SVF: gaidāma zemāka pasaules ekonomikas izaugsme

Treideri.lv | 28. septembris 2015 15:50
SVF: gaidāma zemāka pasaules ekonomikas izaugsme

Kā paziņojusi SVF vadītāja Kristīne Lagarda – mēs atrodamies atveseļošanās procesā, kura temps šobrīd palēninās.

Šie vārdi uzsver nenoteiktību, kas skar rietumu valstis, neskatoties uz to, ka par pasaules atveseļošanās dzinējspēkiem tiek dēvētas jaunattīstības valstis. Jau vairākus gadus optimistiskas prognozes mums stāsta, ka izaugsme turpināsies. Tajā pat laikā ekonomisko prognožu pazemināšanas ēra turpinās.

Federālā Rezervju Sistēma noliedz optimistiskās prognozes, baidoties par 0.25% paaugstināt procentu likmes pēc septiņus gadus ilgās tā saucamās “nulles procentu likmju politikas”. Patiesība ir tā, ka pasaules vadošajām valstīm ir milzīgi parādi, tajā skaitā ASV – vairāk kā 100% no IKP un ap 230% no IKP Japānai. Vēl jo vairāk, šajos aprēķinos netiek ietvertas ārpus bilances saistības. Tādā veidā, iespējams, šie cipari var būt vēl daudz lielāki. ASV parāds ir 18 triljoni dolāru. Likmes paaugstināšana palielinās gada deficītu par 45 miljardiem dolāru gadā.

Šobrīd FRS vairs nepaliek brīvas telpas manevriem. Kvantitatīvās stimulēšanas ceturtais raunds noteikti vairs nav aiz kalniem. Tikmēr Lagarda pārskatījusi uz pazeminājuma pusi SVF prognozi attiecībā uz pasaules ekonomisko izaugsmi šim gadam 3.3%, kas šobrīd vairs neesot reāla. Viņa piebildusi, ka, neskatoties uz to, izaugsmes prognoze joprojām ir virs 3% sliekšņa. Optimisms ir viens no FRS labvēļiem.

 

Tredieri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv