Sekojot centrālajām bankām, no dolāra novēršas arī analītiķi

Treideri.lv | 2. aprīlis 2019 15:37
Sekojot centrālajām bankām, no dolāra novēršas arī analītiķi

Morgan Stanley prognozē dolāra vērtības kritumu 2019. gadā par 6%, to varētu veicināt bažas par turpmāko ekonomisko izaugsmi.

Morgan Stanley turpina reizi mēnesī, burtiski ar pulksteņa precizitāti, drukāt atskaites, kurās prognozē dolāra pozitīvā trenda beigas. Arī šoreiz ASV bankas eksperti nav slinkojuši un ziņo, ka dolāra saulainās dienas tuvojas norietam.

Dolāra labākās dienas ir pagājušas”,

– tāds ir bankas ekspertu secinājums. ASV dolāram līdz gada beigām jāzaudē 6%, jo lēnāka ASV ekonomikas izaugsme salīdzinājumā ar citu attīstīto valstu izaugsmes tempiem, kā arī Federālās rezervju sistēmas pozīcija rada spiedienu uz pasaulē populārāko rezervju valūtu, uzskata stratēģi ar Hansu Redekeru priekšgalā, par ko tad arī rakstīts bankas otrdienas ziņojumā klientiem.

“Mēs uzskatām, ka dolārs sasniedzis sava augšupejošā cikla maksimumu, kam sekos lejupslīde, turklāt spēcīgāka, nekā prognozē tirgus dalībnieki, un tagad tas nekalpos kā portfeļu diversifikācijas instruments. Arī daudz pozitīvākas pārējās pasaules akciju tirgu prognozes salīdzinājumā ar ASV akcijām, iespējams, mazinās amerikāņu investoru repatriācijas, kas vēl nesen sniedza atbalstu ASV dolāram”, – norāda stratēģi.

Morgan Stanley pievienojas Goldman Sachs Group Inc., kā arī Western Asset Management, aicinot vājināt ASV valūtu. Dolāra indekss otrdien pieaug par 0.04 procentiem līdz 97.37. Bloomberg Dollar Spot indekss 2019. maz mainījies, daļēji pateicoties neviennozīmīgiem ASV dolāra rādītājiem attiecībā pret analogiem no G10 grupas vadošajām valūtām. Pagājušajā gadā rādītājs pieaudzis par 3%.

Taču no dolāra novēršas ne tikai analītiķi. ASV dolārs 2018. gada 4. ceturksnī zaudējis arī daļu sava rezervju valūtas spožuma, kad globālās centrālās bankas trešo ceturksni pēc kārtas samazināja savus dolāru aktīvus sasniedzot zemāko līmeni kopš 2013. gada (SVF piektdien publicētie dati).

Amerikāņu valūtas nostiprināšanās un dolāra aktīvu pieaugums pēdējos gados “radījuši labvēlīgu pieplūduma ciklu”, taču šķiet, ka situācija mainīsies, norāda Morgan Stanley stratēģi, uzskatot, ka riski, kas saistīti ar šo tendences maiņu un situācijas pārvēršanos par apburto loku, ir augsti, jo dolāra vājums tajā izteiktos aktīvus padara mazāk pievilcīgus.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ja?_________

    Fcuk. Nesen domāju visus savus eirikus pārvērst uz dolāriem. Ko nu? Eirozonas liktenis jau ar neko spožs nerādās. Kādā valūtā tad lai glabā naudu?

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv