Šīs nedēļas notikumos dominē PMI indeksu paziņošana

Alpari | 5. decembris 2012 15:02
Šīs nedēļas notikumos dominē PMI indeksu paziņošana

EIROZONA

Šīs nedēļas notikumos dominē PMI indeksu paziņošana. Spānijas, Itālijas un eirozonas ražošanas sektora PMI visumā atbilst gaidītajiem vai ir sliktāki, vēl vairāk pastiprinot visā reģionā valdošo krīzi. Pakalpojuma sektora PMI, ko paziņos trešdien, domājams, būs tikpat bēdīgi. Šonedēļ uzmanības degpunktā atkal ir Spānijas ekonomika, jo otrdien būs informācija par bezdarba rādītāju pārmaiņām salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – tas ir skaitlis, kurš tirgum ļauj labāk izprast, vai nedienu apsēstajā nācijā manāmas kādas atspirgšanas iezīmes. Trešdien spāņi arī organizē vairāku obligāciju izsoles, kuru dzēšanas termiņi ir 2015., 2019. un 2022. gadā.

Ceturtdien ECB jānāk klajā ar jaunāko reģiona perspektīvas apskatu, kā arī jāizziņo bankas bāzes procentu likme. Tirgus gaida, ka ECB pazeminās izaugsmes prognozes Eiropai, toties procentu likmes varētu palikt tajā pat 0,75% līmenī.

LIELBRITĀNIJA

Svarīga nedēļa, jo tirgi noskaņojušies pastiprināti pievērsties iepirkumu vadītāju indeksu PMI rādītājiem, bet ceturtdien nāks klajā paziņojumi, kas attiecas uz monetāro politiku. Pirmdiena Lielbritānijas tautsaimniecībai sākās cerīgi, jo paziņotais PMI indeksa rādītājs pārspēja gaidīto un bija 49,1 (gaidītā 47,3 vietā). Tikai 0,9 punkti pietrūkst līdz izšķirošajai 50 punktu atzīmei, kas nozarē nošķir lejupslīdi no uzplaukuma. Otrdien galvenais būs būvniecības nozares PMI rādītājs, kas ir būtisks arī ekonomikai kopumā – sagaidāms, ka tas nedaudz varētu kristies, no 50,9 uz 50,7. Tas joprojām liecinātu par nozares izaugsmi, taču norāda, ka nosacījumi nedaudz varētu pasliktināties. Trešdien pakalpojumu sektora PMI sagaidāmais kāpums no 50,6 uz 51,1 varētu būt ekonomikas izaugsmi veicinošs faktors. Ņemot vērā, ka Lielbritānijas ekonomikā pakalpojumu sektoram ir būtisks īpatsvars IKP, šis ir nedēļas svarīgākais PMI.

Ceturtdien Anglijas Centrālā banka un tās Monetārās politikas komisija informēs tirgu par aktīvu iepirkšanas programmu un procentu likmēm, tādējādi pavēstot par ekonomikas monetāro stāvokli.

 

ĀZIJA UN OKEĀNIJA

Āzijā nedēļa paies klusi, turpretim Austrālijā tā būs rosīga, jo uzmanība būs veltīta monetārajai politikai, IKP pieaugumam, kā arī bezdarba rādītājiem. Viss acis pievērstas otrdien gaidāmajam lēmumam par procentu likmēm, jo tirgus gaida, ka centrālās bankas likme aizdevumiem uz nakti varētu sarukt, jo palēninās ekonomikas izaugsme, kurā noteicošā loma ir preču ražošanai. Pagājušo mēnesi Austrālijas Rezervju banka likmes saglabāja tādas pašas, kaut gan tirgū valdīja vienprātība, ka tās samazināšoties no 3,25% uz 3%. Šķiet, šomēnes tas patiesi varētu notikt. Trešdien paziņos IKP rādītāju par 3.ceturksni – tirgus uzskata, ka tas varētu būt tāds pats kā iepriekš, 0,6%. Ceturtdien novembra bezdarba dati un nodarbinātības rādītāju dinamika attiecībā pret iepriekšējo mēnesi varētu norādīt uz darba vides pasliktināšanos, jo bezdarbs varētu pieaugt no 0,1% uz 5,5%. Gaidāmā 0,2 tūkstošu pārmaiņa bezdarba skaitļos liecina par ekonomiku, kura nelabvēlīgajā ekonomiskajā vidē vēl aizvien buksē.

Piezīme: Šis materiāls satur manas domas un idejas, un tās nevajadzētu uztvert kā padomu investīcijās

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv