Treideri.lv | Biznesa un finanšu forums

Tirgi => Kriptovalūtas => Tēmu uzsāka: reboot on 26/12/2019 23:35:26

Nosaukums: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 26/12/2019 23:35:26
     Parasti ir tā, ka visaktīvāk runā par zeltu, akcijām un, protams kriptovalūtām tad, kad ir haips un cena ir visaugstākajos punktos. Es noriskēšu Jūs iepazīstināt ar vienu no perspektīvajām kriptovalūtām brīdī, kad tā atrodas zemākajā cenu līmenī.

Kāpēc tieši Cardano?

    Charles Hoskinson - diezgan spilgta personība, kas ir ar konkrētu mērķi, izveidot decentralizētu sistēmu, kas turpmāk varētu būt kā pamats visdažādākajiem finansu procesiem. Pats viņs ir viens no Ethereuma (ETH) ideju pamatlicējiem, bet projektu atstāja, jo domas atšķīrās no Vitalika Buterina (Ethereuma radītājs).
    Komanda - Ir noslēgts līgums ar izstrādātāju grupu IOHK un EMURGO, kam kaut kas pat sanāk. Tad vēl ir Cardano Foundation, kas popularizē projektu un ideju kā tādu.
Ļoti atvērts projekts. Regulāri tiek sniegta informācija par jaunumiem un plāniem projekta izstrādē. Tie kas ir programmētāji, var iepazīties ar progresu iekš GitHub.
    Cardano ir balstīta uz proof-of-stake (POS) darbības principa ,  bet Bitcoins ir proof-of-work (PoW). Ja viss strādās gludi, tad ir iespējams panākt daudzreiz lielāku decentralizāciju un arī enerģijas patēriņš, lai uzturētu tīklu ir ļoti mazs, ja salīdzina ar to pašu Bitcoin. Protams , Cardano ir smart contract'u platforma.
    Līdz šim brīdim Cardano ir bijis centralizēts, bet šobrīd ir palaists Shelley test-net, kas ir  pēdējais solis pirms tīkla decentralizācijas.

CARDANO (ADA) informācija:
Cardano Price:        $0.0343
All-Time High:        $1.18 (-97.1%)
Market Cap Dominance:    0.56%
Market Cap Rank:    #10
Tiešie konkurenti:    ETH, EOS, XTZ, TRX (protams, ir arī citi)
Populārākie maciņi (wallet): Daedalus, Yoroi, Adawallet u.c.

P.S.  Informācija ne vienmēr būs 100% precīza, bet nu centīšos ļoti neaizrauties ar dezinformāciju. Šī tēma nekādā gadījumā nav aicinājums iegādāties šo kriptovalūtu, bet kur un kā iegādāties es vēlāk gan uzrakstīšu.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 27/12/2019 23:01:19
Nedaudz par proof-of-stake (PoS).

Cardano komanda izstrādāja proof-of-stake algoritmu Ouroboros, kas varētu teikt, ka ir Cardano blokķēdes sirds. Jāatzīst, ka nav tā, ka darbības princips man būtu pilnībā skaidrs.

Gan pluss, gan arī liels mīnuss šā projekta izstrādē ir zinātniska pieeja. Ja vairums projektu mēģina vispirms programmēt un pēc tam domā kā tas strādās, tad šajā projektā ideja tiek pierādīta zinātniski to izpētot un tikai tad realizējot (programmējot). Un milzīgs mīnuss ir tajā, ka tas paildzina izstrādes procesu un ir risks, ka citi projekti var paņemt tirgu.

29. novembrī tika palaists Shelley testnet. Tika nokopēta cardano Mainnet blokķēde un izveidots paralēls testa tīkls, kura tiek testēta decentralizācija, stakepool'u darbība un stakings kā tāds.

Stakings ir kad tu sev piederošās ADA monētas ieliec poolā (pat ne ieliec, bet deleģē) un tu saņem ~7-12% gadā par deleģētajām monētām. Šāds procents ir tikai iekš testnet'a, jo Mainnet'ā procents var būt, piemēram, ~3%-7%, bet tas būs atkarīgs no tīkla aktivitātes un arī ADA turētāju izvēles (būs tāds kā balsošanas princips).
Tikko tika palaists testnet's, visa blokķēde diezgan normāli nokārās un viss nemaz nebija tik gludi. Nebija arī paredzēts, ka comunity būs tik aktīva un pacels augšā gandrīz 500 Poolus. Uz svētkiem jau saveda tīklu kārtībā un teica, ka līdz 15. janvārim visas kļūdas tiks novērstas.

Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: sds on 12/01/2020 14:18:32
Papētīju.Tiešām interesanti.Vairāk gan no tā viedokļa, manuprāt, ka nokrities līdz ļoti zemiem līmeņiem, bet joprojām notiek reāla darbība pie uzlabojumiem.Pēc laika ( atlikušo koinu emisija) viņiem  gumijas stiepšana vairs nesanāks.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 25/01/2020 15:51:43
YouTube kanāli, kur smelties informāciju

Ja ir laiks skatīties/klausīties video un ir vēlme tuvāk iepazīties ar projektu:

Angļu valodā

Charles Hoskinson (informācija par Cardano progresu un nākotni): https://www.youtube.com/user/charleshoskinson (https://www.youtube.com/user/charleshoskinson)

Cardano Foundation (informē par plānotajiem sadarbības līgumiem): https://www.youtube.com/channel/UCbQ9vGfezru1YRI1zDCtTGg (https://www.youtube.com/channel/UCbQ9vGfezru1YRI1zDCtTGg)

IOHK (informē par projekta izstrādes progresu,reizēm diezgan tehniski un sapratīs reti kurš):  https://www.youtube.com/channel/UCBJ0p9aCW-W82TwNM-z3V2w (https://www.youtube.com/channel/UCBJ0p9aCW-W82TwNM-z3V2w)

EMURGO (arī izstrādāju komanda un informācija diezgan tehniska): https://www.youtube.com/channel/UCgFQ0hHuPO1QDcyP6t9KZTQ (https://www.youtube.com/channel/UCgFQ0hHuPO1QDcyP6t9KZTQ)


Krievu valodā:

Timsahabutdinov kanāls (operatīvi tiek tulkoti svarīgākie video krievu valodā): https://www.youtube.com/channel/UCg2jFdiwLAA7onD1W25IsGw/featured (https://www.youtube.com/channel/UCg2jFdiwLAA7onD1W25IsGw/featured)
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 30/01/2020 22:06:44
Papētīju.Tiešām interesanti.Vairāk gan no tā viedokļa, manuprāt, ka nokrities līdz ļoti zemiem līmeņiem, bet joprojām notiek reāla darbība pie uzlabojumiem.Pēc laika ( atlikušo koinu emisija) viņiem  gumijas stiepšana vairs nesanāks.

Te arī ir interesanta statistiska par aktivitāti Githubā 2019. gadā.
Protams, tas neliecina par idejas un koda pareizību, bet vismaz skaidrs, ka komanda aktīvi darbojas.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 12/02/2020 22:45:50
Kopš pirmā ieraksta Cardano (ADA) vērtība ir pieaugusi vairāk par 100%, kas, protams, ir patīkami.
Tomēr ir skaidrs, ka pagaidām tam nav nekāda sakara ar konkrētās valūtas tehnoloģiju, jo vērtībā kāpuši praktiski visi altcoini, arī galīgi nesaprotamie projekti.

Būs interesanti paskatīties uz saviem ierakstiem 2020.gada beigās vai vēl labāk 2021. gada beigās, jo ap to laiku projektam jau būtu jārealizē visi izstrādes posmi.

Cerams, ka nebūs jāpazūd kā bitcoinu racējiem kaut kādos tur apšaubāmos saitos  :D :mbshy:

Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: sds on 15/05/2020 19:08:29
Pēdējās pāris nedēļas ADA izrāda optimistisku tendenci, bet zināma korelācija ar biržu indeksiem saglabājas.Līdz ar to šaubos, vai tuvākā mēneša laikā tiks caursista pretestība pie 0,06 , jo indeksu kustība uz augšu atsāksies tikai  pie kārtējiem lēmumiem par triljonu drukāšanu, kas diez vai būs ātrāk kā jūnija beigās, pirms banku un establišmenta aizlasīšanās atvaļinājumos.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 15/05/2020 22:57:47
Šobrīd Cardano ir palaiduši Shelley (decentralizācijas) testu, kurā piedalās Friends & Family.
Ir plāns dažu nedēļu laikā jau palaist plašākai auditorijai.

Ir patīkami, ka tur strādā dažādas komandas kas attiecīgi jau virza savus projektus. Izskatās ka viens no pirmajiem būs sadarbība ar kafijas ražotājiem lai varētu nodrošināt produktu izsekojamību. Jau iepriekš tika pasludināta sadarbība ar New Balance apaviem.

Daudzi pārmet ka viss notiek pārāk lēnu bet man atkal rodas pārliecība, ka komandai ir vēlme izlaist gatavu produktu nevis kā vairums noķer haipu un pēc tam aizslīd kaut kur nebūtībā.

Kas attiecas uz cenu ted pēdējās nedēļas izrāda savdabīgu stabilitāti, pat lēkājot bicoinam, nekur baigi neraujas.

Starp citu, tikko POS (Proof of stake) kriptovalūtu pārstāvji (Cardano, Tezos u.c.) tikās ar SEC, lai pārrunātu POS kriptovalūtu integrāciju pasaules ekonomikā.

Pa šo laiku ne brīdi nav radušās šaubas, ka projekts varētu piedzīvot neveiksmi.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: sds on 17/05/2020 20:37:45
Nja.Katrā ziņā, ADA uz vispārējā koinu fona izskatās lieliski, bet tas nozīmē tikai to, ka pie tirgus lejupejošas kustības ADA nojauksies lejā mazāk kā pārējie  :D