Šveices ekonomika turpina cīņu

Treideri.lv | 30. oktobris 2015 15:42
Šveices ekonomika turpina cīņu

Šveices apsteidzošo indikatoru ekonomiskais barometrs KOF pievīlis tirgus, prognozētā 100.1 vietā nokrītoties no 100.4 līdz 99.81. Šo kritumu izraisīja vājā banku, celtniecības un tūrisma sektoru aktivitāte.

Atskaitē norādīts, ka Šveices kompāniju konkurētspēja oktobrī turpinājusi kristies, par cik Šveices ekonomika turpina pielāgoties jaunajam maiņas kursam. Šobrīd ŠNB rīcībā ir ierobežots instrumentu klāsts izaugsmes un inflācijas stimulēšanai. Fics Cubrugs no ŠNB nesen atkal uzsvēra, ka franks ir pārvērtēts un kritīsies, ja apstākļi turpinās pasliktināties. Taču, ņemot vērā to, ka ŠNB bilance jau ir tuvu 90% no IKP, maz ticams, ka centrālās bankas vadība var godprātīgi izmantot tiešas valūtu intervences kā efektīvu savas politikas instrumentu.

ECB signāli par saviem nodomiem vēl vairāk mīkstināt savu politiku radījuši maigu, taču noturīgu krituma spiedienu eiro-franka pārī. Iespējams, ka, ja ECB vel vairāk pazeminās jau tā negatīvās likmes, ŠNB būs spiesta atbildēt ar analoģisku rīcību. Ņemot vērā saglabājošos vājo ekonomisko aktivitāti Šveicē un tuvojošos ECB rīcības draudus, jautājums nav par to, vai ŠNB rīkosies, bet gan par to, kad tas notiks. Janvāra notikumi norāda uz to, ka ŠNB ķersies pie preventīviem pasākumiem. Ņemot vērā gaidāmo centrālās bankas rīcību, eksperti saglabā franka krituma prognozi attiecībā pret dolāru un eiro.

 

Treideri.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv