Treideri.lv | Biznesa un finanšu forums

Noderīgi => Nekustamais īpašums => Tēmu uzsāka: muralis on 06/07/2018 08:44:45

Nosaukums: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 06/07/2018 08:44:45
Nolēmu izveidot atsevišķu žurnālu par savām gaitām nekustamo īpašumu sektorā, kas lielajiem spēlētājiem un mākleriem parastajiem šķiet mazienesīgs, neinteresants, netīrs, ķēpīgs, kas tāds, kuram labāk iet ar līkumu, jo informācija apjomīga un, kazi, kāds vēlēsies pievienoties manām trakajām idejām  :) Tātad, runa ir par īpašumiem, kuros pamatā uzturās ne tas labvēlīgākais iedzīvotāju slānis, mūsu valsts sociālie problēmbērni.
Mana lielākā priekšrocība, ka reiz es pats esmu uzaudzis līdzīgā vidē, trūkumā, līdz ar to es šos cilvēkus izprotu līdz kaulam un saprotu no pusvārda, kas viņiem ir vajadzīgs, kādi ir viņu dzīves apstākļu standarti, tas ko viņi sagaida no sava mitekļa. Ne vienmēr šādi apstākļi nozīmē apzinātu pataloģisku nevīžību vai alkoholismu, tur iemesli var būt daudz un dažādi, kaut vai līdzcilvēku atstumtība.
Esmu sācis likt pamatakmeni tādam kā komercprojektam ar izteikti sociāla rakstura iezīmēm, kura nosaukums ir "Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur".
Mērķis ir popularizēt lētus īpašumus cenā līdz 5000Eur un īres platības cenā līdz 50 eur mēnesī, tādējādi dodot iespēju cilvēkiem ar nelieliem līdzekļiem kļūt par nekustamā īpašuma saimniekiem vai arī atrast īres mītnes lauku teritorijās. Ilgtermiņa mērķis ir dot jaunu dzīvību lauku apvidū esošajiem ciematiem. Dot otru iespēju tiem, kam tiesu izpildītāji ir jau atņēmuši pajumti, vai ik laikus kādam palīdzēt saglabāt dzīves vietu, nosolot šos īpašumus izsolēs un vienojoties par abpusēji pieņemamu ilgtermiņa sadarbību. Protams, tas nav labdarības projekts un šajā savtarpēji bezvariantu sinerģijā iegūstu nelielu materiālo labumu, bet ticiet man, tas laiks, resursi, enerģija, kas šajā visā tiek patērēts, nav izmērams naudā. Tas vairāk kā dzīves veids, ko, diemžēl, 10 gadu laikā līdz galam tā arī neatradu treidingā.

LABOTS! Turpmāk, ik laikus pirmajā ierakstā atjaunošu aktuālo informāciju par īpašumu portfolio:

Aptuvens esošais īpašumu portfolio ir šāds (2019. gada oktobris):
0)sešu nelielu dzīvokļu namīpašums Kuldīgā (Pirmskara mūra māja)- šo es arī jau esmu aizrunājis pārdošanai, lai iegūtu apgrozāmos līdzekļus, māja tika iegādāta izpērkot no vairākiem īpašniekiem, bet ienesība no īres nav pārāk liela un tuvākā nākotnē būs nepieciešams remonts, tāpēc nolēmu pārdot, lai vietā iegādātos ko citu. Ienesība 10% gadā Pārdots
1)3ist dzīvoklis Jelgavā (Staļina laika mūra mājā)- tiek pārdots uz izpirkšanu, mans pirmais nekustamais īpašums, kuru iegādājos tikko sāku strādāt pēc studijām.Izpirkšanas līgums lauzts uz abpusēju vienošanos, gatavoju pārdot vai izīrēt, iegādes cena bija 23k Eur, provizoriskā pārdošanas cena 40k Eur Izīrēts!
2) 4 dzīvokļu namīpašums Cēsīs, kas tika iegādāta pēc Kuldīgas namīpašuma realizācijas, pagaidām savām vajadzībām kā vienģimenes māja, bet pie laba piedāvājuma būtu gatavs arī pārdot. Iegādes cena 25k Eur, provizoriskā realizācijas cena 40k Eur (tīrā peļņa pēc nodokļiem uc izmaksām nedaudz virs 40%), ja namu izīrētu, tad tīrā ienesība būtu 12% gadā. Pārdots, tīrā peļņa 44%
3)divi 1 istabas dzīvokļi pirmskara mājā Kuldīgā, no kuriem viens pārdošanas procesā, abi iegūti pašvaldību izsolēs, otrs tiks izīrēts ar ienesību pret investēto 50% gadā.Viens no dzīvokļiem pārdots kopā ar namīpašumu Kuldīgā
4)Divi dzīvokļi Krimuldas novada, Lēdurgas pagasta lauku teritorijā pirmskara lauku mājā- vienu no tiem es iegādājos kā pirmo īpašumu ZTI izsolē, to es plānoju atstāt kā pieminekli : ) otrs arī tika iegādāts ZTI izsolē, ar bijušo īpašnieku noslēgts īres līgums, ienesība pret investēto summu norēķinot izdevumus, nedaudz virs 20% gadā. "Piemineklis" pādots, tīrā peļņa ap 100%
5)Pirmskara lauku māja Tukuma novadā, Degoles pagastā, iegādāta ZTI izsolē, noslēgts īres līgums, ienesība 50% gadā
6) Lauku pirmskara māja Kocēnu novada Dikļu pagastā, iegādāta ZTI izsolē, ienesība pret investēto salīdzinoši neliela- 12%, bet mājas tirgus cena ir krietni augstāka kā iegādes cena, jo atrodas pie ezera ainaviskā vietā. Īrnieks būtu ar mieru pārcelties citā īpašumā, es būtu ar mieru viņam pat uzdāvināt ko citu vietā,, līdz ar to ieguvēji mēs būtu abi, bijušais īpašnieks iegūst īpašumu, par kuru nav jāmaksā īre, es varu pārdot māju ar ievērojamu peļņu un neviens  nav nekur jāmet ārā : )  [/s]Pārdota, tīrā peļņa 55% (neskaitot iepriekšējos gados saņemto īres naudu)
7) Neliels dzīvoklis pirmskara mājā Brocēnu novada Cieceres pagastā, iegādāts Privatizācijas Aģentūras (PA) izsolē uz nomaksu, paredzēts pārdot. Pārdošanas procesā (uz nomaksu), veiksmīga darījuma rezultatā tīrā peļņa ap 100%
8) 3 dzīvokļu lauku māja Vaiņodes pagastā, iegādāts PA uz nomaksu, sākumā tiks piedāvāts blakusīpašnieka saimniekam.
9) Zeme ar senu mājvietu Gulbenes novada Daukstu pagastā, iegādāts PA, atrasts pircējs, darījums prognozēts oktobra beigās, provizoriski tīrā peļņa ap 90%. Pārdota par iepriekš plānoto peļņu
10) Četru dzīvokļu ēka Kārsavas novada Malnavas pagastā, iegādāti PA izsolē pagaidām manā īpašumā ir 2 dzīvokļi, lūkošu iegādāties atlikušos divus. Iegādāti atlikušie divi.
11)trīs dzīvokļu pirmskara māja Kārsavas novada Malnavas pagastā, iegādāts PA, plānots pārdot, vai arī  atstāt, kā noliktavu/ bāzes vietu visiem Malnavas pagasta īpašumiem.
12) divas atsevišķas lauku viensētas/ guļbūves Kārsavas novada Malnavas pagastā bez zemes zem tām, iegādātas PA, domāju nojaukt materiāliem, jo man gana daudz remontējamu objektu, bet nu jālūko uz vietas tas stāvoklis, ja kāda no ēkām dikti laba, tad lūkošu izsolē kādu zemes gabalu pie ezera, kur būtu agrāk bijusi kāda mājvieta un ceļa servitūti un tad jau attiecīgi cita veida darījums.viena no mājām iznomāta- nomas maksa gadā 5x lielāka kā iegādes cena
13) divi atsevišķi dzīvokļi Malnavas pagastā, iegādāti PA izsolē
14) 1istabas dzīvoklis Bolderājā pagrabstāvā, iegādāts ZTI izsolē, atbrīvots, tiek kārtoti papīri. Papīri sakārtoti
15)  1istabas dīvoklis Bolderājā tajā pat mājā, iegādāts ZTI izsolē, atbrīvots, tiek kārtoti papīri.Papīri sakārtoti
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: ezis on 06/07/2018 23:21:51
Malacīts! Es domāju ka esi beidzot atradis sev īsto robu!!!!

Vienīgi varbūt vaig paturēt prāta ka LV mums nav tik labi atsrādāta ārā metēju vienība, kā ir UK (Es mīlu to šovu: Can't pay? we'll take it away :)).

Ar nepacietību gaidu jaunumus!
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 07/07/2018 07:56:52
Jā, īpašumi kā tādi man interesē jau no vidusskolas laikiem, bet gluži par mākleri neesmu vēlējies strādāt, jo man kaut kā labāk tīk strādāt ar īpašumiem, kas pieder man pašam. Protams, pieļauju arī kādu starpniecības darījumu, jo šobrīd kā pašnodarbināts IT speciālists strādāju vienā nekustamo īpašumu kompānijā un redzot cik daudz mēnesī komisijās var savākt ar aktīvu tirdzniecību, liek mazliet aizdomāties. Ja nu akurāt uziešu kādu labu variantu, kuru es pats sev būtu ar mieru iegādāties, gan jau pamēģināšu arī starpniecību.
Šobrīd ir iegādāts domēns sviestmaize.lv un izveidota FB lapa, bet kamēr man nebūs pietiekami liels apjoms savu īpašumu, kurus tur savietot iekšā, tikāmies es šos resursus neaiztikšu. Ir izveidota arī FB grupa "Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur", tajā es lieku ss.com un citur atrastus lētus īpašumus, kā arī grupas dalībnieki tur var ievietot sludinājumus, ja atbilst kritērijiem.
https://www.facebook.com/groups/792982420893969/
Pagaidām gan tikai 300 sekotāju, bet grupa jauna, kad būs gatava lapa, tad, iespējams, sākšu aktīvi reklamēties.
Es plānoju taisīt regulāras ikmēneša atlases īpašumiem šādās kategorijās:
1. lauku viensētas/ mājas, vasarnīcas līdz 5000Eur
2. dzīvokli/ māju daļas pārdošanā līdz 5000 eur
3. zeme, meži līdz 5000 eur (uzsvars uz īpašumiem, kur hektārs maksā līdz 1000eur, tādi vēl aizvien atrodami Latgalē)
4. īres platības līdz 50 eur mēnesī
Atlasot sludinājumus es pats priekšroku dodu pirmskara īpašumiem, īpašumiem ar daļējām ērtībām.
Ir dažas nekustamo īpašumu kompānijas, ar kurām plānots sadarboties, proti, viņi man pasaka ja kas šādā cenu kategorijā ienāk un es izvietoju savos resursos.
No visiem īres īpašumiem tiek maksāts nodoklis, īres līgumi reģistrēti VID.
Aptuvens esošais īpašumu portfolio ir šāds:
1)3ist dzīvoklis Jelgavā (Staļina laika mūra mājā)- tiek pārdots uz izpirkšanu, mans pirmais nekustamais īpašums, kuru iegādājos tikko sāku strādāt pēc studijām.
2)sešu nelielu dzīvokļu namīpašums Kuldīgā (Pirmskara mūra māja)- šo es arī jau esmu aizrunājis pārdošanai, lai iegūtu apgrozāmos līdzekļus, māja tika iegādāta izpērkot no vairākiem īpašniekiem, bet ienesība no īres nav pārāk liela un tuvākā nākotnē būs nepieciešams remonts, tāpēc nolēmu pārdot, lai vietā iegādātos ko citu. Ienesība 10% gadā
3)divi atsevišķi 1 istabas dzīvokļi pirmskara mājā Kuldīgā, no kuriem viens pārdošanas procesā, abi iegūti pašvaldību izsolēs, otrs tiks izīrēts ar ienesību pret investēto 50% gadā.
4)Divi dzīvokļi Krimuldas novada, Lēdurgas pagasta lauku teritorijā pirmskara lauku mājā- vienu no tiem es iegādājos kā pirmo īpašumu ZTI izsolē, to es plānoju atstāt kā pieminekli : ) otrs arī tika iegādāts ZTI izsolē, ar bijušo īpašnieku noslēgts īres līgums, ienesība pret investēto summu norēķinot izdevumus, nedaudz virs 20% gadā.
5)Iepriekš minētā pirmskara lauku māja Tukuma novadā, Degoles pagastā, iegādāta ZTI izsolē, noslēgts īres līgums, ienesība 50% gadā
6) Lauku pirmskara māja Kocēnu novada Dikļu pagastā, iegādāta ZTI izsolē, ienesība pret investēto salīdzinoši neliela- 12%, bet mājas tirgus cena ir krietni augstāka kā iegādes cena, jo atrodas pie ezera ainaviskā vietā. Īrnieks būtu ar mieru pārcelties citā īpašumā, es būtu ar mieru viņam pat uzdāvināt ko citu vietā,, līdz ar to ieguvēji mēs būtu abi, bijušais īpašnieks iegūst īpašumu, par kuru nav jāmaksā īre, es varu pārdot māju ar ievērojamu peļņu un neviens  nav nekur jāmet ārā : )
7) Neliels dzīvoklis pirmskara mājā Brocēnu novada Cieceres pagastā, iegādāts Privatizācijas Aģentūras (PA) izsolē uz nomaksu, principā, šim jau ir pircējs, jo cita persona iegādājās blakusdzīvokli, , bet nu gan man, gan otrai puse vēl tiek kārtoti papīri. Provizoriskā peļņa 90%.
8) 3 dzīvokļu lauku māja Vaiņodes pagastā, iegādāts PA uz nomaksu, tiek kārtoti papīri, neesmu vēl tur bijis, līdz ar to nezinu ko darīt, bet nu visdrīzāk pārdošu.
9) Zeme ar senu mājvietu Gulbenes novada Daukstu pagastā, iegādāts PA, bet tur vēl viss procesā, jo izsolē bija domājamā daļa un tagad tiek slēgta vienošanās ar otras daļas īpašnieku par izpirkšanu, bet tur vēl papīru lietas.
10) Četri atsevišķi dzīvokļi Kārsavas novada Malnavas pagastā, iegādāti PA, tiek kārtoti papīri, bet vienā no dzīvokļiem jau ir īrnieki, ar kuriem tiks noslēgts līgums tikko būšu nostiprinājis īpašumtiesības, īres maksa no tā viena dzīvokļa nosegs visu pārējo dzīvokļu nomaksas summu, viens dzīvoklis būs noliktavas vietā, par citiem lemšu vēlāk.
11)trīs dzīvokļu pirmskara māja Kārsavas novada Malnavas pagastā, iegādāts PA, tiek kārtoti papīri, plānots pārdot, provizoriski varētu būt 300% peļņa, bet nu neskriešu notikumiem pa priekšu
12) divas atsevišķas lauku viensētas/ guļbūves Kārsavas novada Malnavas pagastā bez zemes zem tām, iegādātas PA, domāju nojaukt materiāliem, jo man gana daudz remontējamu objektu, bet nu jālūko uz vietas tas stāvoklis, ja kāda no ēkām dikti laba, tad lūkošu izsolē kādu zemes gabalu pie ezera, kur būtu agrāk bijusi kāda mājvieta un ceļa servitūti un tad jau attiecīgi cita veida darījums.
13) 1istabas dzīvoklis Bolderājā, iegādāts ZTI izsolē, atbrīvots, tiek kārtoti papīri, pagaidām plānu nav.

Nu tas tā kā pagaidām viss, šomēness paredzētas vēl dažas izsoles. Ilgtermiņa mērķis ir 30 izīrējami objekti un tā, lai vismaz vēl 10 īpašumi ir visu laiku aktīvā pārdošanā, kā arī nedaudz objekti ar ilgtermiņa atīstības plāniem vai maiņai.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: ezis on 09/07/2018 00:21:41
Izskatās ka Tu tagad esi ļoti aizņemts! :O

Lai nu kā, esi uzmanīgs, var manīties trends, tāpēc vismaz maziņu drošības spilvenu turi paralēli.

Visnotaļ apsveicami! Pat ja Tev situācijas rada stresu, tas tikai nozimē to ka mācies lielos ātrumos.

Veiksmi!
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 09/07/2018 08:35:54
Protams!

Fx, darba alga un ienākumi no pašnodarbinātības ir tās trīs tagadējās blakusopcijas, kas kalpo kā naudas menedžmenta instrumenti. Ilgtermiņā darba algu gan gribētu mest pavisam nost, bet to varēšu tikai tad, kad regulārus pasīvos ienākumus saņemtu vismaz tādā apjomā, lai tie varētu kalpot esošo resursu amortizācijai un ikdienas paštēriņiem, bet citu aktīvo ienākumu daļa pietiktu reinvestēšanai.
FX "sezonu" atsākšu septembrī līdz kādam martam, pārējā laikā nav jēgas, ja skatos vēsturiski, tad nezinu vai tā ir kāda unikāla sakritība, bet vasaras mēnešos kā likums parasti iebraucu mīnusos, līdz ar to gada griezumā tur nekas prātīgs vairs nesanāk. Tas gan tāpēc, ka siltajā periodā gluži vienkārši nav laika, vēlmes un koncentrēšanās. Tā kā apgrozāmo līdzekļu mūžīgi pietrūkst, es daļu FX depozītnaudas FX "klusajos mēnešos" izmantoju īpašumu iegādē/ sakārtošanā.  Reāli šogad es jau to daru, jo daļa iepriekšējā periodā iegādātie īpašumi dodās uz realizāciju. Vasaras mēneši ir labākais laiks, kad īpašumus tirgot.
Iepriekšējā komentārā aizmirsu pieminēt vēl vienu būtisku argumentu tam, kāpēc pārdodu namīpašumu Kuldīgā- es skatos divas pozīcijas- ienesība pret investēto un ienesība pret aktuālo īpašuma vērtību. Šobrīd īpašuma vērtība ir pieaugusi par 18% (divu gadu laikā kopš iegādes), kas ienesību pret īpašuma vērtību ir krietni samazinājis (proti, ienesība pret investēto ir tie 10% gadā, bet pret aktuālo tirgus vērtību tie ir vairs kādi 6%. Un te pats svarīgākais moments, man ar rezervi pietiek ar iegūtās summas trešo daļu, lai iegādājoties citus īpašumus izsolēs iegūtu tādu pašu īres naudas apjomu. Tātad, iegūšu to pašu īres naudas apjomu, bet tajā pat laikā 2/3 ienākumi no īpašuma pārdošanas paliek citiem mērķiem. Protams, paies laiks, kamēr šī īres nauda sāks ienākt, bet nu tam mērķim daļēji esmu sagatavojies un aptuveni 3 mēnešu laikā varēšu naudas plūsmu atjaunot.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: nezinu on 09/07/2018 13:07:57
Man šajā sakarā kāds cits ieteikums vai pat nezinu kā lai to īsti nosauc. Es saprotu, ka mūsdienās soc portāli ir ļoti būtiski, bet tomēr ir reizes, kad tie nedod vēlamo rezultātu. Vai arī ir nepieciešams paralēls risinājums. Man šķiet, ka šī ir viena no tām reizēm. Pieņemsim, ka atlasīsi vairākus īpašumus ar laiku - vai arī cilvēki sāks ievietot tos biežāk. Facebook taču visu sagāž vienā lielā putrā. Es gribētu teikt, ka fb atgādina WordPress tā pašos pirmssākumos, kad tas bija vairāk tāds blogu veidotājs.

Bet tas protams kļūst aktuāli tad, ja to dara pastāvīgi un informācijas apjoms būtiski pieaug.

Es domāju, ka jaunajai īres regulācijai stājoties spēkā pieaugs arī izsolēs nonākušo dzīvokļu cenas. Jo būs iespēja pārbaudīt vai apakšā nav kādi fiktīvi īres līgumi. Vismaz tā tam teorētiski vajadzētu būt.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 09/07/2018 23:25:53
Par FB, protams, piekrītu, bet nu šobrīd tas darbojās, jo visi tajā rosolā sēž un informācija saniedz lielāku auditoriju, kas savukārt dalās tālāk. kaut kāds blogs, kur reti kad kāds ielien. Šobrīd tērēt laiku un citus resusus, lai taisītu mājas lapu, nešķiet racionāli. Es domāju, ka kombinācija FB grupa ar FB lapu un instagram kontu, kurās laika gaitā būtu atsauces arī uz mājas lapu, varētu strādāt, bet tad jau redzēs.

Jā, jaunā īres regulācija ir solis pareizā virzienā, bet nu kas attiecas uz izsolēm, jau tagad bieži vien nosolītā summa pārsniedz tirgus cenu, sevišķi ja runa ir par lauksaimniecības zemes gabaliem, jo lauksaimniekiem starprobežu gabali iet augstā vērtē- nav jādzen tehnika un lieki jātērē degviela. Tur, ja ir vismaz divi lielsaimnieki, cena var ievērojami pārsniegt tirgus cenu. Es pats sev nezināmā un neintersējošā īpašumu tirgū nelienu iekšā, kā, piemēram, sērijveida dzīvokļi.


Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 14/09/2018 21:24:13
Daži jaunumi no manas puses :)

1. Vārdu sakot, pāris mēneši pagājuši, šajā laikā FB grupa Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 eur uzņēmusi jaunus sekotājus, tagad kopskaitā esam 700. Pagaidām neko nereklamēju, ļauju visam attīstīties savā gaitā. Sākumā vēlējos uztaisīt arī FB lapu, bet sapratu, ka bez tā var iztikt.
2. Tika pārdots namīpašums un viens dzīvoklis Kuldīgā
3. Nupat iegādāts vietā cits četru dzīvokļu namīpašums Cēsīs, bet tas tiks atkalapvienots vienģimenes privātmājā, jo dzīvokļu izbūve tika veikta okupācijas gados, šobrīd ēka paliks pesonīgā lietošanā, bet pie laba piedāvājuma apsvērtu arī realizāciju.
4. Tā kā pēc darījuma palikusi pāri nauda, gatavojos iegādāties vairākus dzīvokļus izsolēs, lai kompensētu  to, ka šobrīd īres nauda ienāk mazāk.
5. Atrasts pircējs īpašumam Daukstu pagastā, tur veiksmīgi visi papīri tika sakārtoti. Pats darījums gan jāpagaida, līdz oktobra beigām, interese liela, lūkošu izsolēs atrast līdzīgus īpašumus.

Malnavas pagasta īpašumiem papīri sakārtoti, bet nu aktīvu tirgošanos droši vien atstāšu nākamajam gadam, jo jāiegulda darbs īpašumu sakopšanā- viena īpašuma sakopšana prasa nedēļu laika, bet tā nedēļa izstiepjās uz mēnesi, jo nav jau tā, ka varētu nedēļu no vietas ar to nodarboties. FX sezonas atklāšanu laikam nāksies atlikt līdz novembrim, jo oktobra atvaļinājumā vēlos maksimāli daudz pastrādāt jauniegūtajā Cēsu īpašumā.

Man prātā ienāca tāda doma, ka varbūt nākamgad varētu kādā no maniem īpašumiem sarīkot tādu kā foruma biedru talku un tusiņu- es nodrošinātu ar tēju un ēdienu : ) Galvenie pienākumi, pļaut, rakt, skaldīt, zāģēt un demontēt, kam sekotu laba atpūta pie grila, gunskura, mūzikas un lieliskām sarunām : D
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 14/09/2018 21:42:34
Daudzi noteikti ir aizdomājušies par to, kāpēc samazinoties iedzīvotāju skaitam Latvijā vēl aizvien daudzu pilsētu/ pagastu centros iztrūkst īres platības un publiskā piedāvājumā ir maz īpašumu? Tam ir daudz iemeslu, centīšos uzskaitīt dažus savus subjektīvos novērojums:
1. Kā pirmo gribu minēt ko tādu, kas vairumam, iespējams, ir paslīdējis garām- padomju gados sīkdzīvokļos sadalītās ēkas tiek atkalapvienotas kā vienģimenu mājas- piemēram, ja mājā iepriekš bijuši 6 īres dzīvokļi, tad tas nozīmē, ka ēku pārdodot cilvēkam, kas to vēlas sev kā privātmāju, strauji palielina pieprasījumu īres tirgū, jo esošie īres līgumi šādos gadījumos netiek pagarināti.
2. Vairums aizbraukušo savus īpašumus nepārdod/ neizīrē, bet atstāj pieskatīt radiem/ paziņām un izmanto kā mītnes vietas atvaļinājumos, kā arī kā mantu glabātuves. Jo daļa aizbraucēju īpašumus pietur kā rezerves variantu gadījumam, ja nolemj atgriezties.
3. Vēl aizvien kustība no laukiem uz biezākapdzīvotām vietām ir lielāka kā pretēja uz lauku apvidiem.
4. Palielinās vajadzība pēc komerctelpām un īstermiņa tūrisma mītņu objektiem (piem., booking.com). Šī vasara tam bija lielisks piemērs- Latvijas iedzīvotāji lēma savus atvaļinājums pavadīt Latvijā, kas vietējām tūristu mītnēm radīja līdz šim neraksturīgu noslodzi.
5. Vairums pirmskara ēku vēl aizvien ir bez labrīcībām vai ar daļējām labrīcībām, stipri nolaistas, līdz ar to tādas ēkas prasa lielus finansiālus ieguldījumus, lai tos radītu pievilcīgus potenciāliem pircējiem vai maksātspējīgiem īrniekiem, savukārt, nepieciešamās investīcijas pie esošā darba spēka un materiālu izmaksām, lai nodrošinātu pietiekami lielu ienesību/ peļņu, ir pārāk augstas. Dažkārt ēkas ir tuvu avārijas stāvoklim, līdz ar to tur esošajiem īrniekiem/ īpašniekiem tās faktiski jāatstāj.
6. Liela daļa darījumu notiek paziņu lokā/ nenonāk publiskā telpā.
7. Vieta! Kolosālas ēkas izzūd, jo atrodās vietās, kurās ir izteikti maz dzīvotgribētāju- pierobežu zona, sliežu/ braucamā ceļa tuvums, aktīvās lauksaimniecības ietekme, izmirstošie ciemi, vāja infrastruktūra, darba vietu neesamība, utt- šajā gadījumā arī zema cena maz ko var mainīt, jo cilvēks nav gatavs dzīvot konkrētā vietā pat par baltu velti.
Ir vēl arī citi piemēri, bet konkrēti šie ir tie raksturīgākie, ar kuriem esmu visvairāk saskāries, varbūt kādam ir vēl kāda pieredze vai domas šajā jautājumā?

------------------
Es pats te vēl varētu papildināt ar to, ka daudz ēku jau ir graustu stāvoklī un faktiski nav vairs atjaunojamas, kā arī vairāki simti guļbūvju, sevišķi Latgales pusē, tiek izjauktas, materiāli eksportēti uz ārzemēm, izmantoti mēbeļu un interjera priekšmetu ražošanā (arī tepat Latvijā), vai arī tiek glābtas citas ēkas (kā donori).
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 30/10/2018 00:05:50
25. oktobrī piedalījos Privatizācijas aģentūras izsolē un izpirku atlikušos divus dzīvokļus četru dzīvokļu ēkā Malnavas pagastā. Šogad paredzētas vēl 2-3 izsoles un viens pārdošanas darījums. Šajā mēnesī bija arī divas neveiksmīgas ZTI izsoles, kurās cerēju iegūt īres īpašumus, iespējams, nākamgad nedaudz jāpārskata atdeve pret investēto to nedaudz samazinot, jo citādi netieku iegūt izīrējamos objektus, kas man ir vitāli svarīgi, lai paaugstinātu pasīvo ienākumu līmeni. Tagad sīkāk par neveiksmīgajām izsolēm. Pirmajā gadījumā runa ir par šo izsoli:
https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/b33d4ac3-2b4a-4c20-aa54-f2f1ab9c33a4
120kvm liels dzīvoklis un domājamā daļa zemes lauku teritorijā Vecpiebalgas novadā. Biju īpašumu aplūkot klātienē un provizoriski vienojies ar dzīvokļa iemītniekiem par īres maksu, gadījumā, ja izsolē uzvarētu- šajā gadījumā 40 eur mēnesī, kam viņi ar lielāko prieku piekristu, jo īpašums viņiem vitāli svarīgs, bet, diemžēl, cits ģimenes loceklis, kam juridiski piederēja īpašums, bija iekūlies lielos parādos.
Pirmās kārtas izsolē nepiedalījos, jo tajā laikā man bija prioritārākas izsoles un ierobežotie apgrozāmie līdzekļi man neļāva piedalīties. Otrā kārtas izsoles summa pārsniedza pirmās kārtas summu. Es gan esmu pirmspēdējais solītājs, līdz ar to vēl pastāv neliela varbūtība, ka izsoles uzvarētājs tomēr atsakās no iegādes, bet pagaidām man tikai pašvaldības izsolē ir bijis tāds gadījums, kurā uzvarētājs pārdomā. 
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: ezis on 31/10/2018 11:02:03
Paldies par info!

Es vispār apbrīnoju kā Tu spēj iet un runāt un bīdīt dīlus ar tiem cilvēkiem, kas dzīvo tādās būdās. Noteikti īres nemaksātāju % Tev arī ir diezgan augsts. Vai arī Tev ir talants korekti motivēt. Ļoti specifiska niša, man patīk.
Pašlaik nē, bet uz priekšdienām labprāt gribētu būt Tavs investors. Lūdzu padod ziņu, ja kādreiz izdomā pieņemt investoru naudas.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 31/10/2018 12:03:06
Neticēsi, bet maksā visi, ko varu apliecināt ar bankas izdrukām vairāku gadu garumā :D. Gadās, protams, ka kāds kavējās, citā reizē samaksā uz priekšu, bet te ir ļoti būtiski momenti, kas man spēlē par labu:
1. Tās būdas ir viņu mājas, viņi tur dzīvojuši 20, 30 gadus un ilgāk, līdz ar to viņi ir pieraduši un saauguši ar tur esošajiem apstākļiem- es nevarētu šādu būdu izīrēt kādam "no malas" :D.
2. Īres maksa ir tāda, ka vietā nekad un ne pie kādiem apstākļiem neko tuvākā apkārtnē neatrast- tā ir ēka ar iekoptu dārziņu, šķību siltumnīcu, visu iedzīvi, malku, utt.
3. šis viss rezumē secinājumus, ka viņi maksā par savu vienīgo pieejamo pēdējo variantu, kas vienmēr ir bijis un būs- tas motivē pirms apinīša nolikt naudu īrei, jo nākamais solis ir zem tilta. Vēl jau vienošanās, ka viņiem vai viņu radiem nākotnē ir iespēja izpirkt īpašumu atpakaļ (lai gan tas nekad nenotiks, jo tad šie cilvēki zaudētu trūcīgo statusu ar dažādiem tam klāt esošiem bonusiem un parādi parasti ir tik lieli, ka izpērkot uzreizi atkal īpašumu zaudētu)

Protams, komunikācija, kuras mērķis ir paskaidrot, ka es sniedzu iespēju, nepalikt bez pajumtes, lai saprot, ka gluži vienkārši citu variantu nav un nebūs. Lai saprot, ka man finansiāli izdevīgāk ir izmest visus ārā un pārdot, un lai viņos ir pārliecība, ka saimnieki ir un paliek viņi paši, es esmu juridisks īpašnieks, bet ne saimnieks, tāpēc man neinteresē kā viņi tur dzīvo, kādi mājdzīvnieki tiek turēti istabā, vai viņi tur buhā caurām dienām- nav mana lieta tik ilgi, kamēr tiek samaksāta īre. Komunikācijai jābūt stingrai, bet ne draudīgai, ir jāprot arī klausīties batonus un makaronus, kāpēc konkrētā mēnesī aizkavēsies maksājums. Galvenais, lai viņi paši savā galvā saprot, ja tos 30- 40 -50 eur nevar mēnesī sakasīt, tad, atvainojos- ir dziļā d...sā jebkurā gadījumā.
Man šāda diferencēta naudas plūsma labāk patīk, kā, ja būtu viens dārgs īpašums ar lielu ikmēneša maksājumu un tad kaut kāds čē pē sanāk un ir tukšie mēneši, vai vajadzīgas lielas investīcijas amotrizācijai, apsaimniekošana, un vēl kaudze citu risku. Ja man vienā mēnesī tur 35 eur aizkavējās un citā saņemu 70 vai pat 105, tas ir stabils cash flow, es zinu, ka viņi nekur nepazudīs, es zinu, ka saņemšu apsveikumus valsts svētkos un tā :D Nedomāju, ka es pats varētu ko tādu uzsākt, ja pa lielam nebūtu nācis no līdzīgiem apstākļiem un, teiksim tā, ieguvis pieredzi, kuru labprāt nebūtu ieguvis, bet nu kura man lieti noder komunikācijā un apstākļu izvērtēšanā.

Man jau ir potenciāli investori, bet es vēl neesmu izstrādājis metodoloģiju un sistēmu, lai šādus līdzekļus apgūtu. Investoriem būs jāsaprot, ka es nevienu maksātāju nemetīšu ārā, pat ja būs labs piedāvājums iegādāties, investoriem jāsaprot, ka šis ir arī sociāls projekts, ja mums ir 10 tk naudiņas, tad mēs izsolēs izlasīsim nevis divus īpašumus par 5000 eur, bet tik, cik iespējams par 1000- 1500 katru, lai pēc iespējas vairāk cilvēku nepaliktu uz ielas. Investoriem būs jāsaprot, ka citās izsolēs iegādātie tukšie īpašumi realizācijai ir jāsakopj, jāsakārto papīri, utt. vidēji, 6-12 mēnešiem jārēķinās līdz tiek realizēti, dažkārt ilgāk. Investoriem jāsaprot, ka objekti būs visā Latvijā, to būs ļoti daudz un par visu tiks maksāti nodokļi, līgumi reģistrēti z-grāmatā, un VID. Var jau būt, ka ir vērts izveidot nelielu pilotprojektu kāda konkrēta īpašuma iegādei, izmantojot investora līdzekļus, bet vajadzētu sākumā gan visu detalizēti izrunāt.

Turpmāk, lai interesantāk un caurspīdīgāk, es realizētos īpašumus varētu jau detailizēti aprakstīt no iegādes brīža izsolē, gan precizējot atrašanās vietu, gan summas, kādu bildi ielikt, protams, neminot pircēja datus.

Pieteicos izsolei Bolderājā vienam mikrodzīvoklim, jo man tajā ēkā jau ir pagraba telpas, kuras agrāk tika apdzīvotas. Tas ir iels problēmīpašums, tāpēc akurāt manai gaumei :D
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: ezis on 01/11/2018 09:54:03
Ja -+visi maksā, tad Tev ir talants uz šo lietu!

Ar investoriem ir jābūt uzmanīgam, jo svarīgākais ir nezaudēt enerģiju ņemties ar to visu...

Tai investoru naudai būtu jābūt kā papildspēkiem, kas ļautu Tev vnk. efektīvāk padarīt vairāk darbu (pat ja tas nozīmē nolīgt darbinieku vai ārpakalpojumu).
Es teiktu ka pat taisi tā ka investors vispār nedrīkst iejaukties, labāk, lai ir kaut kāds konkrēts procents no īres un daļejas īpašumtiesības pašā īpašumā, kas dotu iespēju "tikt ārā", ja gadījumā Tu izdomā to visu pārdot...

Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 01/11/2018 11:54:16
Es laiku atpakaļ analizēju sistēmu, lai izvērtētu investoru piesaistīšanu. Neskatoties, ka pret investēto summu ir augsta ienesība, zemas izmaksas (10% ienākumu nodoklis, NĪN nodoklis, kurš šādiem īpašumiem ir niecīgs, nav nekādu citu izdevumu, jo īpašumus apsamnieko paši iemītnieki) Tā galvenā problēma ir tāda, ka iegādātais īpašums uzreizi nedod naudu, jo tas izsoļu process no īpašumu izvērtēšanas, pašas izsoles, līdz tiesas lēmumam par nostiprinājumu uz ieguvēja vārda, ir gana ilgs, tātad, vajag pietiekami lielus ienākumus jau no esošiem īpašumiem, lai nodrošinātu to, ka investors saņem regulārus % maksājumus. Tur vesels lērums visuādu iemeslu, papildus čakars nenormāls, kas reāli pie esošās nodokļu sistēmas un juridikcijas, galā var izvērsties pārāk laikietipīgs un mazienesīgs process.
Investorus varētu piesaistīt jau tādiem reāliem investīciju objektiem/ dīliem.  Man pēc pāris nedēļām būs neliels dīls, pēc tā es detalizēti pastāstīšu par pašu dīlu un investora lomu/ peļņu tajā, ja es būtu nolēmis piesaistīt līzekļus no malas. Īsumā, investors pāris mēnešu laikā investējot 1200 eur nopelnītu 20% (240Eur), kas, manuprāt, ir neslikts variants tik īsā termiņā.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 04/11/2018 19:51:06
Ja nu kādam vēlme iegādāties kādu ne pārāk dārgu īpašumu, Latvijas Pasts atkal rīko izsoles.
http://ipasumi.pasts.lv/estatesBuy

Izsolēm var pieteikties līdz mēneša beigām, kopā ap 30 objektiem, no kuriem vairāk kā 20 ir cenā līdz 5000 eur. Sākumcena amplitūdā no 630eur līdz 170 000. Man pašam pievilcīgi šķiet daži īpašumi, bet vēl nav bijis laika, lai rūpīgi izanalizētu īpašumu potenciālu.

Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 11/11/2018 10:48:29
Pāris jaunumi no Sviestmaizes.
Sviestaizes FB grupā lielu izmaiņu nav, par simtu palielinājies sekotāju skaits, sasniedzot 800 biedru.
Nesen nosolīju drēbju skapja izmēra mikrodzīvokli Bolderājā par 245Eur-nav nekas īpašs, bet šis ir tāds eksperimentāls investīciju objekts.
https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/ee9ccc83-a2d3-449f-abd5-a6cb8f91bdd2 (https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/ee9ccc83-a2d3-449f-abd5-a6cb8f91bdd2)
Tagad nedaudz vēstures par šo īpašumu- laiku atpakaļ koka daudzdzīvokļu pirmskara ēkas viena puse pamatīgi cieta ugunsgrēkā. Par laimi, ēkas vidusdaļā ir ugunsmūris, kas neļāva ugunsgrēkam izplatīties. Nedegusī puse faktiski ir izpirkta un tiek daļēji apdzīvota, bet, protams fakts ka otras ēkas puse izskatās gaužām bēdīgi, arī nosaka to, kāpēc cena tik zema. Domāju, ja pēc šīm izsolēm neatradīsies cilvēks, kas izpērk degušo daļu, lai to atjaunotu, tā, visdrīzāk, tiks demontēta, vai sabruks pati.
Tā kā izsolē tika izlikti degušās daļas dzīvokļi, iespējams, cilvēki nemaz nepamanīja, ka pāris objekti atrodas arī nedegušajā daļā, es rūpīgi aplūkoju katrus telpu grupas plānus un atlasīju tās telpu grupas, kas nav uguns skartas.
Dzīvokli varētu izīrēt kādam strādniekam, kas strādātu tur pat netālu esošajā finieru rūpnīcā vai arī atstāšu sev kā vietu, kur apmesties, ja ilgāku laiku jāpavada Rīgā. Šim dzīvoklim ir dažas priekšrocības:
1)neliela platība 15kvm, tātad mazas uzturēšanas izmaksas(komunālie, apkurināšana)
2)neliela kadastra vērtība, tātad mazi nodokļi
3) nelielas remonta izmaksas (jo maza platība un paredzēts veikt vienkāršotu kosmētisko remontu)
4)Augsta ienesība izīrējot (pret investēto summu)

Tā kopējā summa, ieskaitot manām rokām veikto ķep-ļep remontu, varētu būt ap 1000 eur, īres maksa ap 60 eur mēnesī + komunālie.

Lai kā tur nebūtu, 245 eur par īpašumu Rīgā, ir sviestmaizes cienīgs rekords. :DNosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 18/11/2018 07:42:10
Turpinot iepriekšējo ierakstu- Ir uzradies cilvēks, kas par kapeikām izpērk degušo mājas daļu Lielupes 29. Pagaidām nezinu šī cilvēka mērķus, jo izsole vēl nav beigusies, bet, manuprāt, viens no iemesliem varētu būt zeme- jo vairāk dabā neeksistējošus dzīvokļus iegādājies, jo lielāku domājamo daļu zemes iegūsti īpašumā. Zeme ap ēku ir 2800kvm, tātad, nopērkot vismaz pusi degušās ēkas, faktiski kļūsti par 1400kvm īpašnieku un zeme arī Bolderājā kaut ko maksā. Vārdu sakot, kāds tagad otrajā kārtā sola un tas 100% neesmu es :D

https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/ce57d2c6-8975-42f8-8052-b6d0b2405c9b?fbclid=IwAR36ny9_LwV1OttEhwtUj-7nzkY4_hcOJ26w_xgyVLDPREPkHS6ZRXpuER8 (https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/ce57d2c6-8975-42f8-8052-b6d0b2405c9b?fbclid=IwAR36ny9_LwV1OttEhwtUj-7nzkY4_hcOJ26w_xgyVLDPREPkHS6ZRXpuER8)

https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/21668f17-d9ce-4b19-9bb4-870fe5a75ef8?fbclid=IwAR2gKv_fL6dKYFfkeAHSRUqG2bDVTm0JgpT-32rtXO3UrkDzEWMLHOVi0lA (https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/21668f17-d9ce-4b19-9bb4-870fe5a75ef8?fbclid=IwAR2gKv_fL6dKYFfkeAHSRUqG2bDVTm0JgpT-32rtXO3UrkDzEWMLHOVi0lA)

https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/485ef3f6-a925-41e7-bf3b-050bab5218bb?fbclid=IwAR1R5C0q9xN67oSb8PSaL4FFuYl8WyGhP85VG12JDEHavb-VzFMIb7YjJZA (https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/485ef3f6-a925-41e7-bf3b-050bab5218bb?fbclid=IwAR1R5C0q9xN67oSb8PSaL4FFuYl8WyGhP85VG12JDEHavb-VzFMIb7YjJZA)

https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/31a5a00c-413e-4ff0-b31e-142873ba2ad1?fbclid=IwAR14UX9KPd6zhsIt2NhHsMt_q5_Axh-px8t5Vn-yA0ghn-i91_KZxCgU5xI (https://izsoles.ta.gov.lv/izsole/31a5a00c-413e-4ff0-b31e-142873ba2ad1?fbclid=IwAR14UX9KPd6zhsIt2NhHsMt_q5_Axh-px8t5Vn-yA0ghn-i91_KZxCgU5xI)

Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: eds on 18/11/2018 08:35:36
Šis nemaz nav slikts variants, izpirkt it kā dzīvokļus un vēlāk iegūt visu šo īpašumu ar zemi. Vieta, domāju ir ļoti interesanta, ja neņem vērā kaimiņus. Bet ar laiku, domāju, tas viss ir ļoti perspektīvs, gluži kā Ķīpsala, kura sastāvēja no identiskiem objektiem.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 18/11/2018 10:50:59
Šis nemaz nav slikts variants, izpirkt it kā dzīvokļus un vēlāk iegūt visu šo īpašumu ar zemi. Vieta, domāju ir ļoti interesanta, ja neņem vērā kaimiņus. Bet ar laiku, domāju, tas viss ir ļoti perspektīvs, gluži kā Ķīpsala, kura sastāvēja no identiskiem objektiem.

Tieši tā! Līdzīgi es pats esmu pāris reizes rīkojies-  pircis par sviestmaizi dzīvokļu graustus lauku apvidū, kam komplektā nāk zeme, kuras vērtība ir nesalīdzināmi lielāka, bet nu tur mazliek citādāka tā situācija, par kuru kaut kad uzrakstīšu. Bolderājā zeme tāpat 10-15eur par kvm. Varētu rasties jautājums, kāpēc tad es pats nepērku šos dzīvokļus. Iemesls ir apgrozāmo līdzekļu un pieredzes trūkums:
1)Tikko mājai grausta statuss, jāmaksā dubultā īpašuma nodoklis
2)Kamēr māja de jure ir māja un tai ir apsaimniekotājs, jāmaksā apsaimniekošanas maksa, kas par tiem visiem kvm salasās krietni liela.
3) Kamēr sakārto ar institūcijām papīrus, paiet laiks un man nav lielas pieredzes šāda veida operācijām. Par laimi, ir pāris nojaucamas/pārvedamas ēkas cituviet, kur nav tekošās izmaksas, tur tad nu arī lūkošu to pieredzi gūt (atļauja nojaukšanai, saskaņošana ar Sadales tīkliem, pati nojaukšana, atkritumu šķirošana un izvešana, labo materiālu iekonservēšana un glabāšana, atbilstošu ieraksti izdzēšana no zemesgrāmatas, utml).

Protams, var jau mēģināt uztaisīt ātru tālākpārdošanas darījumu, lai kāds cits tur plosās, bet nu ar visu to tur ir dažādi zemūdens akmeņi, es labāk vērotājos, jo arī šajā situācijā varu ilgtermiņā gūt labumu. Jebkurā gadījumā, šis ir viens no piemēriem, kurā varētu piesaistīt investīcijas līdzekļus- sākumā izsole un uzvaras gadījumā, lūk, zināma summa, kas mēneša laikā tiek iegūta no investoriem, lai norēķinātos par nosolīto īpašumu+ nedaudz amortizācijas līdzekļi un provizoriska peļņa, kas ir 5x vai  lielāka  kā investētā summa- samaksāt no tāda darījuma 20% investoram, nav problēmu.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: eds on 20/11/2018 08:58:26

Protams, var jau mēģināt uztaisīt ātru tālākpārdošanas darījumu, lai kāds cits tur plosās, bet nu ar visu to tur ir dažādi zemūdens akmeņi, es labāk vērotājos, jo arī šajā situācijā varu ilgtermiņā gūt labumu. Jebkurā gadījumā, šis ir viens no piemēriem, kurā varētu piesaistīt investīcijas līdzekļus- sākumā izsole un uzvaras gadījumā, lūk, zināma summa, kas mēneša laikā tiek iegūta no investoriem, lai norēķinātos par nosolīto īpašumu+ nedaudz amortizācijas līdzekļi un provizoriska peļņa, kas ir 5x vai  lielāka  kā investētā summa- samaksāt no tāda darījuma 20% investoram, nav problēmu.

Manumprāt, šis būtu tas pareizākāis risinājums, atrast investoru, kurš gatavs ilgtermiņa ieguldījumam uz pāris gadiem. Šādos objektos, manuprāt, jāiet uz izsoli ar vīziju, ko konkrēti darīt šajā īpašumā, nojaukt, sakartot un būvēt no 0, tādējādi gūt peļņu, kā minēji minimums 5x lielāku. Pārpārdot ātri un saņemt peļņu 20-50% apmērā. Vai pielabot, investēt nedaudz un izlikt īres tirgū.
Protams, man viegli runāt, es tajā neesmu iekšā un daudzas nianses nenojaušu. Bet vērojot apkārt notiekošo, tieši no šādiem graustiem rodas fantastiskas būves un projekti.
Lai izdodas!
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 24/11/2018 01:29:54
Šobrīd investora piesaistīšanu konceptuāli es redzu tā:
1) summa no 1000-5000 kā privāts aizdevums 20% līdz vienam gadam (maksimālais termiņš gads, bet ja objekts tiek tālākrealizēts ātrāk, tad attiecīgi arī pamatsumma +% tiek izmaksāti ātrāk.
2)investors redz detalizētu mērķobjektu un darījuma scenārijus.
3)nauda tikai un vienīgi ar bankas pārskaitījumu
4)Objekti ir izsolēs iegūtie īpašumi
5)Viss maksimāli publiski un caurspīdīgi, iespējams, sejasgrāmatā jāuztaisa atsevišķa lapa, kurā varētu redzēt objektus kuros investēt, kā arī sekot līdzi objektiem, kas ir procesā. Arī tos, kuri ir noslēgušies (attiecīgi saglabātos vēsturiskā informācija par objektu, summu, izpildes termiņu)

Sākotnēji es atlasu un izvēlos objektus izsolē, no saviem līdzekļiem atmaksāju nodrošinājuma un izsoles dalības maksu, izsoles uzvaras gadījumā es par šo īpašumu paziņoju, pieņemsim, iegūts zemes īpašums par 2000 eur, kura tirgus vērtība ir 4-6 tūkstoši- es aicinu investēt 2000 eur līdz konkrētam termiņam (ja zti izsole, tad jāsamaksā mēneša laikā, es investīcijas gaidu 3 nedēļas, ja ir, tad ir, ja nav, pērku par savu naudu, tā arī norādot kā "pašfinansēts"). Izsoles tiek monitorētas visas- pašvaldību, Latvijas Pasta, ZTI, Privatizācijas aģentūras, Valsts nekustamo īpašumu, utt.

Nākamnedēļ ievietošu vienu pašfinansēto un realizēto īpašumu kā reālu piemēru, lai labāk vizualizētu sacīto. Vēl ir daudz nianses, pie kurām jāpiestrādā, bet kaut kādi aptuveni apveidi jau sāk rasties.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 26/11/2018 17:49:53
Tad nu kā jau solīju, detalizēts viena darījuma izklāsts ar pašfinansējumu, kura vietā varēja arī piesaistīt investoru:

Sākotnējais objekts: Valsts dzīvokļa īpašumu Nr.1 “Kramiņi”, Daukstu pagastā, Gulbenes novadā – sākumcena EUR 252.00, nodrošinājums EUR 25.20, izsole 28.06.2018. plkst.11-30. (Dabā sabrukusi divdzīvokļu māja ar 5910/9620 domājamo daļu no zemes, kura platība ir 2.6ha) Izsolē šo īpašumu ieguvu par 632Eur. Tā kā izsoli rīkoja Privatizācijas Aģentūra, izmantoju iespēju slēgt pirkuma līgumu uz 5 gadiem, kas man izmaksātu sākotnēji 12,5Eur mēnesī(summa katru mēnesi paliek mazāka). Uz to brīdi biju iztērējis 10% no summas, kas sākotnēji jāmaksā, jeb 63,2Eur

Atlikušais objekts: otru "dzīvokli" man uzreizi pēc izsoles par 600 eur piedāvāja privātpersona, es mutiski piekritu, kamēr privātpersona kārtoja zemesgrāmatu. Šajā mirklī būtu varējis piesaistīt investoru ar summu, kas segtu manus izdevumus, lai izmaksātu PA iegūto daļu un daļu no privātpersonas. Vārdu sakot, ar pašfinansējumu nopirku no privātpersonas 17.08.2018 par 600Eur + Notāra izmakas un valsts nodevas 240Eur, kas sastāda kopējo summu 1472Eur

Īpašuma pārdošana: Īpašumu ieliku pārdošanā par 3200Eur, īsā laikā atradu pircēju, bet pircējs palūdza uzgaidīt līdz viņa atvaļinājumam, jo strādā UK (tā kā es pats arī ilgus gadus dzīvoju UK, es piekritu pagaidīt, jo priecājos, ka cilvēks investē Latvijā), es tikmēr izmaksāju un sakārtoju dokumentus saistībā ar PA, diemžēl, pēc ilgas gaidīšanas, pircējs tā arī neatrada finansējumu, tāpēc atkārtoti liekot sludinājumu 2h laikā atradu citu pircēju. Īpašums 22.11.2018 tika pārdots par 3200Eur, no kura nodoklī būs jāsamaksā (3200-600-632)*0.2=394Eur, tātad tīrā peļņa no darījuma ir 3200-1472-394=1334 eur Fiziski nauda tika saņemta 26.11.2018, pēc nodokļu nomaksas man paliks 3200-394=2806Eur. Nodokļu nomaksu var dalīt pa 12 mēnešiem, bet šajā gadījumā summa ir neliela, līdz ar to labāk nomaksāt visu uzreizi.

Piezīmes: darījuma kopējais ilgums 28.06- 26.11 =5 mēneši, bet faktiski trīs tika zaudēti jo sākotnēji nepārdevu personai, kas gatava maksāt uzreizi. Vēl, iespējams, ka cenai varēja likt virsū ap 200-300 eur, bet tā kā biju krietni ilgi gaidījis un šajā gada laikā īpašums vizuāli vairs nav tik pievilcīgs, vēlējos maksimāli ātri realizēt.

Investora gadījumā būtu prasījis 1300 eur, tādējādi zaudējis 260Eur (20%), bet ieguvis brīvus līdzekļus citām operācijām- iegādājoties īres īpašumu šie 260 Eur tiku atgūti aptuveni pus gada laikā.

Bez investora tika iegūti 90% tīra peļņa, ar investoru šajā konkrētā gadījumā tie būtu 73%. Relatīvos skaitļos tas nav daudz, bet pie lielākiem apgrozāmiem līdzekļiem man būtu iespēja slēgt daudz vairāk darījumu.

Nākamais solis ir izveidot FB lapu investīcijām, kur grafiski ne tik detalizēti tiktu ievietoti iepriekšējie darījumi, kuri visi būs ar pašfinansējumu, kā arī šajā forumā plānoju izveidot jaunu zaru, kas būtu jau vairāk komerciāla rakstura.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 11/12/2018 12:23:24
Pāris jaunumi manā frontē:
Sviestaizes FB grupā sekotāju skaits sasniedzis 900 biedru, kad skaits sasniegs 1000, tad nedaudz arī pareklamēšos tik, cik to var izdarīt neinvestējot līdzekļus. Secinājums ir tāds, ka pamazām jāsāk domāt par Sviestmaizes profila daudzveidošanu, jo esošajā statusā iestājušās tādas kā agonijas pazīmes bez redzamām iespējām attīstīties un augt. Iespējams, Sviestmaizē integrēšu arī šīs te investīcijas iespējas, kā arī vēlētos uzsākt projektu, par kuru esmu domājis/ rakstījis jau kādu laiku, bet kuru es varēšu attīstīt tikai pie nosacījuma, ja izdodās iekustināt investīciju projekta daļu- vārdu sakot,  brīvie līdzekļi tiek investēti pamatā īzīrējamos objektos, kuri kādam tiek ņemti nost ZTI izsolē- vai nu cilvēks man pats uzraksta un vienojamies vēl izsoles laikā, vai arī es uzmeklēju šos cilvēkus un piedāvāju sadarbības līgumus- atkarībā cik vini ir spējīgi maksāt ik mēnesi īres maksu, es nosaku maksimālo summu, kuru solu par konkrētu īpašumu, protams, izvērtējot visus apstākļus, kas potenciāli palielina vai pazemina īpašuma faktisko vērtību un pievilcību.
Šobrīd piedalos pāris izsolēs, kas, visdrīzāk, būs šī gada pēdējās izsoles, tad kopsavilkšu visus rezultātus. Šķiet, ka FX tā arī tomēr šogad nesanāks pastrādāt, jo tam gluži vienkārši nesanāk vairs brīva laika. 
3 ist. dzīvoklim Jelgavā tika atcelts izpirkšanas līgums, tā kā jau otru termiņu nebija iespēja darījumu noslēgt, ar pircēju vienojāmies, ka līgumu lauzīsim uz abpusēju vienošanās pamatu, lai pēcāk nav nevienam pret otru nekādas pretenzijas. Tad nu lūk, šo īpašumu šobrīd gatavoju pārdošanai par 36-40k Eur. Galvenais bonuss ir tāds, ka dzīvoklis ir centrā ar īpaši augstiem griestiem- 3.4m. Jelgavā šādi dzīvokļi ir deficīts.
Mājai Cēsīs ir atradušies daži nopietni interesenti par summu 40 000 Eur. Māja tika iegādāta par 25000Eur tikai  3 mēnešus atpakaļ, bet nu kamēr kontā nav nauda, darījums nav noticis.Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: ezis on 11/12/2018 16:06:23
Malacis! Riktīgi labi dod valā!
Aizmirsti par to FX!!!  :D

Ja, Tev vaig pārdošanu turbočārdžot, iesaku meklēt Deividu Cjukšu. Šeit būs kontakti un viņa prātulas https://deividscjuksa.lv/ . Arī viņš Jelgavnieks.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 11/12/2018 17:19:16
Jā, zinu Deividu, gaidu, kad jams atgriezīsies no ceļojuma, gan jau kādu darījumu kopā sabīdīsim : )
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 01/01/2019 01:54:45
Tad nu kopsavilkums par 2018. gadu:
1. FB grupā kopumā esam 1000 biedru,
2. Izsolēs iegūtas 5 mājas, 5 dzīvokļi, viens zemes gabals
3. Realizēti 3 īpašumi
4. nopirkta atsevišķa māja

Plāns 2019.gadam:
1. Pārdot/ izīrēt dzīvokli Jelgavā
2. Pārdot/ izīrēt māju cēsīs
3. Pārdot divas mājas Kārsavas novadā.
4. Turpināt iegādāties īpašumus izsolēs
5. Piesaistīt investorus
6. Palielināt izīrējamo īpašumu portfeli
7. Attīstīt FB grupu
8. Izvedot izklaidējošu kanālu Youtube par maniem piedzīvojumiem ar īpašumiem angļu mēlē (monetizēšanai), kā arī citas aktivitātes, kas saistītas ar īpašumiem.

Tagad vairāk par 8. punktu- vēlos pamēģināt izveidot kanālu Youtube, kas paredzēts angļu valodu zinošai auditorijai, kuros improvizētā šova veidā stāstīt un rādīt izsoļu īpašumu vidi Latvijā. Piemēram, video ar nosaukumu- Magic! Just bought the property in auction for 60 Eur only! vai arī- first tour to my 25th property I won in auction- total nightmare :D vai arī, How I made easy 90% profit by flipping. Attiecīgi seko mans stāsts, bildes, video no īpašumiem, parādu arī kādu video, kur es vinnēju kādu īpašumu izsolē, mantas, kuras atrodu īpašumos, tos pirmo reizi apūkojot, utt.  Ja tā lieta labi aizies, būs papildus ienākumi.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: nezinu on 01/01/2019 20:51:30
Kā ir ar nodokli 20%, kurš jāmaksā no ienākuma, ja īpašums ir īpašumā mazāk par 5 gadiem?

20% tomēr ir diezgan daudz.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 02/01/2019 10:10:39
Kā ir ar nodokli 20%, kurš jāmaksā no ienākuma, ja īpašums ir īpašumā mazāk par 5 gadiem?

20% tomēr ir diezgan daudz.

Kā uz to skatās:
1. ja jāmaksā, tātad, esi kaut ko nopelnījis, jo maksā jau tikai no kapitāla pieauguma (ienākumu/ izdevumu starpības)
2. maksāt var pa daļām, vienojoties ar VID maksājumu izstiepjot līdz 12 mēnešiem. Tur gan ir atsevišķi nosacījumi un šāda vēlme ir jāpamato- piemēram, iemesls var būt tāds, ka pērc vietā uzreizi citu remotējamu īpašumu.
3. attaisnotos izdevumos vari likt iekšā čekus par remonta materiāliem un darba spēka izmaksas, ja maksāts oficiāli.
4. 20 % nav maz, jo agrāk bija 15%, bet cik % cilvēks/ uzņēmums samaksā ik mēnesi no savas darba algas nodokļos? Darbā esi 40h nedēļā 160h mēnesī un cik stundas atdod ik mēnesi nodokļos? Protams, īpašumiem arī jāvelta laiks un darbs un katrs gadījums ir unikāls, bet reizēm ir tā, ka varbūt 2x aizbrauc uz īpašumu, tad 1x pie notāra/ ZG pērkot un otrreiz pārdodot, tātad fiziski tā varbūt ir viena- divas pilnas dienas. Protams, daudzi meklē iespējas kā apiet nodoklu maksāšanu, bet es godīgi samaksāju.
5. Ja īpašums ir kā pasīva ienākuma avots- izīrēts, tad tas ļauj salīdzinoši ātri radīt papildus ienākumus kā kompensējošu mechānismu- man vienā no gadījumiem 20% bija ekvivalenti 8 mēnešu īres ienākumiem, bet nu tur arī katrā gadījumā ir jālūko individuāli, jo tur daudz mainīgo, kas visu ietekmē.
6. Pārdodot es lūkoju tīro peļņu atrēķinot visus izdevumus, ieskaitot valsts kancelejas nodevas,  notāra pakalpojumus, nodokļus, utt. Ja tas tīrais % mazajiem īpašumiem ir ap 90% un lielajiem ap 35%, tad kāda gan nozīme cik aizgājis "pašizmaksai".

Tāpēc kopumā uz visu citu nodokļu fona es neuzskatu, ka šis nodoklis kā ārkārtīgi izceltos, šobrīd ir daudz citu nodokļu, kuri būtu jāpārskata, ja gribam konkurēt ārvalstīs un celt iekšējo patēriņu.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: ezis on 21/01/2019 12:37:25
Pats svarīgākais ir nodokļus neizmantot kā ieganstu, lai neko nedarītu!

Arī manos vērtspapīros ir viss pacelts uz 20%, tur neko nevar darīt. Bet arī ir diktēti noteikumi, kas palīdz legāli samazināt izmaksas nodokļos.

Labi ir ka pamazām mēs pārejam uz nodokļu maksāšanu beigās, kas ir daļa jau no bagātnieku sistēmas. Algots darbinieks vēl neredz savu algu kontā, kamēr no tās jau ir iekasēts nodoklis.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 01/02/2019 15:50:25
Janvāra kopsavilkums Sviestmaizē:
1. FB sviestmaižu grupā biedru skaits pieaudzis līdz 1340, grupas mērķis paplašinājies, jo tagad tajā tiks uzkrāti dati arī par īpašumiem uz nomaksu. Nomaļos lauku apvidos tas ir teju vienīgais veids tos realizēt. Manuprāt, tādējādi esmu atradis veidu kā grupai augt un attīstīties, nākamais solis varētu būt apkopot pieredzi un juridiskās lietas par īpašumu pirkšanu/ pārdošanu uz nomaksu/izpirkumu.
2. Ir iegādāts hostings domēnam sviestmaize.lv.
3. Pagaidām nekādu īpašumu investoru piesaistei nav, kā arī janvārī neko jaunu neesmu nosolījis, bija dažas neveiksmīgas izsoles, kurās cena izauga pārlieku augsta, lai tur būtu vērts investēt. .

Plāns februārim:
1. Lapas sviestmaize.lv izstrāde sadaļai real.sviestmaize.lv, kas paredzēta taisni īpašumiem, visu lapu plānoju pabeigt līdz aprīlim.
2. Facebook izveidot lapu svietsmaize.lv kā mārketinga sastāvdaļu un sasaistīt to ar FB grupu.
3. Sākt strādāt pie Youtube kanāla.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 07/04/2019 02:58:51
Februāra/ marta kopsavilkums Sviestmaizē:
1. FB sviestmaižu grupā biedru skaits pieaudzis līdz 1710, kopš mērķis paplašinājies īpašumiem uz nomaksu, grupā sāk parādīties lielāka dzīvība, tātad, izvēle pareiza- pēdējos mēnešos parādījušās arī citas grupas ar šādu pašu uzdevumu, bet tas nekas, varbūt vajag sākt nedaudz reklamēties.
2.Izsolēs apgrozāmo līdzekļu trūkumu dēļ esmu spiests šobrīd būt vērotāja lomā, dažādi neplānoti izdevumi un vājais piedāvājumu klāsts izsolēs, nekādi nepalīdz.
3.Pārdots pirmais iegādātais īpašums izsolē- Dzīvoklītis Lēdurgas pagastā. Sākotnēji nebiju plānojis pārdot, bet nu turēt tukšu, ja ir cilvēks, kam to vajag, arī nav prātīgs lēmums. Ienesība ap 100%
4. Izīrēts dzīvoklis Jelgavā, jo ja realizētu tagad,  man būtu jāšķirās no 3500EUR liela kapitāla pieauguma nodokļa- izdevīgāk gadu nogaidīt un papildus gūt regulārus ienākumus. 
5. Cēsu mājai atrasts pircējs, bet tur dažādi juridiska rakstura jautājumi, kas ir sakārtošanas procesā.
6. Uzrakstīts scenārijs pirmajam video Youtube kanālam, gribētu sagaidīt nedaudz zaļuma un tad sākt filmēt.
7. Lapa sviestmaizei iekš FB ir izveidota, bet šorbrīd neaktīva, jo sākotnēji tajā vēlos ievietot arī vēsturiskos darījumus, tas pats ar mājas lapu.
8. Iztīrītas un ievietotas pārdošanā divas nojaucamas ēkas Kārsavas novadā. Teorētiski, man varētu būt kaut kad vajadzīgi pašam tie seniem materiāli, bet, ja atradīsies pircējs, tad lai ņem, jo man uz sitiena vēl nevajag. Šobrīd esmu ievietojis par 6x lielāku cenu kā investētā summa, lai ir kur sarunās atkāpties : )


Plāns aprīlim:
1. Līdz mēneša beigām noslēgt rokas naudas līgumu Cēsu mājai, ja neizdosies, ļoti iespējams, ka atstāšu sev un ņemšu šo objektu arā no spekulējamo objektu listes.
2. Nofilmēt pirmo video Youtube kanālam
3. Sagatavot un ievietot gan šobrīd aktīvos objektus, gan vēsturiskos darījumus FB lapā un mājas lapā.
4. Iztīrīt/ sagatavot pārdošanai lielāko no Kārsavas novada mājām.
5. Aiziet uz būvvaldi un sākt kārtot ēku nojaukšanas atļauju- tā būs jauna pieredze un zināšanas, jo līdz šim nav nācies šādus jautājumus risināt.

Šķiet, ka īsumā arī viss, vairāk vai mazāk lietas norit kā plānots, vienīgi termiņos iepalieku.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: Noris on 07/04/2019 09:39:21
Apsveicu ar progresu!
Izklausās ļoti aizraujoša nodarbošanās. Jākrāj nauda forex'ā un arī jāmēģina kas līdzīgs.  :)
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 07/04/2019 15:18:20
Apsveicu ar progresu!
Izklausās ļoti aizraujoša nodarbošanās. Jākrāj nauda forex'ā un arī jāmēģina kas līdzīgs.  :)

Kā blakusnodarbošanās nav slikta lieta, bet nu man tas ir teju dzīvesveids un hobijs, bez kuras ikdienu nu jau nespētu iedomāties : ) Pirmskaŗa ēkas, senlietas, likteņi, komunikācija ar cilvēkiem, utt. Ienākumi no īres naudas, ienākumi no īpašuma realizācijas, potenciāli ienākumi no booking, īpašumu apskate, kas ir kopsolī ar Latvijas apceļošanu, tirgus analīze, mārketings, "influencēšana" soctīklos, nedaudz restaurācija, adrenalīns izsolēs, utml-  pie tā ātri pierod un tas noteikti ir papildus motivators, lai dzīvotu Latvijā.

Pielikumā rutīnas atradumi iegūto īpašumu apsekošanas laikā.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: Noris on 07/04/2019 21:33:25
Wow! Varu savest kopā ar kolekcionāru!  ::)
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 19/04/2019 12:14:44
Kā legāli un oficiāli nemaksāt kapitāla pieauguma nodokli, kas ir 20%:

Ir kāds punkts, kas vienmēr jāpatur prātā- ja īpašums ir bijis īpašumā 5 gadus un vismaz veselu nepārtrauktu gadu līdz pārdošanai esi bijis tajā deklarējies, tad kapitāla pieauguma nodoklis nav jāmaksā.  Tātad, periodiski iegādājamies un noteiktu laiku izīrējam īpašumu tā, lai katru gadu varam pārdot vienu, kurā iepriekš gadu esam bijuši deklarējušies. Rezultātā būs 5 gadu īres nauda + realizējot nevajadzēs maksāt 20% no kapitāla pieauguma (peļņas).

Protams, dabā grūti uztrāpīt akurāt apaļus termiņus, bet nu ideja tāda, ka pārdodot vienu īpašumu, jābūt vietā kādam citam, kas īpašumā bijis ~ 4 gadus un uzreizi tajā deklarējies, lai pēc gada to realizētu un turpinātu iesākto ciklu. Protams, jāpatur prātā, ka likumi mēdz mainīties un ka šāds princips der noteiktiem īpašumu veidiem, un pirmos gadus nepieciešami gana lieli apgrozāmie līdzekļi, lai nodrošinātu šī cikla nepārtrauktību, kā arī jābūt gana lielai ienesībai no īres, bet nu ilgākā termiņā tas ir viens no veidiem kā ietaupīt uz nodokļu rēķina. Ir iespējas šo pocesu multiplēt uz laulātās rēķina, kā arī lūkojot un kobinējot citus izņēmuma gadījumus,. Piemēram, ir likums, kas nosaka atbrīvojumu no nodokļa, ja īpašums ir bijis vienīgais īpašums un gadu pirms vai gadu pēc realizācijas, tiek iegādāts jauns īpašums, tātad, sievai vienīgais īpašums regulāri mainās, kamēr vīram ir vairāki ilgtermiņa īpašumi.  Ir vēl arī citi varianti, gan nedaudz komplicētāki, bet nu ieskatam un pārdomām, domāju, sākumā gana. Viens no šķēršļiem, ar ko es pats saskāros, bija pasta korespondence, kuru noteiktas iestādes sūta uz deklarēto adresi, bet arī to ir iespējams sakārtot, pastā piesakot vēstuļu pāradresāciju, ja deklarētā adrese atrodas tālu... Svarīgākais ir zināt saistošos likumus un visu rūpīgi plānot, lai nenāktos nevajadzīgi pārmaksāt lielas naudas summas, ja ir absolūti legāls veids to nedarīt.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: Dusmulacis on 25/09/2019 18:14:09
Bija ļoti interesanti izlasīt Jūsu pieredzi.
Šobrīd interesējos par izsolēm. Ir izdevies uzvarēt 3 ZTI izsoles un tāpēc interese radusies par pārējām- mazpopulārākajām.

Izasot tavu pieredzi iepazinos ar bijušās privatizācijas aģentūras piedāvajumu un biju apskatīt dzīvokļu mājas. Daži no dzīvokļiem izskatījās neapdzīvoti un daži ar salīdzinoši svaigām durvīm, plastikāta logiem.

Radās pārdomas un pāris jautājumu. Cik noprotu- neapdzīvotos iegūt īpašumā būtu vieglāk, jo par tiem interesētos investori? No pieredzes- Kā notiek šīs izsoles un ar ko ir nācies sastapties? Cik ilgā laikā salīdzinājumā ar ZTI var iegūt īpašumtiesības, ja nav neviens jāizliek? Ja ir īrnieks, cik noprotu spēkā paliek īres līgums- uz kādu termiņu parasti tie ir? Cik viegli ir pārslēgt? Pie sienas redzēju lapiņu- vienistabniekiem apsaimniekošana un īre zem 20eur. Tādu līgumu pārņemt diez cik izdevīgi nebūtu. Kā ir ar parādiem? ZTI tie tiek dzēsti, kā ir ar PA īpašumiem? Ja dzīvokļa īrnieks ir uzkrājis parādus par siltumu, elektrību un citiem komunālajiem maksājumiem? Tie pāriet jaunajam īpašniekam? Tad izklausas vēl trakāk- īres līgums par 20eur un parādi kas var būt mērāmi tūkstošos?

Vai izmanto kādu resursu kur informācija par izsolēm ir apvienota?

Paldies!  :mail: 
 
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 01/10/2019 03:11:18
Bija ļoti interesanti izlasīt Jūsu pieredzi.
Šobrīd interesējos par izsolēm. Ir izdevies uzvarēt 3 ZTI izsoles un tāpēc interese radusies par pārējām- mazpopulārākajām.

Sveiki visiem!

Līdz ar oktobri esmu atgriezies no vasaras aktīvās sezonas nosacīti ziemas sezonā, kur uzsvars uz citām prioritātēm, tai skaitā vairāk laika atrasties datora tuvumā. Līdz ar to ik pa laikam arī šeit kaut ko ierakstīšu par izdarīto/ neizdarīto šovasar. Plānoto, utt.

Kas attiecas uz PA izsolēm (tagad Possessor):
 Kā notiek šīs izsoles un ar ko ir nācies sastapties?
Notiek klātienē, Rīgā, līdzīgi kā pašvaldību izsolē, tikai nav nepieciešams maksāt dalības maksu, kā tas ir ZTI un Pašvaldību izsoļu gadījumā. Piesakies izsolei uzrakstot iesniegumu un iesniedzot maksājuma uzdevumu par nodrošinājumu, kā arī personapliecinoša dokumenta kopija. Pirms izsoles viņi mēdz zvanīt un atgādināt par pašu izsoli. Izsoles laikā iedod kartiņu, sauc ejošo cenu un prasa, kurš sola vairāk- ja pēc 3 āmura klaudzieniem soļa nav, tad augstākais nosolītājs ieguvis īpašumu.

Cik ilgā laikā salīdzinājumā ar ZTI var iegūt īpašumtiesības, ja nav neviens jāizliek?
Ātrāk kā ZTI, bet pašam jākārto nostiptinājuma lūgums/ ZG. Principā, līdz mēnesim vai ātrāk līdzšenējā pieredze. Tā kā nedzīvoju Rīgā, man mazliet ilgāk, jo laiku paņem līgumu sūtīšana/ parakstīšana/ atpakaļsūtīšana/ abpusēji parakstītā saņemšana, izmantojot pasta pakalpojumus.

Ja ir īrnieks, cik noprotu spēkā paliek īres līgums- uz kādu termiņu parasti tie ir? Cik viegli ir pārslēgt? Pie sienas redzēju lapiņu- vienistabniekiem apsaimniekošana un īre zem 20eur. Tādu līgumu pārņemt diez cik izdevīgi nebūtu.
Neesmu pircis ar īrniekiem, jo ja īrnieks nepiedalās izsolē, kur nomaksa ir līdz 5 gadiem, tad tas skaidri norāda, ka viņam naudas nav un šāds cilvēks būs jāliek ārā, bet man šobrīd pietiek ar izvēli, kur nav nepieciešama cilvēku izlikšana uz ielas, tāpēc tādus īpašumus nemaz neskatos.

Kā ir ar parādiem? ZTI tie tiek dzēsti, kā ir ar PA īpašumiem?
atbrīvotiem Possessor īpašumiem parādu nav, bet svarīgi ir noskaidrot par apsaimniekošanas maksu- vai ir, un ja ir, tad cik jāmaksā.

Vai izmanto kādu resursu kur informācija par izsolēm ir apvienota?

Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 01/10/2019 03:55:20
Kā jau minēju, līdz ar marta beigām pie datora atrodos maz, jo lauku darbi, īpašumu sakopšana, tirgošana, uc aktivitātes paņem praktiski visu laiku. Lai kā tur nebūtu, šis gads īpašumu lietās pagaidām sanācis veiksmīgs. Cēsu māja pārdota par plānot summu, viena no Kārsavas mājām iznomāta nelielam mednieku kolektīvam, neplānoti pārdota ir arī māja Dikļos, jo iemītniekam tika piešķirts sociālais dzīvoklis, uz nomaksu tiek pārdots dzīvoklis Ciecerē un šobrīd piedalos 4 ZTI izsolēs.

Safilmēju materiālu Youtube kanālam, bet pēcāk caurskatot nelikās interesants, tāpēc nāksies vēl pastrādāt pie šī jautājuma, tas gan vairāk saistīts ar to, ka es kameras priekšā jūtos stīvs kā uz nopratināšanu :D.

Pie mājas lapas un citām ar datoru saistītām aktivitātēm laika praktiski nebija, bet nu arī tīri racionāli- nav jau to aktīvo īpašumu tik daudz, tāpēc šie jautājumi nebūs prioritāri.

FB sviestmaižu grupā esam 3850 biedru, neliela paškustība notiek, kuru tagad ziemas mēnešos centīšos atdzīvināt.

Nojaukšanas jautājumi pagaidām atlikti, jo nav kur nojaukto materiālu glabāt- pie vasaras neveiksmes varu minēt viena man pašam vajadzīga īpašuma neiegūšanu, jo Cēsu mājas darījums ļoti ievilkās un kad beidzot saņēmu naudu, noskatītais īpašums tika citam interesentam. Tas ķēdes reakcijā, protams, izjauca daudz citu plānu (tajā skaitā bāzes vieta nojaukto ēku materiāliem), bet nu tur neko darīt.

Tas tā īsumā- Kādā citā reizē detalizētāk uzrakstīšu gan notikušos darījumus, gan plānotos darbus.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 04/10/2019 17:37:08
Šodien ZTI izsolē sanāca liels čē-pē, jo latvija.lv autentifikācijas sistēma bija uzkārusies un es nevarēju atcerēties zti izsoļu lapas lietotāja vārdu, jo vienmēr biju autentificējies tikai ar Latvija.lv (bankas loginu). Zvanot uz zti atbalsta grupu, man paskaidroja, ka neko līdzēt nevar, ka lietotāju var atjaunot tikai tiesu izpildītājs, zvanot uz latvija.lv atbasta tālruni man atbildēja, ka kļūme tiks novērsta tuvāko pāris stundu laikā (kas tā arī bija, bet izsole beidzās pēc 15 min). Rezultātā nespēju uzlikt likmi un faktiski uzdāvināju īpašumu par svietmaizi citam solītājam. Nākamnedēļ atjaunošu alternatīvu piekļuvi ar zti portāla lietotāja vārdu, jo nekad nevar zināt kurā brīdī latvija.lv var aiziet pa pieskari- mācība laba, paveicās, ka šoreiz nebija pārlieku vērtīgs/ nozīmīgs īpašums.


Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 11/10/2019 18:09:46
Iesāku veidot FB lapu sviestmaizei, kas pēcāk varētu kalpot kā koncepcija mājas lapai. FB lapā pamazām savietošu aktīvā tirdzniecībā esošus objektus, kā arī daļu realizētos projektus, tādējādi šeit rakstītajam būs lielāka pievienotā vērtība, jo būs redzami konkrēti objekti kā vizuāli, tā arī pieejamas cenas, savādāk te tāds garlaicīgs bla bla vien sanāk.
Pagaidām viss vēl procesā, bet pamazām jau kaut ko lieku iekšā.
https://www.facebook.com/sviestmaize.lv/ (https://www.facebook.com/sviestmaize.lv/)

Galvenais mērķis ir pamazām piesaistīt cilvēkus, kuri ne tikai vēlās iegādāties vai īrēt lētus, remontējamus īpašumus, bet arī tos, kuru īpašumi tiek izsolīti ZTI izsolēs  un vēlētos slēgt sadarbības līgumu, lai šos īpašumus nepazaudētu un varētu tajos turpināt saimniekot. Vēl viena grupa varētu būt cilvēki, kas noskatījuši lētu īpašumu, kurā labprāt dzīvotu, bet nav naudas tā iegādei, respektīvi, es varētu šādus īpašumus iegādāties un izīrēt. Kā vēl vienu grupu varu minēt cilvēkus, kas vienkārši vēlas pārdot kādu pirmskara graustu zem tirgus vērtības (šajā daļā jau ir bijusi pozitīva sadarbība), vai pārdot pirmskara īpašumus perspektīvās vietās uz nomaksu.

Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 04/11/2019 18:40:40
Sveiki!

Oktobra kopsavilkums.

Minēju, ka piedalos 4 ZTI izsolēs un viena man pagāja secen Latvija.lv portāla dēļ, lai tas neatkārtotos, atjaunoju alternatīvu autentifikāciju izsoļu lapā. Tad vienu izsoli vinnēju - 70 kvm dzīvoklis pirmskara mājā Jēkabpilī par 1725Eur- tas ir mans pirmais iegūtais bezmantinieka īpašums. Piedalījos, jo dzīvoklis faktiski ir divi divistabu dzīvoklīši  (4 istabas, divas virtuves), līdz ar to iespējami vairāki scenārji, protams,  prioritāri operatīvi pārdot ar peļņu tāds kāds tas ir, jo dzīvoklis bez iemītniekiem (velis neskaitās).

Tad piedalījos ne sava profila izsolēs- divi apbūves gabali, bet nu tur vairāk intereses pēc, jo tā bija Valsts nekustamo īpašumu izsole ar lejupejošu soli. Agrāk VNĪ bija klātienes izsoles, bet nu pārgājuši uz platformu, turpat kur norit ZTI izsoles, tās arī bija pirmās VNĪ izsoles, kurās jebkad biju piedalījies. Vinnēt nevinnēju, bet guvu nelielu pieredzi ar lejupejošām tiešsaites izsolēm.

Tad negaidīti parādījās iespēja tomēr iegādāties iepriekš noskatīto lauku īpašumu pie Cesvaines, kas man varētu kalpot par bāzes vietu. Līdz kādam aprīlim tur kārtīgi pastrādāšu un tad izlemšu vai tur nobāzēties, vai tomēr tālākrealizēt, ja būs iespēja operatīvi (trīs mēnešu laikā) pārdot par sev vēlamo cenu (vēlamā tīrā peļņa ~15k). Šis negaidītais pirkums mazliet izjauca dienas ritu un pārējos plānus, jo tagad daudz laika paiet īpašuma sakopšanā.

Sviestmaižu grupas biedru skaits pieaudzis līdz 4300 biedriem, līdz ar to tuvojos šogad plānotajiem 5k.

Izsolēs neesmu pieteicies, bet pamazām virzās uz priekšu Kuldīgas dzīvokļa jautājums, kā arī Bolderājā visu dzīvokļu īpašnieki cenšamies noslēgt vienošanos, lai varam visi kopā pārdot īpašumu Lielupes 29, tam gan nepieciešams laiks, jo ne visi izdomājuši ciparu, kuru vēlētos dabūt par savu īpašuma daļu. Šādā procesā piedalos pirmo reizi, bet ir interesanti, jo pirmo soli- pārņemt īpašumu savā apsaimniekošanā no RNP, veiksmīgi realizējām.
Nosaukums: Re: Sviestmaize! Nekustamie īpašumi līdz 5000 Eur. Muralis piezīmes
Ierakstījis: muralis on 13/12/2019 17:58:31
Tad nu atkal īss kopsavilkums.

Varētu teikt, ka lielāko laika daļu tagad pavadu iegūtajā lauku īpašumā Cesvaines pievārtē, domāju, ka tā tas arī paliks līdz nākamā gada aprilim, tāpēc regulāru atskaišu var arī vairs nebūt. Biju aplūkot iegūto dzīvokli Jēkabpilī- ir savi plusi un mīnusi, bet kopumā pirkums apmierina. Plānoju iztīrīt, sakārtot elektrību, un tad jau varēs domāt ko tālāk. Mīnusi bija zināmi- koka māja, nav labrīcību, dzīvoklī vajag remontu. Bet pie pozitīvā var minēt, ka dzīvokli var sadalīt divos dzīvokļos (divas virtuves), ir atsevišķa ieeja, lielas telpas bēniņos virs dzīvokļa (ap 50kvm), liels šķūnis, mazdārziņš, sausā ateja nav jādala ar citiem dzīvokļiem, ūdeni ir iespējams ievilkt no pagalmā esošā pumpja, elektrība ir aktīva, centrs/ vecpilsēta. Sākumā plānoju pēc sakārtošanas likt pārdošanā kā vienu vienību, bet rēķinos, ka darījums varētu notikt ne ātrāk kā pavasarī sākot ar maija mēnesi (provizoriska pārdošanas cena ap 4000Eur).

FB sviestmaižu grupā dalībnieku skaits sasniedzis 5600, tātad, plānotais ir sasniegts un pārsniegts.

Janvārī savilkšu kopsavilkumu šim gadam, bet jau tagad ir skaidrs, ka gads ir izdevies. Nākamgad, visdrīzāk, tādu rezultātu nebūs, jo Cesvaines māju esmu nolēmis paturēt kā savu bāzes vietu, līdz ar to izpaliks apgrozāmo līdzekļu provizoriski 40k Eur apmērā. Otrs faktors ir tāds, ka daudz laika prognozēju veltīt šai saimniecībai, līdz ar to mazāk laika būs pārējām ar īpašumiem saistītām aktivitātēm, bet nu būs interesanti skatīt, ko var panākt ar esošo portfeli, laika un materiāliem līdzekļiem.

Šogad vairs neko neplānoju nedz pirkt, nedz pārdot. Kuldīgas dzīvokli pārdot neizdevās, tāpēc tiks gatavots izīrēšanai (nākamgad maijā). Bolderājas īpašumam visi īpašnieki esam vienojušies par pārdošanas summu, pagaidām pircējs tiek meklēts iekšējos tīklos, jo vairums dzīvokļu pieder personām, kas nodarbojās ar šāda veida īpašumu darījumiem.