SVF: Slovēniju gaida dziļa recesija

Treideri.lv | 29. oktobris 2013 16:27
SVF: Slovēniju gaida dziļa recesija

Slovēniju sagaida dziļa recesija un šai valstij nepieciešams stabilizēt savu banku sektoru, kā arī veikt korporatīvā sektora restrukturizāciju, lai varētu atjaunot ekonomikas izaugsmi, pavēstījis Starptautiskais Valūtas fonds (SVF).

«Slovēniju sagaida dziļa recesija, kuras iemesli saistīti ar banku un korporatīvā sektora apburto loku, vāju iekšējo pieprasījumu un nepieciešamību veikt fiskālo konsolidāciju,» norādījis SVF.

Saskaņā ar fonda aplēsēm banku rekapitalizācija un kredītiestāžu sektora stabilizācija ir galvenā prioritāte, lai lauztu šo apburto loku. SVF arī aicinājusi Slovēnijas varasiestādes samazināt valsts lomu ekonomikas procesos, kas tādējādi varētu tautsaimniecībai vieglāk atkopties.

Vienlaikus, neveicot reformas, kas samazinātu valsts ietekmi ekonomikā, bet veicot tikai banku sektora rekapitalizāciju, Slovēnijas valdība radītu tikai īslaicīgu risinājumu.

Kopumā SVF prognozē, ka Slovēnijas ekonomikā stāvoklis nākamā gada otrajā pusē lēni un pakāpeniski uzlabosies. Tomēr atveseļošanās var notikt arī daudz ātrāk un būt ievērojami straujāka, ja Slovēnija uzlabo situāciju savā banku un korporatīvajā sektorā.

Db.lv jau vēstīja, ka iepriekš Eirogrupas vadītājs Jerūns Deiselblūms pavēstīja, ka Slovēnijai būtu nepieciešams mēģināt izvairīties no starptautiskās finanšu palīdzības programmas.

Slovēnija nākamajā gadā iecerējusi veikt grūtībās nonākušo banku rekapitalizāciju, kuras apmēri būs zināmi pēc tam, kad tiks saņemti banku stresu testu rezultāti. Šie rezultāti būs pieejami līdz šā gada beigām.

Pirms dažiem gadiem Slovēnija bija straujāk augošā eirozonas dalībvalsts, tomēr pasaules finanšu krīzes ietekmē tās ekonomiku piemeklējusi recesija. Paredzēts, ka Slovēnijas IKP šogad samazināsies par 2,6%, kas ir vairāk nekā aprīlī prognozētie 1,9%.

Avots: Db.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv