Spiedienam uz Šveices franku vajadzētu saglabāties

Treideri.lv | 15. janvāris 2016 15:23
Spiedienam uz Šveices franku vajadzētu saglabāties

Pirms gada Šveices Nacionālā Banka nolēma atsaistīt Šveices franka kursu no eiro, kas izraisīja īstu cunami valūtu tirgos. Bez acīmredzamām tūlītējām negatīvajām sekām, kas galvenokārt skāra tirgus dalībniekus, ilgtermiņa sekas Šveices ekonomikai sākušas izpausties pakāpeniski gada laikā.

Sākotnēji tika prognozēts, ka sekas Šveices ekonomikai būs graujošas, taču jāpiekrīt, ka tās izrādījās ne tik postošas kā tika prognozēts. Tajā pat laikā Swissquote eksperti uzskata, ka Šveices kompānijas jau izmantojušas visus iespējamos rīcībā esošos instrumentus sava biznesa un strādnieku aizsardzībai, būtiski pazeminot savu kredītplecu un maksimāli samazinot tēriņus.

Pirmās plaisas ekonomikā radās 2015. gada beigās un pielāgošanās process rādītāju kritumam turpināsies arī jaunajā gadā. Šobrīd ekonomika tikai izgājusi cauri vieglākajai daļai un nu sākas sarežģītākā. Spiediens darba tirgū pakāpeniski pieaugs, savukārt dažas kompānijas, iespējams, pārcels savu darbību uz vietām ar zemākām izmaksām, tiklīdz sāks izjust franka kāpuma efektu.

Kā sekas, kāpuma spiedienam uz Šveices franku zināmā mērā vajadzētu atslābt, par cik investori atrod labākas investīcijas iespējas aiz robežas. Taču eksperti uzskata, ka šis efekts zaudēs spēku pateicoties politiskajai nenoteiktībai Eiropā – iespējamā Lielbritānijas izstāšanās no Eirozonas, Podemos partijas uzvara Spānijā, parādu krīze Grieķijā un deflācijas spiediens, kā arī pieaugošā ECB kvantitatīvās stimulēšanas programmas paplašināšanas varbūtība.

Tādā veidā tiek prognozēts, ka eiro/franka pāris 2016. gadā svārstīsies, taču noteikti netiek izslēgta volatīlu kursa svārstību iespēja. ŠNB, iespējams, paliks otrajā plānā, par cik tai nav iespēju cīnīties ar ECB. Taču ŠNB priekšsēdētājs Džordans joprojām, nepieciešamības gadījumā, var pazemināt likmes. Eiro/franka pāris turas virs 1.09, neskatoties uz nomācošo bezriska noskaņojumu pasaules tirgos.

 

Treideri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv