Sterliņu mārciņas kurss strauji aug pēc ziņām par rītdienas balsojumu

Treideri.lv | 11. marts 2019 19:54
Sterliņu mārciņas kurss strauji aug pēc ziņām par rītdienas balsojumu

Mārciņa zaudējumus nomainījusi pret peļņu. Premjerministres birojs apstiprina, ka rīt šis nozīmīgais balsojums tiešām notiks. Sterliņa mārciņa pēc vājā nedēļas sākuma valūtu tirgos uzsāk pakāpenisku atgūšanos.

Britu valūta pozitīvajā teritorijā atgriezās pēc tam, kad premjerministres preses sekretāre apstiprināja, ka rīt notiks otrs nozīmīgais balsojums. Nedaudz tika kliedēti uzskati, ka balsojums būs ”nosacīts”, lai demonstrētu kompromisa nosacījumus Īrijas robežas jautājumā, ko parlaments varētu apstiprināt.

Šī plāna atbalstītāji uzskata, ka šāds nozīmīgs balsojums sniegs ES signālu par to, kāds tieši darījums galu galā varētu tikt izbīdīts cauri britu parlamentam. Sterliņu mārciņa pret dolāru atguvās par 0.33% līdz 1.3057.
Daži eksperti uzskata, ka mārciņai draud “ellišķīga nedēļa”, jo parlamentārieši lemj Brexit likteni. Par to brīdina arī WorldFirst ekonomists Džeremijs Tomsons-Kuks. Viņš uzskata, ka, ja premjerministre rīt panāks šokējošo uzvaru, sterliņu mārciņas vērtība pret ASV dolāru var pieaugt par 10% līdz 1.42 dolāriem. Savukārt, ja parlaments negaidīti atbalstīs smagu Brexit, mārciņa var zaudēt 13%, sasniedzot 1.15 dolāru atzīmi.

Valūtu analītiķi uzskata, ka tirgus šobrīd 50. panta pagarināšanu uzskata par ticamāko iznākumu šīs nedēļas balsojuma rezultātu sērijā.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv