Spēcīgie ASV konomikas dati samazina zelta cenas līdz jauniem minimumiem

Treideri.lv | 7. oktobris 2016 13:07
Spēcīgie ASV konomikas dati samazina zelta cenas līdz jauniem minimumiem

Ceturtdien, 6.oktobrī, zelta cenas sasniedza jaunus minimumus. Tās ietekmēja spēcīgie ASV ekonomikas dati, kas palielina procentu likmju paaugstināšanas iespējamību tuvākajos mēnešos, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena samazinājās par 1.2% līdz 1253,00 USD/oz. Tā ir zemākā cena kopš jūnija sākuma.

Ceturtdien publiskotie dati liecināja, ka pagājušajā nedēļā pirmreizējo bezdarba pieteikumu skaits ASV sasniedzis pēdējo četru desmitgažu minimumu. Tas liecina par ASV ekonomikas labo stāvokli un šādas ziņas īpaši svarīgas pirms piektdien sagaidāmajiem ASV nodarbinātības datiem ārpus lauksaimniecības sektora.

ASV ekonomikas uzlabošanās pazīmes un FRS komentāri kopš pagājušās piektdienas veicināja zelta cenu samazināšanos gandrīz par 5%.

Neskatoties uz ievērojamo zelta cenu samazināšanos, “treideri vēl nesteidzas iegādāties lētāku zeltu”, saka Džordžs Džero no RBC Capital Markets. “Tirgus dalībnieki vēlas redzēt kādi būs ārpus lauksaimniecības darba vietu statistikas dati ASV. Es nedomāju, ka zelta izpārdošana ir beigusies”.

FRS procentu likmju fjūčeri, pēc kuriem investori vadās lai noteiktu procentu likmju paaugstināšanas iespējamību, pašlaik ir 63.9% pretstatā 60% trešdien.

Zemākas zelta cenas var izraisīt fiziskā zelta pieprasījuma pieaugumu uzskata Commerzbank. Ķīnas pircēji pagaidām nav aktīvi, jo šonedēļ atrodas svētku brīvdienās, taču Indijā, visticamāk, pieprasījums būs pieaudzis.

“Indijā pašlaik ir festivālu sezona, bet pavisam drīz sāksies reliģiozie svētki Dašahrā un Divali, turklāt drīz sāksies arī kāzu sezona. Tuvākajos mēnešos zelta imports Indijā pieaugs”, uzskata Commerzbank.

Ķīna un Indija ir lielākie fiziskā zelta patērētāji pasaulē.

Sudraba decembra fjūčeru cenas kritās par 2% līdz 17.34 USD/oz. Janvāra platīna fjūčeru cenas samazinājās par 1.1% līdz 966.30 USD/oz. Pallādija fjūčeru cenas samazinājās par 1.4% līdz 666.15 USD/oz.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv