Tele2 iegulda pusmiljonu latu modernākā tīkla izveidē Latgalē

Treideri | 11. decembris 2012 18:21
Tele2 iegulda pusmiljonu latu modernākā tīkla izveidē Latgalē

“Tele2” paziņo, ka, investējot pusmiljonu latu, uzņēmums ir veiksmīgi pabeidzis sakaru tīkla modernizāciju Latgalē. Tās rezultātā “Tele2” ātrgaitas mobilais internets ir pieejams jau 82% Latgales iedzīvotāju, t.i., gan pilsētās, gan mazāk apdzīvotos pagastos un ciemos. Tīkla pārmaiņas Latgalē tika veiktas “Tele2” daudzmiljonu projekta ietvaros, kura laikā uzņēmums modernizē sakaru tīklu visā valsts teritorijā.

“Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs: “Augsta mobilo sakaru kvalitāte ir viena no “Tele2” prioritātiem, tāpēc esam sākuši realizēt sakaru tīkla modernizācijas projektu, kas ir viens no lielākajiem investīciju projektiem Latvijas mobilo sakaru vēsturē. Priecājamies, ka Latgales iedzīvotājiem jau nodrošinām jaunās paaudzes sakaru tīkla priekšrocības – kvalitatīvāko balss pārraidi un vēl ātrāku mobilo internetu ar plašāku pārklājumu. Pēdējā gada laikā mobilā interneta patēriņš Latgalē ir palielinājies par 60%. Pašlaik mobilo internetu telefonā vai datorā lieto 30% no visiem “Tele2” klientiem Latgalē, bet sakarā ar pieaugošo pieprasījumu un tīkla modernizāciju paredzam, ka lietotāju skaits būtiski pieaugs.“

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova: “Latgales attīstība ir cieši saistīta ar jaunu tehnoloģiju ieviešanu. Man ir patiess prieks par to, ka Latgalē mobilo sakaru pakalpojumu apjoms palielinās, kas liecina tikai par to, ka reģions iet laikam līdzi, izmanto potenciālu un visas piedāvātās iespējas. Vēlos izteikt pateicību “Tele2” par ieinteresētību reģiona nākotnē un piedāvātajām iespējām Latgales iedzīvotājiem.“

SIA “Daugavpils autobusu parks” valdes loceklis Sergejs Mihailovs: “Mūsu autobusi nodrošina pasažieru pārvadājumu pakalpojumus visā Latgales reģionā, kā arī dodas tālākos maršrutos. Piemēram, no Daugavpils līdz Rīgai ceļā jāpavada 3,5 stundas. Priecājamies, ka tagad sadarbībā ar “Tele2” nodrošinām bezmaksas mobilo internetu autobusos, kas nozīmē, ka mūsu pasažieri var lietderīgi pavadīt laiku, atrodoties ceļā!“

Šodien Daugavpilī preses konfereces laikā “Tele2” kā dāvinājumu pasniedza divus planšetdatorus un bezmaksas mobilā interneta pakalpojumus Daugavpils bērnu namam-patversmei “Priedīte” un Daugavpils bērnu bibliotēkai “Zīlīte”, tādējādi nodrošinot šo iestāžu bērniem iespēju gūt papildu zināšanas un prasmes ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību.

Bērnu nama-patversmes “Priedīte” vadītājs Viktors Urbanovičs: “Bērni ir dzimuši tehnoloģiju laikmetā, kas nosaka to, ka viņi internetu un citas jaunākās tehnoloģijas sāk lietot ļoti agrīnā vecumā. Internets ir vieta, kur bērni var iegūt zināšanas, sazināties, attīstīt savas prasmes. Tāpēc mēs ļoti priecājamies par “Tele2” dāvinājumu. ”

Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova: “Daugavpils bērnu bibliotēkas “Zīlīte” mērķis ir būt konkurētspējīgiem. Lai to paveiktu, mums ir jābūt tuviem un saprotamiem bērniem un jauniešiem, kas ir iespējams ne tikai nodrošinot jaunākās grāmatas, bet arī jaunākās tehnoloģijas. Esam gandarīti, ka Daugavpils bērnu bibliotēka “Zīlīte” ir viena no iestādēm, kas saņem “Tele2” dāvinājumu – planšetdatoru un bezmaksas mobilo internetu.”

Tīkla modernizācijas ietvaros Latgalē “Tele2” mainīja aparatūru esošajās bāzes stacijās, kā arī uzbūvēja 29 jaunas trešās paaudzes jeb 3G bāzes stacijas. Apdzīvotās vietas, kurās pēc šo bāzes staciju uzcelšanas “Tele2” mobilais internets ir kļuvis pieejams vai arī tas tiek nodrošināts vēl ātrāks, ir sekojošas: Ciblas novada Pušmucovas pagasts, Dagdas novada Dagda, Daugavpils, Daugavpils novada Demenes, Naujenes, Nīcgales, Skrudalienas un Tabores pagasti, Ilūkstes novada Pilskalnes pagasts, Ludzas novada Brigu un Cirmas pagasti, Kārsavas novada Malnavas pagasts, Preiļu novada Saunas pagasts, Rēzekne (Noliktavu iela), Rēzeknes novada Feimaņu, Gaigalavas, Nautrēnu, Rikavas un Silmalas pagasti, Riebiņu novada Rušonas pagasts, Varakļānu novada Varakļāni, Vārkavas novada Rimicānu un Upmales pagasti, Zilupes novada Zilupe un Lauderu, Pasienes un Zaļesjes pagasti.

“Tele2” tīkla infrastruktūras nomaiņa ir lielākais un nozīmīgākais projekts uzņēmuma darbības laikā Latvijā, un tā realizācijai uzņēmums ir noslēdzis daudzmiljonu līgumu ar “Nokia Siemens Networks”. Tīkla modernizācija tiks veikta gada laikā līdz 2013.gada 1.ceturksnim un nozīmē to, ka “Tele2” ne tikai ievieš jaunākās tehnoloģijas tīkla darbības nodrošināšanā, bet arī maina esošo bāzes staciju aparatūru, paralēli būvējot jaunas bāzes stacijas. Pirmās un otrās projekta daļas ietvaros tika nomainīta “Tele2” tīkla infrastruktūra attiecīgi Vidzemē un Latgalē. Pašlaik “Tele2” jau maina tīklu Zemgalē, kam sekos Kurzeme, savukārt nākamgad “Tele2” modernizēs savu sakaru tīklu Rīgā, Jūrmalā, Saulkrastu un Tukuma novados.

Avots: Bizness

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv