S&P prognozē ECB QE turpināšanu, nevis samazināšanu

Treideri.lv | 17. oktobris 2016 16:35
S&P prognozē ECB QE turpināšanu, nevis samazināšanu

Starptautiskās reitingu aģentūras S&P Global Ratings speciālisti neprognozē, ka Eiropas Centrālā Banka samazinās aktīvu iepirkšanas programmu, kā liecina pirms divām nedēļām radušās baumas. Pilnīgi pretēji, viņi uzskata, ka regulators decembrī paplašinās savu kvantitatīvās stimulēšanas (QE) programmu.

Uz šodienu ECB aktīvu iepirkšanas programmas ietvaros no tirgus izpērk aktīvus par 80 miljardiem eiro mēnesī. Programmai vajadzētu noslēgties 2017. gada martā, taču Mario Dragi ne reizi vien ir atkārtojies, ka QE darbības termiņš nepieciešamības gadījumā var tikt pagarināts.

S&P norāda, ka finanšu apstākļi Eirozonā pēdējās divās nedēļās ir pasliktinājušies, kas daļēji saistīts ar IKP un inflācijas pozitīvajiem datiem, kā arī ar baumām, ka regulators var sākt QE samazināšanu. Pēc S&P pārstāvju teiktā, CB darīs visu iespējamo, lai nepieļautu strauju un nepamatotu finansiālo apstākļu pasliktināšanos, kas var graujoši ietekmēt ekonomisko izaugsmi un patēriņa cenas.

Tāpēc ECB centīsies ierobežot jebkuru iespējamo straujo obligāciju ienesīguma paaugstināšanos. QE samazinājums 2017. martā var nozīmēt pazīmes, ka obligāciju ienesīgums sāks pieaugt ātrāk.

Mēs uzskatām, ka QE samazināšanu nav ko gaidīt ātrāk par 2017. gadu, un joprojām prognozējam, ka ECB decembrī pagarinās aktīvu iepirkšanas programmu termiņam pēc 2017. gada marta, kā arī paziņos par tehniskajiem pasākumiem cīņā ar vērtspapīru deficītu”,

– raksta aģentūra.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv