Šveices CPI negaidīti pārsniedzis prognozes

Treideri.lv | 5. novembris 2015 15:16
Šveices CPI negaidīti pārsniedzis prognozes

Šveicē CPI gada izteiksmē sarucis par 1.4%, par cik franka atsaistes no eiro efekts joprojām saglabājas.

Mēneša izteiksmē inflācija pieaugusi par 0.1%, tādējādi pārspējot tirgus prognozes (0.0%). Šī labā ziņa nāca uz Šveices franka krituma fona, kas ārzemju preces šveiciešiem padara dārgākas: ārzemju preču cenas pieaugušas par 0.8% mēneša izteiksmē. Spriežot pēc bāzes rādītāja, inflācija pieaugusi par 0.2% mēneša izteiksmē, tikmēr gada izteiksmē cenas kritušās par 0.8%.

Neskatoties uz šo nelielo uzlabojumu, eksperti netic, ka plašāks konteksts būtu mainījies, par cik augošais Šveices franks joprojām rada spiedienu uz Šveices ekonomiku un inflācijas prognozēm, un situācija drīz pasliktināsies.

ECB paziņojusi, ka plāno arī turpmāk sniegt atbalstu ekonomikai, kas, bez šaubām, ŠNB vadību tur sasprindzinājumā, jo īpaši, ņemot vērā ierobežoto instrumentu klāstu viņu rīcībā. Kādā veidā ŠNB var reaģēt? Swissqoute eksperti gandrīz pilnībā izslēdz apjomīgas intervences iespēju valūtu tirgū, par cik centrālās bankas bilance jau atrodas ļoti augstos līmeņos. Otrkārt, eksperti uzskata par iespējamu stingrāku izņēmumu ieviešanu, par cik tas tiešā veidā ietekmēs Šveices iedzīvotāju krājkontus.

Un tātad, kas var notikt? Pēc ekspertu domām, ŠNB, visdrīzāk, atbildēs ar turpmāku negatīvo likmju pazemināšanu. Džordans var apvienot šādu pasākumu ar izņēmumu sliekšņa paaugstināšanu.

Eiro/franka pāris atgūstas no vakardienas straujā krituma un atkal tirgojas virs 1.08 līmeņa. Vidēja termiņa perspektīvā EUR/CHF saglabājas krītošā diapazona robežās, tikmēr īstermiņa perspektīvā eksperti nebrīnās, ja pāris atgriezīsies pie 1.0870 atzīmes.

 

Treideri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv