Šveices ekonomiskie rādītāji negaidīti pasliktinājušies

Treideri.lv | 1. oktobris 2015 15:17
Šveices ekonomiskie rādītāji negaidīti pasliktinājušies

Ražošanas sektors sarūk visā pasaulē un Šveici vairs nevar uzskatīt par izņēmumu. Pēc pēdējiem datiem Šveices PMI septembrī negaidīti sarucis, sasniedzot 49.5, kas ir stipri zemāk par prognozēto 51.8 un iepriekšējā mēneša 52.2. Pirmo reizi kopš marta apjoms ar sezonālo korekciju no augusta 62.4 septembrī krities līdz 49.1.

Tajā pašā laikā reālais mazumtirdzniecības apjoms augustā samazinājies par 0.3% mēneša izteiksmē, salīdzinot ar koriģēto 0.1% iepriekšējā mēneša rādītāju, par cik pārtika, dzērieni, tabakas izstrādājumi un degviela turpina radīt spiedienu uz indeksu. Neskaitot degvielu, mazumtirdzniecības apjomi auguši par 0.6%.

Neskatoties uz neseno franka kursa kritumu līdz 1.10 frankiem par vienu eiro, franks joprojām tiek uzskatīts par pārvērtētu. Tas līdz zināmai pakāpei var ierobežot zaudējumus, līdz ekonomika sāks ciest zaudējumus ilgtermiņa perspektīvā. Bez tam, pesimistiskā pasaules ekonomiskā prognoze un ārkārtīgi nenoteiktā situācija liek investoriem atturēties no riskiem, kas novērš tālāku franka kritumu.

No Šveices Nacionālās Bankas ir maz palīdzības, par cik, pat neskatoties uz to, ka tā saglabā aktivitāti valūtu tirgū, intervenču apmērs nav pārāk nozīmīgs, lai eiro/franks izlēmīgi pārvarētu 1.10 slieksni. Swissquote analītiķi prognozē, ka eiro/franka pāris saglabāsies zem 1.10, kamēr tirgus paliek bezriska režīmā.

 

Treideri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv