Skandāls ar Krievijas naudas atmazgāšanu iedragājis Eiropas bankas

Treideri.lv | 6. marts 2019 15:32
Skandāls ar Krievijas naudas atmazgāšanu iedragājis Eiropas bankas

Arvien lielāks skaits Eiropas banku izrādās iesaistītas aizdomās par Krievijas naudas līdzekļu atmazgāšanu, saasinot skandālu nozarē, kura joprojām atgūstas pēc finanšu krīzes.

Apsūdzības aizdomīgos pārskaitījumos, kuru epicentrā sākotnēji nonāca dāņu Danske Bank A/S un Zviedrijas Swedbank AB, šonedēļ skāra arī Austrijas Raiffeisen Bank International AG un vismaz divas Nīderlandes bankas.

Kopš 2016. gada, kad Danske Bank atzina savu lomu naudas atmazgāšanas skandālā, bankas kapitalizācija sarukusi gandrīz divas reizes.

OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project) atklājusi virkni banku, kuras tikušas izmantotas bijušās PSRS noziedzīgo personu līdzekļu pārskaitīšanai uz Rietumvalstīm, visbiežāk gan caur Igauniju un Lietuvu.

Izmeklēšana tiek veikta Baltijas valstīs, ASV, Lielbritānijā un Ziemeļeiropas valstīs, taču gandrīz ikdienu veiktie atklājumi liecina, ka pārkāpumu mēroga ziņā vēl gaidāmi jauni pārsteigumi.

Raiffeisen Bank International AG vērtspapīri uzrādīja straujāko vērtības kritumu Eiropas banku akciju pulkā, tirdzniecības sesijas laikā zaudējot 15% pēc tam, kad Bila Braudera fonds Hermitage paziņoja, ka banka ignorējusi trauksmainas pazīmes, kuras varēja palīdzēt apturēt līdzekļu atmazgāšanu no noziedzīgas darbības Krievijā.

Nīderlandes banku akciju vērtība saruka pēc paziņojuma masu informācijas līdzekļos par to, ka trīs lielākās kredīt-organizācijas līdzekļu pārskaitīšanai no Krievijas Federācijas izmantojusi grupa ar nosaukumu “Trijotnes mazgātava”.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ja?_________

    par skaitīšanu uz ofšoriem caur raifaizen banku jau sen jokoja comedy klabā…

  2. Labais_

    Vārbūt paši Comedy Club arī tur atmazgāja naudu:D:D

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv