Standard & Poor’s paaugstina Spānijas, Fitch – Grieķijas reitingu.

Treideri.lv | 23. maijs 2014 08:38
Standard & Poor’s paaugstina Spānijas, Fitch – Grieķijas reitingu.

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s paaugstinājusi Spānijas suverēno reitingu līdz “BBB” līmenim ar “stabilu” prognozi – teikts aģentūras preses relīzē. Reitings paaugstināts no “BBB-“.

Pagājušajā mēnesī savu reitingu Spānijai paaugstināja Fitch Ratings, savukārt Moody’s Service Spānijas aizņēmumu vērtspapīru vērtējumu paaugstināja februārī. Pēc Spānijas izstāšanās no ES finansiālā atbalsta programmas šogad, valsts aizņēmumu izmaksas nenovēršami mazinājās un sasniedza vēsturiskus minimumus.  Optimistiski noskaņotie investori veicināja strauju kāpumu arī Īrijas, Portugāles un Grieķijas obligāciju tirgos, uzskatot, ka parādu krīze Eiropā ir beigusies.

Tiek prognozēts, ka Spānijas ekonomikas izaugsme 2014. – 2016. g. būs 1,6%, kaut gan iepriekš S&P prognozēja 1,2% izaugsmi.

Turcijas reitingu S&P apstiprinājusi “BB+” līmenī ar “negatīvu” prognozi.

Bez tam, piektdien Fitch, sakarā ar ekonomikas uz;abošanos valstī, paaugstināja Grieķijas suverēno reitingu no “B-” uz “B” ar “stabilu” prognozi. Jaunai reitings ir par piecām pakāpēm zemāks par investīciju līmeni.

S&P un Moody’s šobrīd Gireķiju vērtē attiecīgi ar “B-” un “B3”. S&P apstiprināja Grieķijas reitingu 21. martā ar “stabilu” prognozi.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv