SVF rekomendē ECB pagarināt kvantitatīvo stimulēšanu

Treideri.lv | 28. jūlijs 2015 17:27
SVF rekomendē ECB pagarināt kvantitatīvo stimulēšanu

 Starptautiskais Valūtas Fonds vakar laidis klajā Eirozonas ekonomikas gada atskaiti. Šīs atskaites noskaņojums ir vērsts uz panikas celšanu: fonds brīdina par krīzes izplatīšanās risku uz citām valstīm, augstu bezdarbu un izaugsmes trūkumu Eirozonā.

Bez tam SVF paziņoja, ka jāizmanto visi nepieciešamie instrumenti un jābūt gataviem tos paplašināt banku glābšanai. Tādā veidā Eiropas banku sistēmai joprojām būtu pieeja likviditātei, savukārt valsts parādu tirgos tiktu uzturēta kārtība. Tāpat SVF rekomendē ECB pagarināt kvantitatīvās stimulēšanas programmu pēc 2016. gada septembra, kā arī izmantot tos pašus instrumentus, ko kopš 2008. gada izmantoja ASV un kā rezultātus mēs redzam šodien.

Citiem vārdiem, ECB pret zemu izaugsmi jācīnās ar monetāriem instrumentiem, kuri pierādījuši savu efektivitāti izaugsmes veicināšanā un deflācijas novēršanā. Tas netraucē SVF prognozēt Eirozonas IKP 1.5% apmērā šogad un 1.7% nākošajā.

Mēs esam vēl vairāk nostiprinājuši savu skepsi attiecībā uz tādām prognozēm par cik bezdarbs Eirozonā joprojām ir augsts, vidēji veidojot 11% un tuvojoties 25% Grieķijā un Spānijā, un paredzam, ka kvantitatīvā stimulēšana vēlamo rezultātu nesniegs. Eiro/dolāra pāris forex tirgū šonedēļ galvenokārt tirgojas uz ASV datiem. Taču mēs uzskatām, ka Eiropas uzņēmēju noskaņojuma dati un pārrunu sākšana par trešo palīdzības programmu Grieķijai un šo pārrunu neskaidrais iznākums radīs krituma spiedienu uz eiro valūtu, kas atkala var atgriezties 1.1000 līmenī.

 

Treideri.lv

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv