S&P500 uz fundamentālo un korporatīvo ziņu fona uzstāda jaunu absolūto maksimumu

Treideri.lv | 29. oktobris 2019 17:31
S&P500 uz fundamentālo un korporatīvo ziņu fona uzstāda jaunu absolūto maksimumu

Par pieauguma līderi kļuva tehnoloģiju sektors ar Microsoft priekšgalā, pārspējot Amazon. Pozitīvo noskaņojumu veicināja arī ziņas par ASV un Ķīnas vienošanās tuvošanos, kā arī Brexit atlikšana.

S&P 500 indekss pirmdien, 28. oktobrī, sasniedza absolūto vēsturisko maksimumu – 3044,08 punktus. Iepriekšējais rekords 3027,98 punkti tika sasniegts 26. jūlijā. S&P500 indeksa nākotnes līgumi maksimumu sasniedza pie 3042 punktiem, pārspējot 26. jūlija maksimumu 3029 punktus

Lielāko ieguldījumu indeksa izaugsmē deva Microsoft. Tās akcijas pieauga par 2,15% līdz 143,76 USD par akciju, jo kļuva zināms, ka tehnoloģiju gigants ieguvis Pentagona 10 miljardu līgumu, apsteidzot Amazon.

Lielāko procentuālo pieaugumu uzrādīja juvelierizstrādājumu uzņēmums Tiffany&Co, uzrādot pieaugumu par 31,39% līdz 129,49 USD par akciju. Bloomberg ziņo, ka Francijas LVMH (zīmolu Louis Vuitton un Givenchy īpašnieki) piedāvāja Tiffany 14,5 miljardus USD (120 USD par akciju), vēloties iegādāties Tiffany, lai palielinātu savu klātbūtni ASV luksusa preču tirgū.

Amerikāņu fitnesa aproču ražotāja Fitbit Inc akcijas pieauga par 38% līdz USD 5,92 par akciju, līdz tirdzniecība uz laiku tika apturēta. Cenu kāpuma iemesls bija Reuters ziņa, ka Alphabet (Google īpašnieks) izteikusi Fitbit pirkšanas piedāvājumu, jo nevēlas palaist garām fitnesa aproču un viedpulksteņu tirgus daļu.

Fitnesa aproces Fitbit uzskaita lietotāja veiktos soļus dienā, sadedzinātās kalorijas, mēra noieto stāvu skaitu, miega ilgumu, kā arī sirdsdarbības ātrumu. Versit Lite viedtālruņi, kurus izlaida Fitbit, maksā no 160 USD (lētākā versija) līdz 200 USD (iespējām bagātākā versija). Augustā tika izlaista jauna viedpulksteņa Versa 2 versija. Ražotājs pulkstenim pievienoja balss palīgu, tiešsaistes maksājumus un mūzikas krātuvi. Uzņēmums  2019. gada 3. ceturkšņa rezultātus publicēs 6. novembrī.

Alphabet akcijas pirmdien sadārdzinājās par 0.77% līdz $248.90 par akciju.

Fundamentālajā frontē pozitīvo noskaņojumu uzturēja pamiers ASV un Ķīnas 18 mēnešu ilgajā tirdzniecības konfliktā. Donalds Tramps paziņoja, ka pārrunu veicēji, kas gatavojas noslēgt pagaidu tirdzniecības vienošanos, strādā apsteidzot grafiku. Taču nekādas detaļas par darījuma termiņiem viņš neatklāja.

Trešdien, 30. oktobrī, notiks ASV Federālo rezervju atvērtā tirgus komitejas (FOMC) sanāksme. Finanšu aprindās valda viedoklis, ka FOMC pieņems lēmumu kārtējo reizi pazemināt procentu likmes par 25 bāzes punktiem. To paredz arī federālo fondu likmju nākotnes līgumu tirgus, kas pilnībā iecenojis likmju pazemināšanu. Tas akcijām ir pozitīvs faktors, jo uzlabo likviditāti.

Arī ārējais fons veicina investoru riska apetīti. Eiropas Savienība piekritusi ļaut Lielbritānijai atlikt Brexit līdz 31, janvārim, tādējādi novēršot risku šo ceturtdien Lielbritānijai pamest ES bez vienošanās.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv