SEB bankai uzticētā Latvenergo obligāciju emisijas organizēšana noslēdzas ar 4 reizes lielāku investoru interesi

Treideri | 21. decembris 2012 16:50
SEB bankai uzticētā Latvenergo obligāciju emisijas organizēšana noslēdzas ar 4 reizes lielāku investoru interesi

Saskaņā ar AS Latvenergo lēmumu korporatīvo obligāciju emisijas un izvietošanas organizēšanu uzticēt SEB bankai, augusta beigās tika uzsākts darbs, lai sagatavotu uzņēmuma obligāciju emisijas prospektu. Šī gada 13. decembrī, pieprasījumam vairāk kā 4 reizes pārsniedzot piedāvājumu, kas bija 20 miljoni eiro, AS Latvenergo kļuva par pirmo valsts uzņēmumu Latvijā, kurš emitējis obligācijas un paplašinājis finansējuma alternatīvas.

80% no Latvenergo korporatīvajām obligācijām iegādājās bankas un aktīvu pārvaldītāji Latvijā, savukārt atlikušos 20% iegādājās investori Lietuvā un Igaunijā, attiecīgi katrā valstī 10% Plašāka informācija par obligāciju emisijas nosacījumiem atrodama Latvenergo mājas lapā.

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: “Latvenergo obligāciju veiksmīgā emisija un pieprasījums pēc šī uzņēmuma vērtspapīriem vēlreiz apliecina, ka Latvijas un arī Baltijas uzņēmumiem savu ilgtermiņa attīstību ir iespējams finansēt, izmantojot ne tikai aizdevumu tā klasiskajā izpratnē, bet arī izvēlēties alternatīvus finansēšanas risinājumus, ko šogad izvēlējās Latvenergo, kļūstot par pirmo valsts uzņēmumu Latvijā, kas emitējis korporatīvās obligācijas. Tas, ka pieprasījums vairākkārt pārsniedza piedāvājumu, liecina arī par Baltijas investoru ieinteresētību meklēt jaunas investīciju iespējas.”

AS “Latvenergo” valdes locekle Zane Kotāne: “Pirmā obligāciju emisija mums ir devusi pārliecību par to, ka Latvenergo koncerna vērtspapīri ir ļoti pieprasīti, tātad – investori ir pārliecināti par mūsu stabilitāti, un to, ka varam sākt plānot turpmāko emisijas sēriju piedāvājumu jau tuvākajā laikā. Esmu pārliecināta, ka šis solis vēl vairāk palielinās mūsu uzņēmuma vērtību ne tikai Latvijas, bet Baltijas mērogā, kas ir viens no mūsu ambiciozajiem mērķiem. Drīzumā plānots uzsākt obligāciju kotāciju biržā, tādējādi palielinot informācijas apjomu par emitētajām obligācijām un obligāciju pieejamību plašākam investoru lokam. Obligāciju emisijas sagatavošanās process ir veicinājis labas korporatīvās pārvaldības principu ieviešanu uzņēmumā un sniedzis vērtīgu pieredzi, kas gūta kopā ar SEB banku.”

Avots: SEB

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv