SVF: Vācija krīzes riskam pakļauta visvairāk

Treideri | 4. jūlijs 2012 16:38
SVF: Vācija krīzes riskam pakļauta visvairāk

Starptautiskais Valūtu fonds (SVF) ir brīdinājis par Eiropas parādu krīzes izplatīšanās risku, skarot tādus «ekonomikas gigantus» kā Vācija un ASV.

SVF paziņojumā tiek norādīts, ka tajā gadījumā, ja finanšu situācija eirozonā saasināsies vēl vairāk, bet pasaules ekonomikas izaugsme palēnināsies, Vācija būs pakļauta krīzei īpaši spēcīgi, raksta Deutsche Welle.

Pēc fonda ekspertu domām, to pirmkārt sekmē tas, ka Vācijas ekonomika, neskatoties uz saviem iespaidīgajiem rādītājiem, ir pārāk stipri orientēta uz eksportu. Sakarā ar to SVF aicina Vāciju stimulēt iekšējo patēriņu un tikt vaļā no eksporta atkarības.

Taču kopumā eksperti norāda uz labvēlīgām Vācijas ekonomikas attīstības perspektīvām 2012.gadā. To sekmē tādi faktori kā zems bezdarba līmenis, algu pieaugums un augsts iekšējās patēriņa līmenis.

Kas attiecas uz ASV, tad SVF uzskata, ka pasaules lielākā ekonomika atkopjas ļoti lēni, un jaunas krīzes risks paliek ļoti augsts. Tiek prognozēts, ka 2012.gadā ASV ekonomika pieaugs tikai par 2%, bet 2013.gadā – par 2,25%.

SVF paziņojumā tiek norādīts, ka pie vainas ir vājš iekšējais patēriņš, krīze nekustamo īpašumu tirgū, augsts bezdarba līmenis, kura ievērojama sarukšana tuvākajā laikā nav sagaidāma. SVF vadītāja Kristīne Lagarda (Christine Lagarde) ir brīdinājusi, ka centieni pārāk stipri konsolidēt 2013.gada budžetu un īstenot pārāk bargus taupības pasākumus var palēnināt ASV ekonomisko izaugsmi.

Avots: BNN

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv