Šveices Nacionālā Banka gatava radikāliem soļiem

Treideri.lv | 13. augusts 2019 20:14
Šveices Nacionālā Banka gatava radikāliem soļiem

Virkne ekonomistu pieļauj iespēju, ka Šveices Nacionālā Banka var vēl pazemināt jau tā negatīvo un pasaulē zemāko procentu likmi.

ŠNB , iespējams, nāksies paveikt ko vairāk, nekā iepumpēt valūtu tirgos miljardus ASV dolāru, lai novērstu franka kursa pieaugumu līdz graujošiem līmeņiem.

Pēc datu publicēšanas, kas liecina, ka centrālā banka nesen veikusi valūtu intervenci pēc tam, kad valūtas vērtība pret eiro pieaugusi līdz augstākajam līmenim kopš 2017. gada, arvien vairāk ekonomistu prognozē, ka ŠNB pazeminās bāzes procentu likmi.

Nu jau pieci no 17 Bloomberg ikmēneša aptaujas respondentiem prognozē likmes samazināšanu šajā ceturksnī par 25 bāzes punktiem. Salīdzinājumam jūlijā šādu scenāriju prognozēja tikai viens ekonomists.

Pēdējo trīs mēnešu laikā franka vērtība pret eiro pieaugusi par vairāk kā 4%, savukārt Eiropas Centrālā Banka, kā tiek prognozēts, paziņos par jaunu stimulu palaišanu. Tāpēc ŠNB tiek pievērsta liela uzmanība no iespējamās rīcības skatupunkta, ko tā varētu darīt, lai ierobežotu valūtas nostiprināšanos.

Depozīti ŠNB pagājušajā nedēļā pieauguši par gandrīz 2.8 miljardiem franku. Tas ir straujākais pieaugums vairāk kā divu gadu laikā, tādējādi liecinot par centrālās bankas iejaukšanos valūtu tirgos.

UBS Group AG, Raiffeisen Bank International AG un Bank J. Safra Sarasin ir to skaitā, kas prognozē, ka ŠNB lems par procentu likmes pazemināšanu, pat neskatoties uz to, ka tā jau šobrīd ir zemākā pasaulē – 0.75%.

Kaut gan nākošā sanāksme par monetārās politikas jautājumiem notiks tikai 19. septembrī, centrālā banka var rīkoties jebkurā laikā atkarībā no franka dinamikas. Tai ir ieradums publiskot negaidītus paziņojumus, un tā kopš 2009. gada nav mainījusi likmes kārtējās sanāksmēs.

Šveices Nacionālās Bankas prezidents Tomass Džordans norādījis, ka ekonomiskā stāvokļa pasliktināšanās gadījumā vēl pastāv iespējas manevriem gan attiecībā uz intervencēm, gan procentu likmēm.

Iepriekš viņš demonstrēja gatavību nepieciešamības gadījumā rīkoties radikāli, un treideriem diez vai jāatgādina par visus tirgus satricinājušo 2015. gada sākuma lēmumu atteikties no 1.20 franku griestiem attiecībā pret eiro.

Neskatoties uz ŠNB likmes samazināšanu prognozējošo pieaugošo skaitu, aģentūras aptaujāto ekonomistu vidējā prognoze liecina, ka procentu likme saglabāsies nemainīga.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv