Saxo Bank treideru aktivitāte sarukusi līdz trīs gadu minimumam

Treideri.lv | 6. februāris 2019 09:50
Saxo Bank treideru aktivitāte sarukusi līdz trīs gadu minimumam

Viena no lielākajām finanšu kompānijām, kas specializējas kompleksajā tiešsaistes tirdzniecībā un investīcijās, dāņu Saxo Bank, pašā 2019. gada sākumā sagādājusi vilšanos tirgus dalībniekiem, pirmdien publicējot pēdējos trīs gados vājākos tirdzniecības aktivitātes rādītājus. Vēl jo vairāk, tirdzniecības apjomu samazinājums valūtu tirgus instrumentos notiek jau ceturto mēnesi pēc kārtas.

Tātad, vidējais diennakts Forex tirdzniecības apjoms 2019. gada janvārī sarucis līdz 6.9 miljardiem ASV dolāru – un tas ir vājākais rādītājs šajā segmentā kopš 2016. gada. Lielā brokera klientu aktivitātes negatīvā tendence valūtu tirgū (vidējais diennakts tirdzniecības apjoms) turpinās jau sesto mēnesi pēc kārtas (ja neskaita zināmu vāju stabilitāti augustā un septembrī). Vēl jo vairāk, šajā gadījumā stagnācija skar ne tikai valūtu instrumentu tirdzniecību.

Janvārī tirdzniecības apjomi preču tirgū sasniedza 18.7 miljardus ASV dolāru, kas ir vājākais rādītājs kopš 2018. gada septembra un par 12.5% mazāk kā pagājušā gada janvārī. Tāda pati aina iezīmējas arī akciju tirgū, kur Saxo Bank treideru notirgotais apjoms ir 50.5 miljardi dolāru, salīdzinot ar 2018. gada janvāra 81.2 miljardiem dolāru. Vēl vairāk, visa otrā pusgada laikā akciju vidējais tirdzniecības apjoms bijis 64.7 miljardi.

Var uzskatīt, ka stingrāki ārpusbiržas tirdzniecības nosacījumi Eiropā tomēr nospēlējuši savu lomu, arī Saxo gadījumā. Varbūt dāņu brokeris arī pievīla attiecībā uz tirdzniecības aktivitātes lejupslīdi, taču nepārsteidza, jo šis rezultāts daļēji atbilst visas nozares pēdējo mēnešu tendencei (sākot ar pagājušā gada augustu, kad oficiāli stājās spēkā ESMA direktīva).

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ja?_______

    Diez cik visā šī pēdējā laikā izskanējusī informācija ir jāņem nopietni? Jeb vienkārši tirgos notiek kaut kādas korekcijas bez tālejošākām sekām?

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv