Smags Brexit neatcels ESMA direktīvas darbību Lielbritānijā

Treideri.lv | 25. februāris 2019 17:17
Smags Brexit neatcels ESMA direktīvas darbību Lielbritānijā

Britu regulators publicējis paziņojumu ar pozīcijas skaidrojumu šajā jautājumā.

Eiropas vērtspapīru un finanšu tirgu pārvaldes (ESMA) prasības attiecībā uz bināro opciju tirdzniecības  aizliegumu, kā arī valūtu un CFD tirdzniecības reklāmu ierobežojumiem privātajiem klientiem, jeb tā saucamā ESMA direktīva, šobrīd Lielbritānijā darbojas uz laiku. Taču smaga Brexit gadījumā, britu regulators tos var ieviest pastāvīgā statusā.

Atbilstoši FCA publicētajam plānam, smaga Brexit gadījumā, šie pasākumi dienā, kad Lielbritānija izstāsies no ES, kļūs par nacionālās likumdošanas sastāvdaļu.

Šis solis saskan ar likumu par izstāšanos no ES. Britu kompānijām ESMA prasības būs jāpilda līdz 2019. gada aprīlim. Taču, kā iepriekš jau ticis ziņots, Londonas regulators plāno īslaicīgos ierobežojumus pārvērst par pastāvīgiem.

Mēs gatavojamies dažādiem Lielbritānijas izstāšanās no ES scenārijiem. Pie tiem pieskaitāma arī valsts izstāšanās no ES 2019. 29. martā bez abu pušu valdību apstiprinātas vienošanās un pārejas perioda”,

– šodienas paziņojumā skaidro britu regulators.

Atgādinām, ka vēl 2018. gada decembra sākumā viens no autoritārākajiem finanšu nozares regulatoriem – FCA publicēja komunikē, kurā ziņoja par plāniem pagarināt Eiropas kolēģu ESMA ieviestos ierobežojumus un aizliegumus, padarot tos pastāvīgus.

Ziņojumā tika norādīts, ka pārvalde apspriež pasākumus, kas vērsti uz privāto klientu pasargāšanu no iespējamā kaitējuma Lielbritānijā reģistrēto kompāniju piedāvāto sarežģīto atvasināto finanšu instrumentu tirdzniecības gadījumā.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv