SVF saskata straujākas pasaules ekonomiskas palēnināšanās draudus

Treideri.lv | 2. oktobris 2019 18:40
SVF saskata straujākas pasaules ekonomiskas palēnināšanās draudus

Fonds daudz pesimistiskāk noskaņots attiecībā uz pasaules ekonomikas palēnināšanos, nekā pirms trim mēnešiem, par ko informējis fonda izpilddirektora vietnieks Deivids Liptons.

Viņš arī uzsvēris, ka, kamēr tirdzniecības frontē saglabājas spriedze, viņš neredz atjaunošanās perspektīvas.

“Pasaules ekonomika piedzīvo vienmērīgu sinhronu palēnināšanos. Kamēr spriedze nav novērsta, maz ticams, ka galvenie makroekonomiskie instrumenti spēs ierobežot tirdzniecības konflikta saasināšanās efektu. Tātad ir ļoti svarīgi to atrisināt”, – vakar Berlīnē, kur uzstājās arī Merkele un citu starptautisku ekonomisko organizāciju līderi, uzrunā sacīja Liptons.

Jūlijā SVF pazemināja savu prognozi attiecībā uz pasaules ekonomiku 2019. gadam līdz 3.2%, atsaucoties uz nenoteiktību tirdzniecībā. Tas bija ceturtais vērtējuma samazinājums kopš pagājušā gada oktobra.

“Kopš tā laika iznākušie dati liek mūs prognozēt turpmāku izaugsmes tempu palēnināšanos”, – brīdina Liptons, kurš pēc Lagardas aiziešanas īslaicīgi uzņēmies fonda vadītāja pienākumus. Tikmēr izpilddirektora vietu ieņēmusi Kristalīna Georgijeva.

Šomēnes ikgadējās sanāksmes ietvaros Vašingtonā SVF publicēs savas jaunākās prognozes attiecībā uz pasaules ekonomiku.

Centrālo banku monetārās politikas mīkstināšana stimulējusi ekonomiku, norāda Liptons. Pēc viņa domām, turpmāk var būt nepieciešama papildu finansiāla stimulēšana. Jūlijā un septembrī uz ekonomikas atdzišanas fona FRS pazemināja likmes, savukārt ECB samazināja kreditēšanas izmaksas zem nulles atzīmes un pagājušajā mēnesī atjaunoja kvantitatīvās stimulēšanas programmu.

“Svarīgi, ka centrālās bankas bija gatavas sniegt turpmāku atbalstu. Tas ir būtisks faktors lai ierobežotu pasaules ekonomikas izaugsmes palēnināšanos. Ne mazāk svarīgs ir atbalsts no finanšu politikas puses situācijas pasliktināšanās gadījumā”, – uzsver SVF pagaidu vadītājs.

Tomēr lielāko ekonomiku centrālajām bankām nevajadzētu aizmirst par riskiem, kurus rada ilgs zemu procentu likmju periods, brīdina Liptons.

“Vairumā attīstīto valstu ekonomiku likmes ilgu laiku ir bijušas zemas un tādas saglabāsies arī turpmāk. Laika gaitā tas var kaitēt finanšu stabilitātei. Šobrīd šādu draudu nav. Bet tas nenozīmē, ka regulatori var aizmirst par šiem riskiem, un viņiem ir jānovērš tādas finanšu nestabilitātes atkārtošanās, kādu mēs novērojām globālās finanšu krīzes laikā”, – rezumē SVF amatpersona.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv