Šveice atceļ nodokļu atlaides bagātiem ārzemniekiem

Treideri | 10. maijs 2011 16:46

ŠveiceVirkne Šveices kantonu gatavojas referendumam par nodokļu atlaižu atcelšanu bagātniekiem, kuri ierodas no ārzemēm. Ja iedzīvotāji nolems atcelt atlaides, tad finansistu no Londonas, kuri paļaujas uz zemajiem nodokļiem Šveicē, plūsma izsīks.

Uzreiz seši Šveices kantoni plāno rīkot referendumu par atteikšanos no nodokļu atlaižu piešķiršanas turīgiem ārzemniekiem. Vienā no tiem, Turgau, balsošana var notikt jau šonedēļ.

Ar iniciatīvu atcelt šādas nodokļu atlaides visā valstī uzstājas franku valodīgo kantonu kreiso partiju apvienība Alliance de Gauche, kreisi centriskā sociāldemokrātu partija, kā arī „zaļie”.

Pašlaik Šveicē dzīvojošie vairāk kā 4 tūkst. bagātnieku-ārzemnieku maksā nodokļus no noteiktas norunātās summas, nevis no visiem ienākumiem. Šīs tiesības tiek piešķirtas tiem, kas pirmo reizi pārcēlušies uz valsti. Kā likums, viņi maksā apmēram pieckārtēju Šveices dzīvokļa īres vērtību. Tā, pēc viena no parlamenta locekļa vārdiem, autobraucējs Mihaels Šūmahers maksā tikai 10% no tās nodokļu summas, kuru viņam vajadzētu maksāt, ja tādas atlaides tiktu atceltas. Galvenokārt bagātnieki par dzīves vietu izvēlas tādus kantonus kā Vo, Ženēva, Valē, Tičino un Graubindene.

Īpašā, Šveicē pastāvošā nodokļu politika izrādījās samērā pievilcīga finansistiem no Londonas un dažām citām Eiropas valstīm. Visvairāk Šveice vilina Londonas baņķierus un hedžfondu menedžerus. Tam par iemeslu — regulēšanas finanšu nozarē pastiprināšanās un 50% nodokļa ieviešana britu „resno runču” bonusiem.

Savus galvenos ofisus uz alpu zemi pārcēla divi lielākie Londonas hedžfondi — Brevan Howard, kura pārvaldībā atrodas vairāk par 32 mljrd. dolāru, kā arī Bluecrest, kurš pārvalda aktīvus 25 mljrd. dolāru apjomā.

Bez miljonāriem no Sitijas kalnu gaisu ar baudu elpo arī bagātnieki no Itālijas, Francijas, Krievijas, Vācijas un skandināvu valstīm.

Starp citu, virkne kantonu jau rīkoja referendumus un atcēla nodokļu atlaides bagātniekiem, kuri emigrēja valstī. Tā, viens no valsts finanšu centriem, Cīrihe, atteicās no tamlīdzīgas nodokļu politikas no 2010. gada. Rezultātā gandrīz puse tur dzīvojošo turīgo bagātnieku-ārzemnieku pameta valsti. Pilnībā iespējams, ka nodokļu atlaižu bagātiem cilvēkiem atcelšana arī citos kantonos piespiedīs tos Šveices vietā dot priekšroku valstīm ar mīkstāku nodokļu režīmu, piemēram, Maltai.

Raksta pārpublicēšanas gadījumā aktīvā saite uz Treideri.lv portālu ir obligāta.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv