SVF atkal aicina samazināt Grieķijas parādu slogu

Treideri.lv | 14. augusts 2015 15:51
SVF atkal aicina samazināt Grieķijas parādu slogu

Vakar SVF Grieķijas misijas vadītāja Delija Velkulesku paziņoja, ka Grieķijas parādam jāiegūst “stabils” raksturs. Viņa palūdza Grieķijas partnerus no Eiropas piedāvāt risinājumus iespējamai Grieķijas parāda sloga atvieglošanai, par cik tā vadās pēc uzskata, ka esošais parāds nekad netiks atmaksāts.

Tādā veidā Grieķijas lietā ir zināms progress. Pirms trim gadiem, noslēdzot otro vienošanos par finansiālu palīdzību, Grieķijas parāds tiks pilnībā restrukturizēts. Taču IKP un parāda attiecība pa šo laiku ir pieaugusi līdz šī brīža iespaidīgajiem 180%. Procentu maksājumi vien šādam parādam paredz, ka tiek sasniegts noteikts ekonomiskās izaugsmes līmenis, kas šobrīd acīm redzami nenotiek.

Patiesībā, lai apkalpotu parādu, Grieķijai 2016. gadā būs jānodrošina sākotnējais proficīts 0.5% apmērā. Taču parāda procenti vidēji pārsniedz 2.5%. Tādā veidā, zemāk par šo vidējo rādītāju Grieķijas IKP un parāda attiecība var iet tikai vienā virzienā, respektīvi turpināt pieaugt.

Tāpat jāpiemin, ka pat Vācija šobrīd nespēj nodrošināt tādu izaugsmi, kāda tiek prasīta Grieķijai. Šorīt publicētais Grieķijas IKP ir 1.8% gadā. Tādā veidā Grieķijas sāga noteikti nav galā un Eirozonas nākotne izskatās arvien drūmāka. Nobela prēmijas laureāts Pols Krūgmans paziņojis, ka tikai valūtas savienības vadošās ekonomikas no tā gūst labumu, kamēr citas valstis izmisīgi cenšas saglabāt konkurētspēju, par cik Eiropas valūta viņu lokālajām ekonomikām ir pārāk dārga. Nozīmīgākais faktors šeit ir jebkuras Eiropas Savienības valsts nespēja vienatnē pazemināt valūtas kursu. Stingrās taupības politika kļuvusi par normālu vairumam valstu un Vācija, bez šaubām, ir līdere.

Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šoible joprojām iestājas par Grieķijas izstāšanos no Eirozonas. Viņš uzskata, ka parādu sloga atvieglošana un dalība Eirozonā ir nesavienojamas lietas. Šoilble uzskata, ka Grieķijas izstāšanās sekas būs minimālas un tās būs attaisnotas investīcijas, par cik Vācijai nenāksies refinansēt Grieķijas parādu. Nesenās aptaujas visas norāda, ka vairums grieķu nevēlas pamest Eirozonu, par cik vispārpieņemts fakts ir tas, ka eiro viņiem ir vienīgā iespēja. Mēs uzskatām, ka tas tikai novedīs pie tā, ka grieķiem nāksies sadzīvot ar stingras taupības politiku ļoti ilgu laiku.

Eiro/dolārs kāpj reaģējot uz cerību samazināšanos par likmju paaugstināšanu septembrī. Bez tam, arī vienošanās par finansiālo palīdzību Grieķijai nedaudz paaugstinājusi pieprasījumu pēc eiro. Mēs uzskatām, ka kāpumam var būt tikai īslaicīgs raksturs, par cik ASV likmju paaugstināšanas cerības atgriezīsies. Īstermiņa perspektīvā uz izturību tiks testēts 1.1278 pretestības līmenis.

 

Treideri.lv

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv