Sterliņu mārciņas kurss noslīdējis līdz divu gadu minimumiem

Treideri.lv | 16. jūlijs 2019 17:59
Sterliņu mārciņas kurss noslīdējis līdz divu gadu minimumiem

Strauji pieaugot riskiem, kas liecina par iespējamu Brexit bez vienošanās, mārciņa sasniegusi zemāko līmeni kopš 2017. gada.

Lielbritānijas premjerministra amata kandidāti pastiprinājuši prasības pārskatīt Brexit nosacījumus. Līdz ar to tirgus spēlētāji atkārtoti izvērtē riskus, kas saistīti pārejas periodu bez vienošanās.

Sterliņu mārciņa atrodas pēdējo divu gadu zemākajā līmenī attiecībā pret ASV dolāru, savukārt pret eiro tā sasniegusi sešu mēnešu minimumu. Brexit pārrunas, šķiet, ieguvušas naidīgāku raksturu.

Abi pretendenti, Boriss Džonsons un Džeremijs Hants, uzskata, ka tā saucamais apdrošināšanas plāns, kas vērsts uz to, lai izvairītos no cietas robežas ar Īriju, ko Brisele uzskata par nepieciešamu, ir jāatceļ.

Pēc spēcīga gada sākuma mārciņa šobrīd atrodas ceļā uz to, lai kļūtu par vājāko valūtu G10 grupā. Jaunais Lielbritānijas premjers tiks iecels nākošnedēļ. Tikmēr Brexit galīgais termiņš, kas pārcelts uz 31. oktobri, nepielūdzami tuvojas.

“Mārciņas vājums ir reakcija uz divu pret Īrijas plānu noskaņotu premjera amata kandidātu paziņojumu, kas strauji samazina Brexit pārejas vienošanās noslēgšanas iespēju. Tādā veidā paliek tikai divi varianti: smagais Brexit, vai vispār bez Brexit. Par cik gan Džonsons, gan Hants skaidri likuši saprast, ka vēlas Brexit, izredzes uz to, ka Brexit notiks bez vienošanās, pieaug”, – norāda Commerzbank AG valūtu stratēģis Tu Lan Nguens.

Uz Eirokomisijas prezidenta amatu kandidējošā Ursula fon der Laiena ieņem ne mazāk stingru nostāju attiecībā uz Brexit no otras puses, par ko viņa pastāstīja uzstājoties Eiropas parlamentā.

Lielbritānijas valūta otrdienas pēcpusdienā zaudējusi 0.7%, sasniedzot 1.2429 dolāru atzīmi, iepriekš sasniedzot divu gadu minimumu 1.2407. Kopējā lejupslīde šomēnes jau sasniedz 2.1%. Pret eiro sasniegts zemākais līmenis kopš 11. janvāra – 90.38 pensi. Tāpat Lielbritānijas valūta zaudējusi vērtību pret Šveices franku, sasniedzot zemāko līmeni kopš 2017. gada augusta.

Tirgus dalībnieki jau ar 50% novērtē iespēju, ka 2019. gadā Anglijas Banka pazeminās procentu likmes. Pie tā būs vainojama haotiskā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, jo politika pārspēs pozitīvos darba tirgus datus. Lielbritānijas valsts obligācijas pārspējušas Vācijas obligācijas, vērtspapīru ienesīgumam sarūkot par vienu bāzes punktu līdz 0.79%.

Pēc pēdējiem Nākotnes līgumu tirdzniecības komisijas datiem Lielbritānijas valūtai ir maz atbalstītāju, turklāt, gan tirgus dalībnieki ar aizņemtiem līdzekļiem, gan aktīvu pārvaldnieki palielina mārciņas īsās pozīcijas.

Deutsche Bank AG starptautiskās valūtu analīzes nodaļas vadītājs Džordžs Saraveloss norādījis, ka valūta nešķiet pietiekoši lēta, pat pēc vairāk kā 5% lejupslīdes pēdējās nedēļās, un pastāv gandrīz 50% smaga Brexit iespēja.

Pēc Eiropas ierēdņu teiktā, Brexit pārrunu dalībnieku tikšanās pagājušajā nedēļā bija viena no smagākajām pēdējo trīs gadu laikā. Viņi gatavojas tam, ka pārrunas nākošās Lielbritānijas valdības laikā kļūs naidīgākas. Džonsons un Hants, šķiet, pirmdienas vakara debatēs par Īrijas robežu saasinājuši savu retoriku. Abi jau sen apgalvo, ka vēlas pārskatīt nosacījumus, taču vakar vakarā viņi vēl vairāk ierobežoja telpu kompromisiem.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv