Tik pārliecināts par dolāra lejupslīdi tirgus nav bijis 16 mēnešus

Treideri.lv | 6. jūnijs 2019 09:29
Tik pārliecināts par dolāra lejupslīdi tirgus nav bijis 16 mēnešus

Pēdējo reizi ASV FRS lēmumu par likmju pazemināšanu pieņēma pirms vairāk kā 10 gadiem.

Kopš piektdienas 31. maija dolāra kurss attiecībā pret eiro pārliecinoši sarūk. Arī vakar 5. jūnijā spiediens uz ASV valūtu nemazinājās. Rezultātā EURUSD kurss izveidojis maksimumu pie 1.1307 atzīmes. Tik lēts dolārs pēdējo reizi bija 17. aprīlī.

Trešdien spiedienu uz amerikāņu valūtu radīja aģentūras ADP nodarbinātības atskaite. Šī relīze tradicionāli tiek publicēta pirms oficiālās darba tirgus atskaites, kuru Nodarbinātības ministrija publicē katra mēneša pirmajā piektdienā. Pēc ADP datiem maijā amerikāņu ekonomika radījusi 27 tūkstošu darba vietu, kas ir vājākais pieaugums kopš 2010. gada.

Bloomberg aptaujātie eksperti prognozē, ka 7. jūnijā Nodarbinātības ministrija paziņos par 180 tūkstošu darba vietu pieaugumu. Ņemot vērā ADP datus, šoreiz jau tā spekulantu vidū populārajai atskaite būs veltīta vēl lielāka uzmanība.

Taču vēlāk tika publicēts uzņēmēju aktivitātes indekss ISM ASV apkalpojošajā sfērā, kas bija 56.9 punkti, tādējādi pārsniedzot 55.4 punktu prognozi un aprīļa 55.5 punktu rādītāju. Reaģējot uz šiem pozitīvajiem datiem dolārs sāka atgūt zaudējumus.

Tāpat jāmin, ka ASV valūta ieguva papildu atbalstu no tirdzniecības karu puses, ko Savienotās valstis izvērsušas plašā frontē. Baltā Nama padomnieks Pīters Navaro trešdien paziņoja, ka plānotā nodevu ieviešana attiecībā pret Meksikas precēm var arī nenotikt. Lēmums var tikt atcelts, ja abas valstis panāks vienošanos. Kā nesen atsaucoties uz konfidenciāliem avotiem ziņoja Reuters, ASV un Meksika ceturtdien var paziņot par panāktu vienošanos, kas novērsīs tarifu ieviešanu.

Taču nesenā dolāra vājuma apjomīgāka vēsture saistīta ar tirgus prognozēm attiecībā uz FRS likmju pazemināšanu jau 2019. gadā, kaut gan pati ASV centrālā banka joprojām ziņo, ka plāno izrādīt pacietību, respektīvi, ieņemt nogaidošu pozīciju.

Opciju tirgus signalizē, ka investori šobrīd veido spēcīgāko negatīvo noskaņojumu attiecībā uz dolāru kopš 2018. gada janvāra. Federālo fondu likmju šā brīža diapazons ir 2.25% – 2.50%.

Federālo fondu likmju nākotnes līgumu tirgus ar 95% iespējamību paredz likmju pazemināšanu par 0.25% jau 18. septembra sanāksmē, turklāt paredzot, ka līdz gada beigām likmes ar tādu pašu soli tiks pazeminātas vēl vienu reizi. Pēdējo reizi ASV lēmumu par likmju pazemināšanu pieņēma 2008. gada decembrī.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv