaudēja savu aktualitāti ASV un Ķīnas problēmu mīkstinošās retorikas dēļ, atkal atgūst aktualitāti. Piektdien Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps paziņoja par jaunu importa nodokļu ieviešanu Ķīnas precēm par kopējo summu ap 50 miljardiem ASV dolāru.

Jau ir zināms, ka lēmums dzīvē tiks realizēts divos posmos. Pirmais sākas jau 6. jūlijā, nodokļi virknei preču pieaugs par kopējo summu ap $34 miljardiem. Otrais posms ar $16 miljardu limitu vēl tiek apspriests.

Donalds Tramps komentāros atkārtoja to, par ko jau runāja iepriekš – ka ASV nedrīkst vairs samierināties ar “negodīgas” prakses rezultātā izveidojušos vājo konkurētspēju. Ar nodokļiem tiks aplikti rūpniecības aprīkojums, tehnika, tajā skaitā arī uz robotiem balstītā, automašīnas un citas specifiskas preces. Kopumā tas skar ap 1102 preču nosaukumus.

Ķīna atbildi parādā nepalika un jau paziņoja, ka ieviesīs attiecīgus pasākumus pret ASV ražoto produkciju. Šajā gadījumā ietekmes sfēra būs plašāka – bez tehnikas un komplektējošajām daļām, paaugstinātie nodokļi skars arī cūkgaļu un soju.

Faktiski tā ir kārtējā tirdzniecības karu lappuse, un šoreiz viss var būt vēl asāk, jo ir zināms ierobežojumu datums. Jaunattīstības ekonomikā ASV un Ķīnas tirdzniecības karu saasināšanās nozīmē attiecību pasliktināšanos pasaules tirdzniecības jomā, kapitāla aizplūšanu meklējot “miera ostu” un, iespējams, negatīvu ietekmi uz valūtām.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv