Spiediens uz zelta cenām pēc FRS sēdes turpinās

Treideri.lv | 30. oktobris 2015 08:41
Spiediens uz zelta cenām pēc FRS sēdes turpinās

Ceturtdien, 29.oktobrī, zelta cenas samazinājās līdz trīs mēnešu minimumam. Tirgus turpina reaģēt uz ASV FRS paziņojumu, kas tika publiskots iepriekš.

Šis paziņojums palielināja procentu likmju celšanas iespējamību līdz gada beigām. Aizņēmuma likmju pieaugums nozīmētu mazāk pievilcīgus apstākļus ieguldījumiem zeltā, kas nenes procentu ieņēmumus, salīdzinot ar citiem aktīviem.

Ņujorkas preču biržas (NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena samazinājās par 28.80 USD/oz līdz 1147.30 USD/oz.

Zelta cenas palika vājas pēc krituma trešdien, kas sekoja FRS sēdes rezultātu publiskošanai. Tirdzniecība trešdien beidzās pirms FRS ziņojuma publikācijas un ceturtdienas sesija bija pirmā, kura atainoja jaunās perspektīvas pilnībā. Zelta fjūčeru cenas zaudēja nesen iegūtos līmeņus un aizvērās zemākajā līmenī kopš 8.oktobra.

FRS sēdē tika nolemts atstāt procentu likmes bez izmaiņām, bet tika norādīts uz iespējamību tās paaugstināt decembrī. Šāds paziņojums izraisīja ASV dolāra nostiprināšanos un 10 gadu Valsts Kases obligāciju ienesīguma pieaugumu, kas, savukārt, mazināja pieprasījumu pēc zelta kā patvēruma aktīva. Dolāra nostiprināšanās padara zeltu dārgāku citu valūtu turētājiem, bet obligāciju ienesīguma pieaugums samazina zelta pievilcību, kurš nerada procentu ieņēmumus.

“Tirgū vērojams domino efekts. Viens faktors iespaido citu un tas ietekmē zelta tirgu”, saka Grems Leitons no Marex Spectron.

Ceturtdien tika publicēti pretrunīgi ekonomiskie dati, kas būtiski neiespaidoja zelta tirgu. ASV Tirdzniecības ministrija ziņo, ka IKP III kvartālā ASV pieaudzis vien par 1.5%. Izaugsmes tempi III kvartālā, salīdzinot ar II kvartālu, ievērojami mazinājušies, tomēr kopumā atbilst analītiķu prognozētajam. Šādi dati varētu radīt atbalstu zelta cenām.

Vienlaicīgi tiek ziņots, ka pirmreizējie pieprasījumi pēc bezdarbnieku pabalsta ASV pagājušajā nedēļā izrādījās mazāki par sagaidītajiem 260 000, kas var liecināt par ASV ekonomikas uzlabošanos.

Makroekonomiskie dati iespaidoja tirgu mazāk, nekā FRS komentāri pēc sēdes trešdien, norāda INTL FC Stone.

Arī citu dārgmetālu cenas samazinājās. Sudraba cenas samazinājās par 4.6% līdz 15.55 USD/oz, platīna cenas samazinājās par 1.9% līdz 993.30 USD/oz, bet palādija cenas nokrita par 2.2% līdz 670.80 USD/oz.

Latgold portāls

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv