SVF aicina centrālās bankas sniegt kriptovalūtām iespēju

Treideri.lv | 17. aprīlis 2018 17:08
SVF aicina centrālās bankas sniegt kriptovalūtām iespēju

Cenšoties saliedēt pasaules centrālās bankas un būt soli priekšā kriptovalūtām pasaules finanšu sistēmā, SVF aicina valdības novilkt skaidru robežu starp reāliem draudiem un izdomātām bailēm.

Digitālās valūtas ir realitāte, tas ir jāatzīst

Valsts iestādēm jābūt atvērtām un gatavām kopējam darbam, radot bezkaislīgu regulējošo bāzi, kas minimizēs riskus un tajā pat laikā netraucēs radošajam procesam”,

– SVF vadītāja Kristīne Lagarda norādījusi savā mikro-blogā.

Viņas komentāri pirms Fonda ikgadējās pavasara sanāksmes, kura šonedēļ notiks Vašingtonā, izskanējuši periodā, ka finanšu regulatori visā pasaulē cenšas rast labākos veidus kā regulēt digitālo valūtu nozari, kuras pēc savas būtības radītas tirdzniecībai bez centrālo banku uzraudzības.

Visā pasaulē apgrozībā atrodas ap 1500 digitālo valūtu, kuru apjoms naudas ekvivalentā lēšams ap 300 miljardiem ASV dolāru. Tas ir ap 4.8% no pasaules valūtu rezervēm un vairāk, kā Singapūras rezerves, kura atrodas 12. vietā un pēc Trading Economics datiem sastāda 282 miljardus dolārus.

Bitcoin, kura pasaulē parādījās 20009. gadā, ir vecākā no kriptovalūtām un pagaidām pati dārgākā. Katru nedēļu tiek radītas desmitiem jaunu virtuālu monētu.

Regulēt, bet ne aizliegt

Dažas centrālās bankas un valdības cenšas rīkoties apsteidzoši. Japānā, vienā no kriptovalūtām draudzīgākajām valstīm, atrodas vairākas lielākās kriptobiržas. Šeit arī atļauts izmantot Bitcoin maksājumu veikšanai. Savukārt Ķīnas Banka radījusi pasaulē pirmo pētniecisko institūtu, kurš veltīts digitālo valūtu izpētei.

Mēs vērojam straujo attīstības procesu, kuram seko augsta volatilitāte, un cenšamies noteikt šīs ekosistēmas plusus un mīnusus”,

– 11. aprīlī, intervijā Honkongas izdevumam South China Morning Post, paudusi Lagarda, uzsverot, ka vispirms nepieciešams cīnīties ar nelikumīgu digitālo valūtu izmantošanu un patērētāju zemās finansiālās izglītošanās ļaunprātīgu izmantošanu. Otrkārt, inovācijas digitālo mehānismu izmantošanā jāizpēta un jāveicina. Tādā veidā, šī ir struktūras kombinācija, kas pilda aizsargfunkciju, taču tajā pašā laikā neslāpē inovācijas un var veicināt izdevumu efektivitāti, uzsver fonda vadītāja.

Finanšu sistēmai draudi nepastāv

Kriptovalūtām piesaistītie aktīvi pasaules finanšu sistēmai draudus nerada, to ietekme uz sistēmu ir neliela. Tāpat tie nekorelē ar pārējām finanšu sistēmas daļām, kaut gan tiem ir potenciāls saasināt riskus un paaugstināt ekonomisko šoku transmisijas līmeni, teikts SVF provizoriskajā vērtējumā.

Virtuālās valūtas var nodrošināt ātrus un lētus finanšu pārskaitījumus, savukārt to pamatā esošās dalītā reģistra tehnoloģijas spējīgas paaugstināt finanšu tirgu efektivitāti un nodrošināt drošu svarīgu datu uzglabāšanu.

Mums jābūt uzmanīgiem. Jārīkojas un tukšumi zināšanās, kas mazina efektīvu kriptovalūtu aktīvu izsekošanu, jāaizpilda ātri. Nepieciešama shēma sistemātisko risku izvērtēšanai un attiecīgai reakcijai, kā arī jānodrošina patērētāju, investoru un tirgus vienotības aizsardzības pasākumi”,

– piebilst Lagarda.

SVF Innovation Lab laboratorija šonedēļ veic vairākas sesijas par tēmām, kas saistītas ar kriptovalūtām, tajā skaitā dalītā reģistra tehnoloģiju, veiksmīgu blokķēžu pielietošanu, kā arī kriptovalūtu riskiem un iespējām.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv