Shlumberger atlaiž daļu darbinieku un par 75% samazina dividendes

Treideri.lv | 17. aprīlis 2020 17:08
Shlumberger atlaiž daļu darbinieku un par 75% samazina dividendes

Kompānija restrukturizē biznesu, lai adaptētos jaunajiem tirgu apstākļiem.

Naftas tirgus sabrukums dārgi izmaksājis lielākajai servisa kompānijai naftas ieguves nozarē: Shlumberger 1. ceturksnī cietusi 7.4 miljardus dolāru lielus zaudējumus, kas ir 5.32 dolāri uz vienu akciju. Iepriekš tā ziņoja par $421 miljona, jeb 0,30dolāru peļņu uz akciju. Kompānija nolēmusi dividendēs par pirmo ceturksni izmaksāt $0,125 par akciju. Salīdzinājumam – pagājušajā gadā tie bija $0,50 par akciju.

Shlumberger jau atlaidusi aptuveni 1500 darbiniekus Ziemeļamerikā, un plāno turpināt samazināt darba spēku un izdevumus arī tuvākajā nākotnē, vēršot uzmanību uz straujo plānu maiņu attiecībā uz kapitāla izdevumiem naftas pārstrādes kompānijās.

Marta beigās kompānijas vadītājs Olivjē Le Pešs paziņoja par plāniem samazināt izdevumus šajā gadā par 30% un koncentrēties uz biznesu ārpus Ziemeļamerikas, kur kompānija sākusi samazināt aktīvus vēl pirms pandēmijas un cenu kariem, kas izraisīja haosu naftas tirgū.

OPEC+ līgums veicināja zināmu situācijas stabilizēšanos naftas tirgū, taču eksperti norāda, ka cenas var saglabāties zemas vēl diezgan ilgi, tātad izmaiņu perspektīvas nozarē joprojām neiedveš optimismu. Pēc analītiķu vērtējuma, pieprasījuma kritums pēc naftas servisa kompāniju pakalpojumiem šogad var radīt vairāk kā 200 000 darba vietu zaudēšanu tikai Savienotajās Valstīs vien.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv