“Smaga” Brexit cena – mīnus 25% no mārciņas vērtības

Treideri.lv | 23. janvāris 2019 12:14
“Smaga” Brexit cena – mīnus 25% no mārciņas vērtības

Tirgi kā parasti ir pārāk vieglprātīgi, tie pārāk nenovērtē Lielbritānijas izstāšanās no ES bez vienošanās riskus.

Pasaulē lielākais fonds, kas pārvalda iedzīvotāju un kompāniju līdzekļus, uzskata, ka investori ir pārāk vieglprātīgi nelabvēlīga Brexit iznākuma risku izvērtēšanā. Mārciņa no 3. janvāra minimuma 1.2441 dolāru līmenī atguvusies gandrīz par 4%, neskatoties uz nelielu skaidrību attiecībā uz turpmākajiem soļiem pēc vienošanās projekta noraidīšanas, ko premjere Terēza Meja piedāvāja parlamentam, par attiecībām ar Eiropas Savienību pēc izstāšanās no tās. Kamēr daudzi investori joprojām cer, ka parlaments galu galā spēs rast kompromisu, lai izvairītos no scenārija bez vienošanās, BlackRock Plc vice-priekšsēdētājs Filips Hildebrands brīdina par pārlieku optimismu par to, ka tā saucamais “smagais” Brexit nenotiks.

Par esošo uzdot vēlamo, kas var arī nenotikt – tieši šādi es šobrīd aprakstītu tirgus. No likuma viedokļa – formāli, juridiski uz šodienu – pēc noklusējuma mums ir variants ar izstāšanos martā – pēc būtības tas ir smagais Brexit scenārijs”,

– norāda Hildebrands.

Daudzi tirgū uzskata, ka parlaments nepieļaus izstāšanos no ES bez līguma un ieviesīs vairākus labojumus esošajā likumprojektā par Brexit, lai paplašinātu Lielbritānijas pilnvaras šajā blokā. Mierīgais noskaņojums ietekmējis arī opciju tirgu, kur GBP/USD pāra trīs mēnešu volatilitāte noslīdējusi līdz zemākajam līmenim kopš novembra.

Lai gan tirgi pareizi izvērtējuši Mejas darījuma noraidīšanu no parlamenta puses, kā arī uzticības balsojuma iznākumu, Hildebrands uzsver, ka šobrīd ir grūti prognozēt, kas notiks tuvāko divu mēnešu laikā līdz 29. martam, kad Lielbritānijai jāpamet Eiropas Savienība. Viņš saskata ļoti mazas izredzes tam, ka darījums tiks apstiprināts tā esošajā vai mainītā formā, atstājot uz galda divus godīgus variantus – smagu Brexit vai tā pilnīgu trūkumu. Ja Lielbritānija pametīs savienību bez darījuma, Hildebrands uzskata, ka varam būt droši, ka tirgus, iespējams pēdējā brīdī, reaģēs vētraini.

Anglijas Banka brīdinājusi, ka haotiskas izstāšanās gadījumā mārciņa var zaudēt ceturtdaļu savas vērtības.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv