Šveice patur trumpjus azotē

Treideri.lv | 9. decembris 2015 15:48
Šveice patur trumpjus azotē

Šobrīd Swissquote neprognozē izmaiņas Šveices Nacionālās Bankas politikā 10. decembra sanāksmē. Jebkura reakcija varētu aprobežoties ar verbālām intervencēm. Līdz ECB sanāksmei eksperti uzskatīja, ka ŠNB ar jebkādiem līdzekļiem ņemsies aizsargāt franku – pazeminot depozītu likmi, padarot stingrākus izņēmumus, veiks verbālas un valūtu intervences. Taču ņemot vērā Dragi nostāju nu tiek uzskatīts, ka eiro kritumā iestājusies pauze un tāpēc draudi frankam mazinās.

Kaut arī Šveices franks joprojām ir būtiski pārvērtēts, savukārt ekonomiskā situācija Šveicē joprojām raisa bažas, eksperti paredz, ka ŠNB atturēsies no jebkādas aktīvas rīcības. Iepriekšējie ŠNB pasākumi ir izmaksājuši dārgi (kā finansiāli, tā arī reputācijas ziņā) un to panākumi bija ierobežoti. Tādā veidā, ŠNB izvēlēsies pietaupīt savus instrumentus līdz tam brīdim, kamēr to pielietošana nekļūs absolūti nepieciešama.

Ja franks pakāpsies attiecībā pret eiro un/vai ekonomiskie dati turpinās pasliktināties, analītiķi uzskata, ka ŠNB tomēr rīkosies. Tiek saglabāta franka krituma prognoze, par cik procentu likmju svopi liecina, ka franks šobrīd ir ideālā fondēšanas valūta, kamēr pastāv prognozes, ka ŠNB radīs psiholoģisku slieksni lai ierobežotu jebkuru būtisku franka sadārdzināšanos.

Šodien notiek Šveices Federālās padomes vēlēšanas. Uz raksta tapšanas brīdi jautājums par četru vietu likteni jau ir izlemts. Ņemot vērā Šveices politikas gausumu un sarežģīto darījumu noslēgšanas sistēmu, lielām izmaiņām nevajadzētu būt, taču tas tomēr norāda uz būtisku Šveices politikas noslieci pa labi.

 

Treideri.lv

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv