Treideri.lv | Biznesa un finanšu forums

Tirgi => Kriptovalūtas => Tēmu uzsāka: reboot on 26/12/2019 23:35:26

Nosaukums: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 26/12/2019 23:35:26
     Parasti ir tā, ka visaktīvāk runā par zeltu, akcijām un, protams kriptovalūtām tad, kad ir haips un cena ir visaugstākajos punktos. Es noriskēšu Jūs iepazīstināt ar vienu no perspektīvajām kriptovalūtām brīdī, kad tā atrodas zemākajā cenu līmenī.

Kāpēc tieši Cardano?

    Charles Hoskinson - diezgan spilgta personība, kas ir ar konkrētu mērķi, izveidot decentralizētu sistēmu, kas turpmāk varētu būt kā pamats visdažādākajiem finansu procesiem. Pats viņs ir viens no Ethereuma (ETH) ideju pamatlicējiem, bet projektu atstāja, jo domas atšķīrās no Vitalika Buterina (Ethereuma radītājs).
    Komanda - Ir noslēgts līgums ar izstrādātāju grupu IOHK un EMURGO, kam kaut kas pat sanāk. Tad vēl ir Cardano Foundation, kas popularizē projektu un ideju kā tādu.
Ļoti atvērts projekts. Regulāri tiek sniegta informācija par jaunumiem un plāniem projekta izstrādē. Tie kas ir programmētāji, var iepazīties ar progresu iekš GitHub.
    Cardano ir balstīta uz proof-of-stake (POS) darbības principa ,  bet Bitcoins ir proof-of-work (PoW). Ja viss strādās gludi, tad ir iespējams panākt daudzreiz lielāku decentralizāciju un arī enerģijas patēriņš, lai uzturētu tīklu ir ļoti mazs, ja salīdzina ar to pašu Bitcoin. Protams , Cardano ir smart contract'u platforma.
    Līdz šim brīdim Cardano ir bijis centralizēts, bet šobrīd ir palaists Shelley test-net, kas ir  pēdējais solis pirms tīkla decentralizācijas.

CARDANO (ADA) informācija:
Cardano Price:        $0.0343
All-Time High:        $1.18 (-97.1%)
Market Cap Dominance:    0.56%
Market Cap Rank:    #10
Tiešie konkurenti:    ETH, EOS, XTZ, TRX (protams, ir arī citi)
Populārākie maciņi (wallet): Daedalus, Yoroi, Adawallet u.c.

P.S.  Informācija ne vienmēr būs 100% precīza, bet nu centīšos ļoti neaizrauties ar dezinformāciju. Šī tēma nekādā gadījumā nav aicinājums iegādāties šo kriptovalūtu, bet kur un kā iegādāties es vēlāk gan uzrakstīšu.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 27/12/2019 23:01:19
Nedaudz par proof-of-stake (PoS).

Cardano komanda izstrādāja proof-of-stake algoritmu Ouroboros, kas varētu teikt, ka ir Cardano blokķēdes sirds. Jāatzīst, ka nav tā, ka darbības princips man būtu pilnībā skaidrs.

Gan pluss, gan arī liels mīnuss šā projekta izstrādē ir zinātniska pieeja. Ja vairums projektu mēģina vispirms programmēt un pēc tam domā kā tas strādās, tad šajā projektā ideja tiek pierādīta zinātniski to izpētot un tikai tad realizējot (programmējot). Un milzīgs mīnuss ir tajā, ka tas paildzina izstrādes procesu un ir risks, ka citi projekti var paņemt tirgu.

29. novembrī tika palaists Shelley testnet. Tika nokopēta cardano Mainnet blokķēde un izveidots paralēls testa tīkls, kura tiek testēta decentralizācija, stakepool'u darbība un stakings kā tāds.

Stakings ir kad tu sev piederošās ADA monētas ieliec poolā (pat ne ieliec, bet deleģē) un tu saņem ~7-12% gadā par deleģētajām monētām. Šāds procents ir tikai iekš testnet'a, jo Mainnet'ā procents var būt, piemēram, ~3%-7%, bet tas būs atkarīgs no tīkla aktivitātes un arī ADA turētāju izvēles (būs tāds kā balsošanas princips).
Tikko tika palaists testnet's, visa blokķēde diezgan normāli nokārās un viss nemaz nebija tik gludi. Nebija arī paredzēts, ka comunity būs tik aktīva un pacels augšā gandrīz 500 Poolus. Uz svētkiem jau saveda tīklu kārtībā un teica, ka līdz 15. janvārim visas kļūdas tiks novērstas.

Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: sds on 12/01/2020 14:18:32
Papētīju.Tiešām interesanti.Vairāk gan no tā viedokļa, manuprāt, ka nokrities līdz ļoti zemiem līmeņiem, bet joprojām notiek reāla darbība pie uzlabojumiem.Pēc laika ( atlikušo koinu emisija) viņiem  gumijas stiepšana vairs nesanāks.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 25/01/2020 15:51:43
YouTube kanāli, kur smelties informāciju

Ja ir laiks skatīties/klausīties video un ir vēlme tuvāk iepazīties ar projektu:

Angļu valodā

Charles Hoskinson (informācija par Cardano progresu un nākotni): https://www.youtube.com/user/charleshoskinson (https://www.youtube.com/user/charleshoskinson)

Cardano Foundation (informē par plānotajiem sadarbības līgumiem): https://www.youtube.com/channel/UCbQ9vGfezru1YRI1zDCtTGg (https://www.youtube.com/channel/UCbQ9vGfezru1YRI1zDCtTGg)

IOHK (informē par projekta izstrādes progresu,reizēm diezgan tehniski un sapratīs reti kurš):  https://www.youtube.com/channel/UCBJ0p9aCW-W82TwNM-z3V2w (https://www.youtube.com/channel/UCBJ0p9aCW-W82TwNM-z3V2w)

EMURGO (arī izstrādāju komanda un informācija diezgan tehniska): https://www.youtube.com/channel/UCgFQ0hHuPO1QDcyP6t9KZTQ (https://www.youtube.com/channel/UCgFQ0hHuPO1QDcyP6t9KZTQ)


Krievu valodā:

Timsahabutdinov kanāls (operatīvi tiek tulkoti svarīgākie video krievu valodā): https://www.youtube.com/channel/UCg2jFdiwLAA7onD1W25IsGw/featured (https://www.youtube.com/channel/UCg2jFdiwLAA7onD1W25IsGw/featured)
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 30/01/2020 22:06:44
Papētīju.Tiešām interesanti.Vairāk gan no tā viedokļa, manuprāt, ka nokrities līdz ļoti zemiem līmeņiem, bet joprojām notiek reāla darbība pie uzlabojumiem.Pēc laika ( atlikušo koinu emisija) viņiem  gumijas stiepšana vairs nesanāks.

Te arī ir interesanta statistiska par aktivitāti Githubā 2019. gadā.
Protams, tas neliecina par idejas un koda pareizību, bet vismaz skaidrs, ka komanda aktīvi darbojas.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 12/02/2020 22:45:50
Kopš pirmā ieraksta Cardano (ADA) vērtība ir pieaugusi vairāk par 100%, kas, protams, ir patīkami.
Tomēr ir skaidrs, ka pagaidām tam nav nekāda sakara ar konkrētās valūtas tehnoloģiju, jo vērtībā kāpuši praktiski visi altcoini, arī galīgi nesaprotamie projekti.

Būs interesanti paskatīties uz saviem ierakstiem 2020.gada beigās vai vēl labāk 2021. gada beigās, jo ap to laiku projektam jau būtu jārealizē visi izstrādes posmi.

Cerams, ka nebūs jāpazūd kā bitcoinu racējiem kaut kādos tur apšaubāmos saitos  :D :mbshy:

Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: sds on 15/05/2020 19:08:29
Pēdējās pāris nedēļas ADA izrāda optimistisku tendenci, bet zināma korelācija ar biržu indeksiem saglabājas.Līdz ar to šaubos, vai tuvākā mēneša laikā tiks caursista pretestība pie 0,06 , jo indeksu kustība uz augšu atsāksies tikai  pie kārtējiem lēmumiem par triljonu drukāšanu, kas diez vai būs ātrāk kā jūnija beigās, pirms banku un establišmenta aizlasīšanās atvaļinājumos.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 15/05/2020 22:57:47
Šobrīd Cardano ir palaiduši Shelley (decentralizācijas) testu, kurā piedalās Friends & Family.
Ir plāns dažu nedēļu laikā jau palaist plašākai auditorijai.

Ir patīkami, ka tur strādā dažādas komandas kas attiecīgi jau virza savus projektus. Izskatās ka viens no pirmajiem būs sadarbība ar kafijas ražotājiem lai varētu nodrošināt produktu izsekojamību. Jau iepriekš tika pasludināta sadarbība ar New Balance apaviem.

Daudzi pārmet ka viss notiek pārāk lēnu bet man atkal rodas pārliecība, ka komandai ir vēlme izlaist gatavu produktu nevis kā vairums noķer haipu un pēc tam aizslīd kaut kur nebūtībā.

Kas attiecas uz cenu ted pēdējās nedēļas izrāda savdabīgu stabilitāti, pat lēkājot bicoinam, nekur baigi neraujas.

Starp citu, tikko POS (Proof of stake) kriptovalūtu pārstāvji (Cardano, Tezos u.c.) tikās ar SEC, lai pārrunātu POS kriptovalūtu integrāciju pasaules ekonomikā.

Pa šo laiku ne brīdi nav radušās šaubas, ka projekts varētu piedzīvot neveiksmi.
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: sds on 17/05/2020 20:37:45
Nja.Katrā ziņā, ADA uz vispārējā koinu fona izskatās lieliski, bet tas nozīmē tikai to, ka pie tirgus lejupejošas kustības ADA nojauksies lejā mazāk kā pārējie  :D
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 30/05/2020 09:53:53
Šonedēļ tika parādīts grafiks kā tiek plānota pāreja uz Shelley ēru, iespējams, ka tāpēc Cardano (ADA) vērtiba ir manāmi pakāpusies.
Pēc plāna 29.jūlijā pārejas procesam būtu pilnībā jānoslēdzas, bet pa vidu tur paredzēti vēl dažādi etapi.

Vēl no jaunumiem ir tas, ka EMURGO palaiž Yoroi mobilajai aplikācijai savietojamību ar Ledger Nano X. Tas ir būtiski no drošības viedokļa.

Ja kādam būs vēlme iegādāties Ledger Nano X vai kaut ko tamlīdzīgu, tad pirkt tikai tieši no ražotāja. Un labāk to darīt kad būs Black Friday, būs lētāk ))
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: sds on 02/06/2020 10:06:52
Pēc dinamikas vairāk izskatās, ka tirgū pieslēdzies tirdzniecības AI, kas kačā augšā ciparus.Tagad pēc labākajiem pāris gadus vecajiem piemēriem vajadzētu BTC sākt pumpēties augšup, pēc tam stafeti pārņemtu ADA vai XRP, tad atkal BTC un tā līdz kārtējam gāzienam, kas pienāks vilksviņuzina kad - varvūt rīt, varbūt rudenī.
Fundamentāli ADA varētu kļūt vērtīga, kad sistēma sāks darboties un sniegt plašai publikai saprotamus pakalpojumus, t.i. ne ātrāk kā ceturtajā kvartālā.Pagaidām tikai spekulācijas un naudas izņemšana pēc kāpumiem.Bet nu tas ir tikai subjektīvs viedoklis  :clappSmiley:
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: alvis on 03/06/2020 16:06:11
Jā vērot Cardano ir tiešām intersanti, pēc šīs krīzītes domāju, ka varētu viss apstāties uz momentu, bet viss kārtībā - iet tikai uz priekšu :) Pats investēju 11 martā - pašlaik iegūts 74% :) turpināšu investēt jo projekts tiešām izskatās lieliski!

Kā ir ar coinu pārdošanu? pašlaik neesmu vēl atradis, kur varētu notirgot viņus vēlāk...
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: sds on 03/06/2020 21:04:35
Cardano mājaslapā rakstīts, ka varot pirkt un pārdot kriptobiržās.  :dntknw:
Var mēģināt pārskaitīt koinus uz biržu un tur tirgoties.Pēc tam maini uz btc un ņem ārā fiatā.
Gaidam jūliju ar sliktām ziņām  :ymmy:
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 06/06/2020 22:36:41
Es parasti ieskaitu kapeiku iekš binance.je (No bankas nav papildus komisijas) un tad piemēram pērku LTC un tad tos sūtu uz Binance.com. LTC maksa par pārsūtīšanu maza. Un tad to konvertēju uz USDT (tas tāds kripto dolārs ar stabilu vērtību, kas it kā piesaistīta pie dolāra). Tālāk ar USDT jau var skatīties ko darīt, pirkt Cardano vai kaut ko citu.

Laikam jau var pie Binance.com piesaistīt makšajumu karti, tā varētu būt vienkāršāk, bet dārgāk.

Tagad ir aktivizējusies tāda birža kā Crypto.com, bet nu pats vēl īsti nesaprotu viņu ideju un nezinu cik izdevīgs ir piedāvājums. Pa šo referālo linku (https://platinum.crypto.com/r/b6ywhax34z (https://platinum.crypto.com/r/b6ywhax34z)) mēs abi dabūtu viņu kriptovalūtu 50$ vērtībā, bet var izlasīt tos noteikumus.
Katrā ziņā šī birža pēc pāris dienām piedāvās iegādāties Cardano ar 50% atlaidi, bet arī tur ir savs joks apakšā un kaut kāds mistiskais aprēķins kā tas notiks  :D
Crypto.com piedāvā dažāda līmeņa debetkartes, bet tur arī atkarīgs cik viņu monētas tiek steikotas.

Nu pats es tam crypto.com pastāvēšu blakus un paskatīšos kā veicas  :mbshy:
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 04/07/2020 13:26:39
Tikko ir noslēdzies Cardano Summit 2020, kura laikā tika tika paziņoti dažādi jaunumi un datumi, kad tiks realizēti nākamie izstrādes posmi.

Tika paziņots par izstrādātu sadarbības modeli ar Coinbase, kas palīdzēs saglabāt decentralizāciju un ļaus steikot droši.
Tā kā viens no nākamajiem posmiem ir palaist Smart contracts, tad būs 20 miljonu finansējums dažādiem jaunajiem projektiem. Paredzēs palaist šogad.
Tika prezentēta Atala PRISM, kas ir uz Cardano blokķētes bāzēta personu (arī uzņēmumu) identifikācijas sistēma. Var precīzāk palasīt https://www.atalaprism.io/ (https://www.atalaprism.io/)
Vēl palaista tāda lieta kā Native Assets, Ethereumam bija ERC20 standarts.
Tur vēl tiek izstrādātas lietas, ko es galīgi nesaprotu  :D

Bet kopumā rodas iespaids, ka ir uzbūvēta laba platfoma uz kuras pamata varēs pārņemt citu projektu idejas, bet jau novēršot šo projektu sākotnējās kļūdas.

Kā saka šis gads solās būt interesants, bet 2021 un 2022 vispār vajadzētu būt labam.

Kas attiecas uz cenu. Patīkami, ka pēdējās dienās atkal esam kāpuši pret kopējo kriptovalūtu noskaņojumi un sasnieguši gandrīz +300% kopš pirmā ieraksta. šobrīd priekšā ir 0.10 robeža, kurai ir jāsitas cauri. Vnk šādiem cipariem parasti pāgrūtāk cenai tikt cauri...
Cena jau arī it kā nav tik būtiska, bet nevar noliegt, ka atrodoties TOP10 par tevi vairāk runā un uztver kā nopietnāku spēlētāju  ::)
Nosaukums: Re: Cardano (ADA) - Kriptovalūta
Ierakstījis: reboot on 07/07/2020 08:03:57
https://youtu.be/7MJIrOs5Ij8 (https://youtu.be/7MJIrOs5Ij8)

Vnk labs video par vienu no Cardano attīstības virzieniem