Straujuma: Par «Latvijas Gāzes» akciju iegādi valdība izlems līdz 2.maijam

Treideri.lv | 8. aprīlis 2014 08:21
Straujuma: Par «Latvijas Gāzes» akciju iegādi valdība izlems līdz 2.maijam

Lēmumu par to, vai atpirkt Vācijas kompānijai “E.ON Ruhrgaas” piederošos 47,23% “Latvijas Gāzes” akciju, Latvijas valdība pieņems līdz 2.maijam. Bet līdz tam Ekonomikas ministrija izvērtēs ekonomisko izdevīgumu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Ekonomikas ministrijai uzdots vērtēt iespējamā pirkuma ekonomisko izdevīgumu rīcības soļu. Tas ministrijai jāizdara aprīļa laikā, lai valdība varētu līdz 2.maijam pieņemt lēmumu, vai iegādāties akcijas.

Straujuma norādīja, ka visticamāk, tiks izrādīta un uzsākta pirkuma izpēte. Taču viņa atteicās pašlaik paust savu viedokli par iespējamo “Latvijas Gāzes” akciju iegādi.

Gadījumā, ja valdība izšķirsies par akciju iegādi, tad līdzekļi tam tikšot atrasti, bet ne no valsts budžeta.

Iepriekš izskanējuši minējumi, ka akciju vērtība ir aptuveni 150 līdz pat 600 miljoni eiro. Straujuma gan norādīja, ka lielākā no minētajām summām esot pārspīlēta. Vācijas uzņēmums gan esot jau nosaucis piedāvāto cenu, taču premjerministre to neatklāja.

Jau ziņots, ka drīzumā Latvijas valdībai jānāk klajā ar izvērtējumu, vai atpirkt Vācijas kompānijai “E.ON Ruhrgaas” piederošos 47,23% “Latvijas Gāzes” akciju.

Daži eksperti uzskata, ka akciju atpirkšana dotu lielāku teikšanu par gāzes apgādes biznesu Latvijā. Tiek izteikti minējumi, ka akciju vērtība ir aptuveni 150 līdz pat 600 miljoni eiro.

Avots: Lsm.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv