Strauja ASV attiecību saasināšanās ar Ķīnu un Eiropu iedragā tirgus

Treideri.lv | 3. decembris 2019 21:13
Strauja ASV attiecību saasināšanās ar Ķīnu un Eiropu iedragā tirgus

Akciju lejupslīdi pavada obligāciju un patvēruma aktīvu kāpums. Dolāra vērtība krīt.

Akciju cenas strauji kritušās, savukārt obligāciju vērtība pieaugusi pēc tam, kad prezidents Donalds Tramps pavērsis sava tarifu kara ieročus arvien lielāka skaita valstu ekonomiku virzienā – no Dienvidamerikas līdz Eiropai un Ķīnai, liedzot tām cerību uz globālo atveseļošanos.

S&P 500 indekss palielināja zaudējumus pēc tam, kad kļuva zināms, ka ASV 15. decembrī gatavojas ieviest jaunus tarifus Ķīnas precēm. Donalds Tramps norādīja, ka viņš būtu gatavs gaidīt vēl vienu gadu pirms noslēgt ar Ķīnu vienošanos – liekot šaubīties par iespējamību parakstīt dokumentu jau sarunu pirmajā posmā šomēnes.

Tāpat viņš ar tarifiem piedraudēja arī Francijai, pēc tam, kad tika palielinātas nodevas metāliem no Brazīlijas un Argentīnas. No patvēruma aktīviem visaktīvāko pieaugumu demonstrēja ASV obligācijas, zelts, jena un Šveices franks patvēruma aktīvu aprindās.

Investori izvērtē izredzes uz tirdzniecības pamieru pēc tam, kad pēdējie notikumi iedragājuši optimismu šajā frontē. Ķīnas mediji paziņoja, ka valdība drīz publicēs sarakstu “neuzticamās personas”, kas var novest pie sankcijām pret amerikāņu kompānijām, bet Francija paziņoja, ka Eiropas Savienība veiks atbildes pasākumus, ja ASV pildīs draudus ieviest nodevas atbildot uz iepriekš Francijas ieviesto tehnoloģisko nodokli.

“Mēs esam diezgan skeptiski noskaņoti attiecībā uz to, ka decembrī varētu ieraudzīt kaut ko, kas varētu paaugstināt korporatīvo uzticību”, – norādījis RBC Capital Markets akciju stratēģiju nodaļas vadītājs Lorijs Kalvasina.

Oficiālais ķīniešu izdevums Global Times otrdienas Amerikas tirdzniecības sesijas sākumā Twitter ierakstīja, ka valdība drīzumā publiskos amerikāņu kompāniju melno sarakstu, kas var izraisīt sankcijas pret dažām firmām un kaitēt tirdzniecības sarunām. Aģentūra atzīmēja, ka “neuzticamo kompāniju” saraksta izstrāde tikusi paātrināta, atbildot uz ASV likumprojektu par Siņdzjanu.

Likumprojekts, kuru iesniedzis republikāņu senators Marko Rubio, aicina uz sankcijām pret Ķīnas valdības ierēdņiem, kuri iesaistīti Siņdzjanas reģionā dzīvojošo uiguru musulmaņu ļaunprātīgā izmantošanā. Gaidāms, ka pārstāvju palāta balsos par Siņdzjanas likumprojektu otrdien. Pēdējais projekts ievieš grozījumus versijā, kuru Senāts vienbalsīgi apstiprināja septembrī.

Global Times galvenais redaktors Hu Sicziņš otrdien Twitter ierakstīja, ka likumprojekta pieņemšana, visticamāk, izraisīs reakciju pret ASV amatpersonām. Redaktors atzīmēja, ka Ķīna apdomā vīzu ierobežojumus attiecībā uz valdības ierēdņiem un likumdevējiem, “kuri odiozi iestājas par Siņdzjanu jautājumu”, un var pat izsūtīt visus ASV diplomātisko pasu turētājus no Siņdzjanas.

Ķīna nav norādījusi, kādas amerikāņu kompānijas un organizācijas tiks iekļautas melnajā sarakstā, un nav precizējusi, kādā veidā var tikt ieviesti atbildes pasākumi pret šādiem uzņēmumiem. Bloomberg informē, ka Ārlietu ministrija otrdien nav atbildējusi uz aģentūras pieprasījumu attiecībā uz melno sarakstu, norādot, ka Ķīna turpinās cīnīties ar ārvalstu iejaukšanos valsts iekšlietās.

“Ķīna veiks turpmākus nepieciešamos pasākumus atbilstoši situācijas attīstībai”, – aģentūrai Bloomberg norādījusi ministrijas pārstāve.

Global Times ieraksts Twitter kļuvis par otro triecienu investoriem, kuri cerēja uz pamieru ekonomisko lielvaru starpā.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv