Senāta nodokļu reformas piedāvājumu dēļ dolāra kurss krīt

Treideri.lv | 10. novembris 2017 17:32
Senāta nodokļu reformas piedāvājumu dēļ dolāra kurss krīt

Amerikāņu dolāra kurss krītas, taču aktivitāte ir zema, jo ASV tiek svinēta Veterānu diena. Dolāram šī var būt pirmā zaudējumu nedēļa pēdējā mēneša laikā un pie visa vainīga ar nodokļu reformu saistītā nenoteiktība.

Eiro tirgojas ap $1.1666, salīdzinot ar iepriekšējās sesijas noslēgumu uz $1.1642. Dolāra vērtība jēnās pēcpusdienā ir ap 113.30, salīdzinot ar ceturtdienas 113.47. Tikmēr mārciņa pakāpusies uz pozitīvo Barnjē un Deivisa komentāru fona attiecībā uz Brexit, kā arī pēc Lielbritānijas spēcīgo rūpnieciskās ražošanas rādītāju publikācijas.

Republikāņu līderi senātā ceturtdien prezentēja savu nodokļu reformas likumprojektu, daudz sliktāku, nekā iepriekš republikāņu apakšpalātā iesniegtais dokuments, kas var būtiski palēnināt nodokļu samazināšanas un citu reformas parametru realizāciju. Šajā plānā tiek piedāvāts atlikt korporāciju peļņas nodokļa likmes samazināšanu no 35% uz 20% līdz 2019. gadam.

Analītiķi uzskata, ka tas akciju tirgum, kurš attiecībā uz šo plānu lolo augstas cerības, ir stiprs trieciens. Dokuments arī saglabā spēkā mantojuma nodokli, kaut arī apliekamā īpašuma vērtība tiek dubultota. Tajā pat laikā fizisko personu nodokļa griesti senatoru piedāvājumā ir zemāki, nekā pārstāvju palātai: 38.5% pret 39.6%. Nākošnedēļ tirgus turpinās sekot līdzi nodokļu reformas liktenim, kas var ietekmēt dolāra kursa dinamiku. Taču jebkura kavēšanās ar atvieglojumu ieviešanu, iespējams, iedarbosies pret dolāru. Commerzbank eksperti neuzskata, ka tirgi ļoti cerēja uz nodokļu likumprojekta apstiprināšanu šonedēļ, tā kā tirgus neitrālā reakcija bija gaidāma.

ASV dolāram atbalstu sniedz obligāciju cenas kritums un to ienesīguma pieaugums. Nākošnedēļ Savienotajās Valstīs valūtu kotācijas varētu ietekmēt mazumtirdzniecības apjomu, patēriņa cenu, kā arī rūpnieciskās ražošanas dati par oktobri.

Mārciņai šoreiz palīdzēja Lielbritānijas statistika. Rūpnieciskās ražošanas apjomi Lielbritānijā salīdzinot ar augustu septembrī pieauguši par 0.7%, savukārt gada izteiksmē pieaugums ir 2.5%. Eksperti gaidīja attiecīgi 0.3% un 1.9% pieaugumu. Tajā pat laikā ražošanas apjomi celtniecības sektorā mēneša izteiksmē negaidīti sarukuši par 1.6%, tikmēr analītiķi prognozēja 0.8% pieaugumu.

Forex valutu grafiks EURUSD

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv