Šveice pastiprina cīņu ar nodokļu nemaksātājiem

Treideri | 18. aprīlis 2011 18:23

ŠveiceŠveices parlamenta apakšpalāta pagājušajā nedēļā piekrita izsniegt informāciju par nodokļu nemaksātājiem no desmit ārvalstīm. Kaut arī netiek runāts par automātisku apmaiņu ar datiem, tomēr Šveices banku noslēpumainībai radīts jauns nopietns trieciens.

Kā paziņoja Šveices parlamentārā dienesta sekretariāta darbiniece Edīte Honegere Loible, Nacionālā padome (parlamenta lielā apakšpalāta) piekrita nostiprināt sadarbību ar citu valstu kriminālmeklēšanas orgāniem. Runa ir par desmit sadarbības līgumiem par izvairīšanos no dubultās aplikšanas ar nodokli, kas atbilst OECD standartiem. Pēc Honegeres-Loibles vārdiem šajos sadarbības līgumos būs rakstīts, ka, lai saņemtu no Šveices datus par nodokļu nemaksātājiem, iestādēm būs pietiekami norādīt nemaksātāja konta numuru vai kaut kādu informāciju, kas palīdzētu viņu identificēt.

Šveice plāno noslēgt divpusēju vienošanos ar tādām valstīm, kā Nīderlande, Turcija, Japāna, Polija, Indija, Vācija, Kazahstāna, Kanāda, Grieķija un Urugvaja.

Agrāk Šveicei vajadzēja palīdzēt ārvalstu iestādēm tikai tajā gadījumā, ja tās norādīja precīzas ziņas par aizdomās turamā personību, tajā skaitā viņa vārdu un uzvārdu, kā arī iesniedza pierādījumus par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Kopumā, kaut arī šis parlamenta lēmums arī ir solis pareizā virzienā, tomēr tas pēc analītiķu viedokļa tomēr ir daļējs, jo, lai iegūtus datus par kontiem, joprojām nepieciešams iesniegt neapgāžamus pierādījumus, ka to īpašnieki izvairās no nodokļiem. Tikmēr Šveices bankas, kuras ne vienreiz vien tika apsūdzētas nodokļu nemaksātāju līdzdalībā, visādi cenšas atbrīvoties no kriminālvajāšanas no ārvalstu kriminālmeklēšanas orgānu puses. Tā, pagājušās nedēļas beigās viena no lielākajām Šveices privātajām bankām Julius Baer noslēdza vienošanos ar Vācijas varas orgāniem. Saskaņā ar šo vienošanos banka iemaksās 50 milj. eiro Vācijas valsts kasē apmaiņā pret to, ka tiks pārtraukta izmeklēšanas pret to un tās darbiniekiem no Vācijas tiesībsargājošo orgānu puses. Kā paziņoja bankas pārstāvis, pateicoties šim darījumam, Julius Baer izdevās pārtraukt ieilgušo kriminālprocesu. Turklāt, par vienošanās pamatu kļuva bankas satraukums par savu biznesu Vācijā, kura ir tās galvenais tirgus.

Raksta pārpublicēšanas gadījumā aktīvā saite uz Treideri.lv portālu ir obligāta.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv