Spēcīga dolāra beigas jau ir tuvu

Treideri.lv | 31. jūlijs 2018 08:54
Spēcīga dolāra beigas jau ir tuvu

Spēcīgs dolārs – tas ir tikai uz laiku. Eksperti ir vienisprātis, ka dolāra kāpums drīz beigsies un pārliecinošu kāpumu sāks Eiropas vienotā valūta.

Pagājušajā ceturtdienā eiro pret dolāru sasniedza lielāko kritumu, pēc tam kad Eiropas Centrālā Banka atkal solīja saglabāt procentu likmes bez izmaiņām “vismaz līdz 2019. gada vasaras beigām”. Taču regulators šo prognozi pavadīja ar optimistisku Eirozonas ekonomikas vērtējumu, kur, kā norāda ECB prezidents Mario Dragi, spriedzei mazinoties globālajā tirdzniecībā, pieaug cenu spiediens. Rezultātā jau pirmdien EUR/USD pāra kotācijas atguva gandrīz visus zaudējumus.

Daži analītiķi ECB un Mario Dragi paziņojumos saskatījuši nesakritības, kas var vēstīt par monetārās politikas normalizāciju ātrāk, nekā šobrīd to prognozē tirgus dalībnieki, kas savukārt sniegs atbalstu eiro.

“Uzskati, ka likmes paliks iepriekšējā līmenī vismaz līdz vasaras beigām, šķiet pretrunīgs fundamentāls faktors. Neskatoties uz palēnināto korekciju, vidēja termiņa perspektīvā eiro var un vajag tirgoties augstāk”, – uzskata Canadian Imperial Bank of Commerce G10 valstu valūtu galvenais stratēģis Džeremijs Stretčs.

CIBC prognozē, ka eiro šo gadu pabeigs uz $1,18 atzīmes, to prognozē arī aģentūras Bloomberg aptaujātie ekonomisti, savukārt līdz 2019. gada vidum tas pakāpsies līdz $1.23, gada beigās sasniedzot kopš 2014. gada neredzēto $1.28 līmeni.

Kaut aptaujāto analītiķu vidējais vērtējums pēdējos mēnešos ir krities, tomēr tas paredz eiro kāpumu līdz $1,26 atzīmei līdz nākamā gada beigām.

Kopumā priekšnosacījumi dolāra kritumam tiešām pastāv. Jau esam dzirdējuši Trampa paziņojumus par šo tēmu, kritizējot FRS par stingro monetāro politiku. Iespējams, vidēja termiņa perspektīvā tirgus kaut kā reaģēs. Turklāt jau trešdien tiks publiskoti Federālās Rezervju Sistēmas sanāksmes rezultāti. Un kaut gan šajā sanāksmē analītiķi procentu likmes izmaiņas neprognozē, vērā ņemami paziņojumi tomēr var izskanēt, un tieši uz tiem tirgus arī orientēsies.

Vēl viens ne mazsvarīgs moments, kas var vājināt dolāru, ir augsto tehnoloģiju kompāniju akciju izpārdošana. Ilgu laiku tās investoriem kalpoja kā sava veida miera osta, taču šobrīd noskaņojums ir mainījies, un sākušās masveida izpārdošanas. Ņemot vērtā faktu, ka šīs akcijas pirka burtiski visi un vēl par aizņemtiem līdzekļiem (vidējais kredītplecs tehnoloģiju akcijās ir 2.98), tad drīz vien mēs noteikti redzēsim margin-call vilni, respektīvi brokeri piespiedu kārtā slēgs investoru pozīcijas. Pilnībā iespējams, ka, pārdodot šīs akcijas, investori pametīs arī dolāra pozīcijas.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv