SEA brīdina – OPEC+ vienošanās var nenostrādāt – naftas cenas krīt

Treideri.lv | 15. aprīlis 2020 12:22
SEA brīdina – OPEC+ vienošanās var nenostrādāt – naftas cenas krīt

Brent un WTI naftas cenas atkal samazinās par 5%: SEA brīdina, ka melnā zelta augstais piedāvājums var pārsvērt visus OPEC+ centienus sabalansēt tirgu.

Šogad pasaules pieprasījums pēc naftas samazināsies par rekorda 9%, kas var pārsvērt visus OPEC+ centienus sabalansēt tirgu, savā ikmēneša pārskatā brīdina Starptautiskā enerģētikas aģentūra (SEA). Lielākais energonesēju pieprasījuma kritums būs aprīlī, kad tas samazināsies gandrīz par trešdaļu un sasniegs minimālās vērtības kopš 1995. gada.  

Brent un WTI markas jēlnaftu cenu kotācijas uz šo ziņu reaģēja ar strauju lejupslīdi.

Bezprecedenta ieguves samazināšana jaunā OPEC darījuma ietvaros nebūs pietiekama, lai risinātu naftas krātuvju deficīta problēmu, kas tiks pilnībā aizpildītas jau šī gada vidū, prognozē SEA. Pēc tās aplēsēm, pirmajā pusgadā pasaules krājumi pieaugs par 12 miljoni barelu diennaktī.

“Nekad agrāk naftas industrija nav bijusi tik tuvu savu loģistikas robežu pārbaudei”, – teikts aģentūras pārskatā. “Tuvākajās nedēļās naftas pārpalikums var paralizēt loģistikas infrastruktūru, kas ietver kuģus, cauruļvadus un glabātavas”.

Neskatoties uz to, SEA atzīst, ka bez jaunā OPEC darījuma noslēgšanas situācija būtu vēl ļaunāka. Turklāt Ķīna, Indija, Dienvidkoreja un ASV piedāvā izmantot savu stratēģisko rezervju brīvo jaudu “lieko barelu pagaidu novietošanai”. Šīs valstis arī izskata jautājumu par savu rezervju palielināšanu, kamēr cenas ir zemas.

Šādas operācijas apjoms var būt 200 miljoni barelu, kas ir ekvivalents aptuveni 2 miljoniem b/d trīs mēnešu garumā, prognozē SEA.

Naftas ieguves piespiedu samazināšanās ārpus OPEC ceturtā ceturksnī var pārsniegt 5 miljonus b/d, bet visvairāk cietīs ASV un Kanāda.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv