SEC negrasās savus noteikumus pielāgot kriptovalūtām

Treideri.lv | 8. jūnijs 2018 19:23
SEC negrasās savus noteikumus pielāgot kriptovalūtām

Vērtspapīru un biržu komisija, lai pielāgotos kriptovalūtām, likumus un noteikumus vērtspapīriem nemainīs. To iestādes vadītājs paziņojis intervijā CNBC.

Mēs negrasāmies graut tradicionālo priekšstatu par vērtspapīriem, kas darbojas jau ilgu laiku”,

– paziņojis komisijas priekšsēdētājs Džejs Kleitons, piebilstot, ka uz šiem noteikumiem Savienotās Valstis izveidojušas vērtspapīru tirgu ar kopējo kapitalizāciju 19 triljonu dolāru apmērā.

SEC savas prasības neplāno pieskaņot izdabājot kompānijām, kuras finansējumu piesaista ar pirmreizējo monētu izvietošanu (ICO).

“Ja jums ir monēta vai akcija un jūs vēlaties to pārdot ar privātas izvietošanas palīdzību, pildiet attiecīgos noteikumus”, – paziņoja Kleitons. “Ja vēlaties ar savu monētu iziet IPO, laipni lūdzam pie mums. SEC palīdzēs veikt publisko izvietošanu emitentiem, kuri gatavi uzņemties saistības atbilstoši likumdošanai”.

Tāpat komisijas vadītājs pieskārās arī kriptovalūtu regulējumam.

“Ja es jums dodu naudu biznesa attīstībai, bet jūs man par to solāt kādu peļņu nākotnē, tad šāds aktīvs jau ir vērtspapīrs un pakļauts regulācijai”.

Lai noteiktu, vai aktīvs ir vērtspapīrs, tiek veikts Hovija tests, ko 1946. gadā izstrādājusi ASV augstākā tiesa. Tas klasificē vērtspapīru kā naudas ieguldījumu kopīgā pasākumā, no kura investors cer iegūt peļņu bez paša piepūles. Šī gada martā, kad Kleitons jau skaidri lika saprast, ka ICO faktiski ir vērtspapīru pārdošana, šodien viņš uzsvēra, ka, ja tas ir vērtspapīrs, tad tā emisija un apgrozība tiek regulēta.

Kompānijas, kas laiž klajā kriptovalūtas, apgalvo, ka to aktīvi sava praktiskā pielietojuma dēļ pieder pie citas kategorijas. Šajos apstākļos finanšu regulators spiests balansēt starp patērētāju tiesību aizsardzību un inovāciju stimulēšanu miljardus vērtajā kriptovalūtu tirgū. Šim nolūkam SEC ieviesusi jaunu amatu – kriptovalūtu finanšu nodaļas direktora palīgs un digitālo aktīvu un inovāciju galvenais padomnieks.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv