S&P500 sabruks par 20%

Treideri.lv | 4. janvāris 2019 12:40
S&P500 sabruks par 20%

Uz pasaules ekonomikas smagās piezemēšanās fona, šogad S&P500 indekss noslīdēs līdz 2000 punktu atzīmei, savukārt Donalds Tramps impīčmenta rezultātā pametīs Balto Namu, uzskata leģendārais investors Freds Vilsons (Union Square Ventures dibinātājs un investors tādās WEB 2.0 kompānijās, kā Twitter, Tumblr, Foursquare, Zynga un Kickstarter).

Politiskā nenoteiktība Vašingtonā, pasaules ekonomikas tempu palēnināšanās, Brexit, problēmas Ķīnā un likmju paaugstināšana ASV – lūk galvenie akciju tirgu negatīvie faktori jaunajā gadā pēc Vilsona domām. Šo apstākļu dēļ ilgi gaidītie Uber, Lyft, Airbnb un citu tehnoloģisko kompāniju IPO beigsies ar izgāšanos, uzskata eksperts.

“Pēc manām prognozēm, S&P500 kādā brīdī jaunajā gadā noslīdēs līdz 2000 punktu atzīmei un sekojošos mēnešus pavadīs cenšoties atlēkt no šī līmeņa. Šādā veidā tā rādītājs trailing P/E (sekojošā cenas un peļņas attiecība) saruks līdz aptuveni 15, kas tad arī, spriežot pēc pēdējo gadu statistikas, varētu liecināt par tirgus pamatu”, – savā vietnē raksta Vilsons.

Kopumā gan cietīs ne tikai ASV, jo, pēc eksperta domām, globālā aina nešķiet īpaši labāka. Eiropa piedzīvo būtiskāko transformāciju vairāku gadu desmitu laikā (Brexit), savukārt ASV un Ķīnas tirdzniecības karu iznākums vēl nebūt nav zināms.

“Pagaidām nav skaidrs, kā notiks Brexit, un šī nenoteiktība pati par sevi Eiropai ir nopietns izaicinājums”, – raksta Vilsons. “Es uzskatu, ka 2019. gadā Eiropas bizness domās tikai par pašsaglabāšanos. Lielākos draudus pasaules ekonomikai rada ASV un Ķīnas tirdzniecības kari. Iespējams, Ķīnai nāksies piekāpties, taču abu valstu savstarpējo pretošanos noteiks notikumu attīstība Vašingtonā”.

2019. gada beigās ASV prezidents būs nevis Donalds Tramps, bet gan šī brīža vice-prezidents Maiks Penss, uzskata Vilsons. Pēc viņa prognozēm, specprokurora Roberta Millera ziņojumā būs informācija par nelikumīgām Donalda Trampa darbībām vairāku gadu desmitu garumā, ieskaitot prezidenta vēlēšanu kampaņu. Rezultātā ASV Kongresa apakšpalāta uzsāks impīčmenta procedūru, un tās apspriešana Senātā būs esošajam prezidentam tik nelabvēlīga, ka viņš, tāpat kā Ričards Niksons, piekritīs atstāt amatu apmaiņā pret visu apsūdzību atcelšanu. Roberta Millera ziņojums tiks publicēts ziemas beigās vai agrā pavasarī, uzskata eksperts.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. Ja?__

    Ja tirgi nesabruks, tad gada beigās visi gribēs atgriesties pie izaugsmes…

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv