Šoreiz treiderus gaida virsstundas

Treideri.lv | 25. augusts 2017 13:40
Šoreiz treiderus gaida virsstundas

Volstrītā klīst runas, ka šogad ekonomiskais simpozijs Džeksonholā, Vaijomingas štatā, kur tiekas lielāko centrālo banku vadītāji, finanšu tirgiem nebūs patīkams. Katrā gadījumā, valūtu treideriem jābūt uzmanīgiem.

Eiropas Centrālās Bankas prezidents Mario Dragi uzstāsies 15.00 pēc Ņujorkas, jeb 22.00 pēc Latvijas laika, vien dažas stundas pēc FRS priekšsēdētājas Dženetas Jellenas. Pārmērīgas likmes, jo īpaši uz eiro kāpumu un dolāra kritumu, kā arī tradicionāli trauslā likviditāte piektdienas pēcpusdienā augustā, nozīmē, ka tirgus var būt viegli ievainojams un strauji reaģēt uz negatīvām ziņām. No simpozija tiešām netiek gaidītas lielas ziņas, taču treideri, bez šaubām, netiks laisti no darba mājās tik pat ātri kā parasti. Ņemot vērā, ka augustā jebkura reakcija var būt pārmērīga, daudzās kompānijās šodien treidinga nodaļu darba laiks ir pagarināts.

Kaut gan Dragi neplāno investoriem paziņot kaut ko jaunu, treideri var pieķerties jebkurai banalitātei, kas izskanēs forumā. Pirms trim gadiem viņa komentāri par inflāciju izpūta spekulācijas par to, ka ECB gatavojas kvantitatīvajai stimulēšanai; toreiz tas izraisīja strauju eiro un obligāciju ienesīguma kritumu. Ja Dragi runa tiks vērtēta kā eiro kritika vai pateiks priekšā ko jaunu, treideri var tikt pārsteigti nesagatavoti. Pēdējie ECB protokoli rāda, ka ierēdņi bija norūpējušies par vienotās valūtas spēku. Jebkurš pozicionēšanas kritērijs liecina, ka eiro ir “sašūmējies”, ASV dolāra kritums ievilcies, visas pārējās populārākās valūtas atrodas ilgstošā kāpumā, un ir liels īsas korekcijas potenciāls. Piektdien vērojams ekstremāls pozicionējums un trausla likviditāte – var gaidīt mainīgas kustības reakcijā uz nenozīmīgām ziņām. Eiro tīrās garās pozīcijas hedžfondiem un citiem lielajiem spekulantiem atrodas tuvu sešu gadu maksimumiem. Tikmēr tie paši investori atrodas tuvu lielākajām dolāra lāču pozīcijām kopš 2013. gada.

Arī Scotiabank valūtu stratēģis Ēriks Teore kā potenciālu riska avotu norāda tālāku lāču pozicionējuma pieaugumu jēnā. Ja Jellena pieminēs jebkuru no problēmām, ko priekšsēdētājas vietnieks Stenlijs Fišers uzsvēra jūnija runas laikā – tādas, kā augstais studentu kredītu līmenis vai pārmērīgais korporatīvā sektora kredītplecs – tirgi var saskarties ar turbulencēm un būt spiesti regulēt savas pozīcijas.

Šķiet, tirgi nedaudz nomierinājušies”,

– norāda Teore, piebilstot, ka šodien, ja būs kāds volatilitātes uzplaiksnījums, tad eiro/jēnas rallijs, kas turpinās jau kopš aprīļa vidus, būs nopietni apdraudēts. Neskatoties uz to, vairums tirgū no šī trīs dienu simpozija vienkārši negaida nekādu uguņošanu. Visu cieņu ļoti talantīgiem oratoriem, kuru uzstāšanās tiek gaidītas ar lielu nepacietību, taču izredzes uz vienu vai otru kustību ir aptuveni vienādas – viss atkarīgs no pateiktā, uzskata eksperti.

, , , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv