Sīriju atkal bombardē – nafta un dolārs sadārdzinās

Treideri.lv | 9. aprīlis 2018 08:43
Sīriju atkal bombardē – nafta un dolārs sadārdzinās

Pirmdienas galvenā tēma – tirdzniecības un īstie kari. Tramps piedraudējis ieviest tarifus attiecībā uz Ķīnas precēm vēl par 100 miljardiem dolāru, Ķīna jau apsolījusi cīnīties par katru cenu. Tikmēr ziņas par raķešu triecieniem Sīrijā izprovocējusi masveida baumas. Savienotās Valstis savu dalību noliedz, savukārt internetā jau rodas pretrunīgi ziņojumi – kur ir taisnība, šobrīd grūti saprast.

Kas notiek ar valūtām?

Dolārs sadārdzinās vairumā valūtu pāru, atgūstot piektdienas kritumu uz ASV marta nodarbinātības atskaites fona, kur jauno darba vietu skaits sitpri atpalika no prognozēm. Pagaidām gan kāpums šķiet nepārliecinošs: amerikāņu valūta var savu kritumu varētu atjaunot jau Eiropas sesijā. Tirdzniecības konflikts ar Ķīnu treideriem optimismu nevieš, pastiprinot spiedienu uz dolāru pāros ar patvēruma valūtām.

EUR/USD turpina konsolidēties diapazonā, kuru ierobežo 1.2200-1.2300 līmeņi, tikmēr piektdienas kāpums, ko veicināja tirgus reakcija uz ASV nodarbinātības datiem, tikai piedeva eiro nedaudz volatilitātes, taču tā liktenī neko būtiski neizmainīja. Šobrīd vienotā valūtā tirgojas ap 1.2280 ar lokālo dienas atbalstu 1.2260 līmenī un diapazona zemāko robežu 1.22. Eiro valūtai nozīmīgu fundamentālo ziņu šodien ir maz, tāpēc mūs gaida mierīga diena.

USD/JPY tomēr noslēdzis ar kāpumu otro nedēļu pēc kārtas – pirmo reizi kopš 2017. gada aprīļa – un par notestējis maksimumu ap 107.49. Taču tas viss bija piektdien. Šodien dolārs cenšas atgūt to, ka zaudēja pēc NFP atskaites iznākšanas, tāpēc pāris koriģējas ap 107.00. Izrāviens zemāk novedīs to pie 106.60 un tālāk iepriekšējā diapazonā ar zemāko robežu ap 105.80. Āzijas sesijā publicētie Japānas maksājumu un tirdzniecības bilances dati izrādījās vājāki par prognozēm, taču investori šo statistiku ignorēja. pagaidām tirgus neredz pārliecinošus iemeslus jēnas iegādei, taču šeit daudz kas atkarīgs no ASV un Ķīnas tirdzniecības konflikta attīstības, kā arī no tā, kā tirgus interpretēs tā ekonomiskās sekas. Bēgšana no riska un potenciāli vājāka pasaules ekonomika uz tirdzniecības ierobežojumu fona nāks par labu jēnai.

GBP/USD piektdien būtiski pakāpās, ne tikai kompensējot ceturtdienas kritumu, bet arī nodrošinot sev nedēļas noslēgšanu zaļajā zonā. Mārciņas pircēji apstājās vien pie 1.41 pretestības un nu, pustukšā makroekonomiskā kalendāra apstākļos pirmajā nedēļas pusē, pāris pamazām laidīsies lejā. Atbalsta lomu atkal uzņemas 1.40 līmenis.

Kā ar citiem aktīviem?

Reģionālie akciju indeksi aug, neskatoties uz Volstrītas piektdienas kritumu, tirdzniecības konflikta saasināšanos ASV un Ķīnas starpā, kā arī vājo darba tirgus atskaiti un ģeopolitiskās situācijas saasināšanos Tuvajos Austrumos. Raķešu triecieni aviobāzei Sīrijā investorus nepiespieda bēgt no riskiem. Vismaz pagaidām nē. Honkongā Hang Seng pakāpies par 1.8%, kļūstot par kāpuma līderi Āzijas sesijā. Korejas Kospi Composite pakāpies par 0.6%, Japānas Topix — par 0.4%. Arī S&P/ASX 200, pēc ilgas svārstīšanās, nostabilizējies zaļajā zonā ar +0.3%.

Naftas cenas atguvušas daļu no piektdienas zaudējumiem: Brent tirgojas ar 0.5% kāpumu attiecībā pret atvēršanās cenu, līdz ar to vienu barelu var iegādāties par 67.38 dolāriem. WTI sadārdzinājusies par 0.7% līdz 62.35 dolāriem par barelu. Zelta cenas tik pat kā nav mainījušās – $1 332 par unci.

Ko gaidīt Eiropas sesijā?

Nedēļas sākums no makroekonomiskā viedokļa, kā parasti, ir garlaicīgs. Vācija šodien publicē tirdzniecības bilances atskaite, kā arī eksporta un importa dinamiku. Pēc prognozēm, tirdzniecības bilances proficīts Eirozonas lielākajā ekonomikā februārī pieaudzis līdz 20 miljardiem eiro, salīdzinājumā ar 17.4 miljardiem janvārī. Ja prognozes attaisnosies, tas kļūs par trešo rādītāja kāpumu pēc kārtas un augstāko līmeni kopš 2017. gada novembra. Tikmēr eksperti uzskata, ka imports valstī audzis straujāk par eksportu, radot apstākļus proficīta samazinājumam pēdējā mēnesī. Šī ir sāpīga tēma no eksporta atkarīgajai Vācijai, jo īpaši, ņemot vērā to, ka pēdējo 12 mēnešu laikā eiro sadārdzinājies pret dolāru par vairāk kā 15%, liedzot Vācijas kompānijām iespēju konkurences iespējas. Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps vēl draud ar saviem tarifiem.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv