SVF cer uz ļoti ātru Ķīnas ekonomikas atveseļošanos pēc koronavīrusa uzliesmojuma

Treideri.lv | 13. februāris 2020 09:48
SVF cer uz ļoti ātru Ķīnas ekonomikas atveseļošanos pēc koronavīrusa uzliesmojuma

Galvenais notikumu attīstības scenārijs paredz, ka Ķīnas uzņēmumi centīsies ļoti ātri kompensēt zaudēto laiku pēc vīrusu ierobežojošajiem pasākumiem.

Ķīnas vīrusa pneimonija joprojām veido būtisku nenoteiktību, bet otra lielākā pasaules ekonomika drīz vien atgūsies pēc tam, kad infekcija tiks pakļauta kontrolei, paziņojusi Starptautiskā Valūtas fonda direktore Kristalina Georgijeva.

SVF apkopo datus, lai visaptverošā veidā izvērtētu Ķīnas infekcijas sekas, cerot, ka ĶTR ekonomikas atveseļošanās notiks burta “V” veidā, informēja Georgijeva.

Galvenais notikumu attīstības scenārijs paredz, ka Ķīnas uzņēmumi centīsies ļoti ātri kompensēt zaudēto laiku pēc vīrusu ierobežojošajiem pasākumiem. Infekcija, kā šobrīd šķiet, Ķīna izraisījusi strauju ekonomiskās aktivitātes samazināšanos. Taču atlabšanai jābūt tikpat straujai. Tāpēc gada beigās ietekmei uz pasaules ekonomiku jābūt samērā ierobežotai.

Koronavīruss jau ir prasījis vairāk nekā tūkstoti dzīvību un izplatījies ārpus Ķīnas. Imunitāte pret vīrusu nav atrasta, nekas daudz par šo slimību nav zināms. Jo īpaši, kā tā ārstējama, norāda SVF vadītāja.

Bieži vien pašreizējo vīrusu salīdzina ar SARS 2000. gadu sākumā. Bet šie vīrusi atšķiras viens no otra, Ķīna ir kļuvusi citāda, arī pasaules ekonomika ir pavisam citā vietā attiecībā pret pagātni, atzina Georgijeva. Pašreizējā infekcija izplatās savādāk, nekā tas bija SARS gadījumā. Turklāt letālo gadījumu skaits ir augstāks.

Pirms 17 gadiem Ķīna daudz mazāk ietekmējusi ekonomiku. Tolaik ĶTR veidoja 8% no pasaules ekonomikas, bet tagad tie jau ir 19%. Turklāt Ķīna ir daudz lielākā mērā integrēta ar Āzijas reģionu un citās pasaules valstīm.

SARS epidēmijas brīdī pasaules ekonomikā bija vērojama izaugsme, bet šobrīd tiek prognozēta ļoti pieticīga izaugsme pat bez vīrusa ietekmes.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv