SEB galvenais preču tirgu analītiķis – novembra vidū gaidiet naftas cenu kāpumu

Treideri.lv | 6. novembris 2018 16:43
SEB galvenais preču tirgu analītiķis – novembra vidū gaidiet naftas cenu kāpumu

Līdz kāpuma atjaunošanai palikusi aptuveni nedēļa, apgalvo eksperts. Viņš arī nosaucis līmeni, zem kura Brent kotācijas nenokritīs.

Kopš 3. oktobra naftas cenas krīt. Mēs saglabājam savu viedokli un iesakām gaidīt kāpuma atjaunošanos no novembra vidus, apgalvo galvenais Zviedrijas SEB bankas analītiķis Bjorns Šildrops. Palikusi aptuveni nedēļa.

Līdz tam spekulatīvās izpārdošanas, kuru pamatā ir amerikāņu akciju uzvedība, beigsies. Sankcijas attiecībā pret Irānu kļūs jūtamas. Tās sevi parādīs rezervju samazinājumā novembra otrajā pusē.

Spēku zaudēs arī ASV dolāra dabiskais sezonālais rallijs. Saūda Arābija vairs nesekos Donalda Trampa vēlmēm un neradīs spiedienu uz naftu, jo 6. novembrī notiek vidustermiņa vēlēšanas. Verbālās intervences no Saūda Arābijas vai tās OPEC sabiedroto puses apklusīs.

Zem $70 nafta nenokritīs, prognozē eksperti. Oktobrī Saūda Arābija ieguvi palielinājusi par 10.68 miljoniem barelu diennaktī. Tā samazinās ražošanu, lai neļautu Brent naftas kotācijām nolaisties zem norādītās atzīmes. Protams, īstermiņa kritums līdz $60 par barelu ir iespējams. Taču tas atbilst normālām tirgus svārstībām.

Tīrās Brent un WTI nākotnes līgumu spekulatīvās iegādes pagājušajā nedēļā veidoja 770 miljonus barelu. Tas ir gandrīz par 50% mazāk aprīļa vidus augstāko atzīmi (1 390 milj. barelu).

Kopš oktobra sākuma par naftas cenu krikuma draiveri kalpoja amerikāņu akciju tirgus un statistika, kas liecināja par stabilu naftas rezervju pieaugumu ASV: vidēji 5.3 miljoni barelu 6 nedēļas pēc kārtas. Tas notika divu iemeslu dēļ:

Šim gada laikam raksturīgais rezervju pieaugums;

Tika sasniegts naftas pārstrādes rūpnīcas un Meksikas līci savienojošo naftas vadu caurlaidības maksimums.

Rezultātā rezervju līmenis pieauga.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv